Vuk zadel četrtič zapored

Soboto je za nove pripravljalne dvoboje izkoristila peterica prvoligašev. Domžalčani, Krčani in Velenjčani so iztržili zmago, Goričani remi brez zadetkov, Celjani pa so v Turčiji priznali premoč večkratnemu azijskemu in korejskemu prvaku.

Celjani so se v Antalyji merili z ekipo Pohang Steelers, Južni Korejci pa so slavili z 2:1. Grofje so zaostajali že ob polčasu, ki ga je v korist tekmece odločil Lee, po uri igre pa je bil natančen Da Silva. Moštvo Dušana Kosiča je zaostanek znižalo v 86. minuti, ko je najstrožjo kazen izkoristil Rudi Požeg Vancaš, še pred tem pa je Metod Jurhar zaustavil strel z bele točke.

Uspešnejši so bili Domžalčani, ki so priprave v Umagu sklenili s skalpom druge ekipe zagrebškega Dinama. Drugouvrščena ekipa druge hrvaške lige je prejela tri zadetke. Dvakrat je bil natančen Amedej Vetrih, prvič v 30., drugič v 53. minuti, piko na i zanesljivi zmagi rumenih pa je postavil Slobodan Vuk, ki je zadel na zadnjih štirih pripravljalnih srečanjih.

V Dravogradu so se visoke zmage nad domačim tretjeligašem razveselili Velenjčani. Gostje so v mrežo Korošcev pospravili kar pet zadetkov, dvakrat sta bila uspešna Arap in Kamara, visoko zmago pa so dopolnili še Tim Vodeb, Žiga Škoflek in Damjan Trifković. Marijan Pušnik, ki sicer prihaja prav iz Dravograda, je priložnost za igro namenil tudi Rijadu Kobiljarju, še donedavnemu igralcu Olimpije.

Goričani so se v Umagu pomerili z Javorjem, obračun z vodilnim klubom druge srbske lige pa kljub priložnostim ni ponudil zadetkov. Štiri gole so videli gledalci na tekmi sežanskega Tabora in Krškega, ki so jo s 3:1 dobili Posavci. Kraševci so z golom Kebeja povedli že v sedmi minuti, za preobrat gostov pa so poskrbeli Luka Vekić, Sandi Ogrinec in Ester Sokler.

CELJE - POHANG STEELERS 1:2 (0:1)

Strelec: Požeg Vancaš (86'/11m); Lee (29'), Da Silva (60')

DOMŽALE - DINAMO ZAGREB II 3:0 (1:0)

Strelci: Vetrih (30', 53'), Vuk (90')
Domžale: Santini, Rom, Dobrovoljc, Klemenčič, Sikošek, Ibričić, Gnezda Čerin, Vetrih, Mujan, Podlogar, Nicholson. Igrali so še: Žinič, Obšivač, Morris, Čubrilo, Žužek, Svetlin, Urbančič, Lazarević, Pečnik, Vuk. Trener: Simon Rožman.

GORICA - JAVOR MATIS 0:0

Gorica - začetna enajsterica: Sorčan, Halilović, T. Kavčič, Lipušček, M. Kavčič, Tomiček, Šipek, Velikonja, Osuji, Filipović, Smajlagić. Trener: Nermin Bašić.

CB24 TABOR SEŽANA - KRŠKO 1:3

Strelci: Kebe; Vekić, Ogrinec, Sokler

RUDAR VELENJE - DRAVOGRAD 7:1

Strelci: Arap (2x), Kamara (2x), Vodeb, Škoflek, Trifković
Rudar - prvi polčas: Pridigar, Hrubik, Kašnik, Tomašević, Pušaver, Pušnik, Kitek, Li, Kobiljar, Črnčič, Vodeb. Drugi polčas: Radan, Hrubik, Arap, Trifković, Pušnik, Pušaver, Bolha, Pišek, Kobiljar, Kamara in Škoflek. Trener: Marijan Pušnik.