26.01.2020 | A
Vroči Iličić blestel v Torinu

Josip Iličić je v zadnjih tednih najbolj vroče nogometno ime na Apeninskem polotoku. Reprezentant Slovenije je zadel že na ponedeljkovi tekmi s SPAL-om, s "hat-trickom" pa je zablestel v Torinu. Na Nizozemskem sta bila uspešna tudi Tim Matavž in Haris Vučkić.

Iličić se lahko pohvali z izredno formo, saj se je na zadnjih desetih ligaških tekmah veselil kar 12 golov. Zadetek na ponedeljkovem obračunu s SPAL-om sicer ni bil dovolj za vsaj točko Atalante, so pa modro-črni jezo stresli nad Torinom, ki so mu nasuli kar sedem golov. Kranjčan je v 17. minuti načel domačo mrežo, ob koncu prvega polčasa izsilil prekršek za najstrožjo kazen, šov Gorenjca pa se je nadaljeval po odmoru. Reprezentant Slovenije je v 53. minuti hitro izvedel prosti strel s sredine igrišča, opazil, da je domači vratar Sirigu globoko iz kazenskega prostora in v mojstrskem slogu zadel za vodstvo z 0:4. Zgolj minuto kasneje je udaril še četrtič, v predstavi za oceno deset pa je bil zamenjan v 71. minuti. Atalanta na petem mestu ostaja v igri za UEFA Ligo prvakov, Iličić pa se je s 13 goli povzpel na četrto mesto ligaške lestvice strelcev, v italijanski Serie A je dosegel 83 zadetkov.

V 21. krogu Serie A je bila uspešna tudi Parma, ki je bila z 2:0 boljša od Udineseja, Jasmin Kurtić pa je igral do 73. minute. Parma sicer diha za ovratnik sedmega Cagliarija. Manj razlogov za zadovoljstvo ima Žan Majer, saj je Lecce klonil v Veroni, Majer pa je ob porazu s 3:0 v igro vstopil v 42. minuti. Zasedba z juga Italije se s točko prednosti pred SPAL-om nahaja tik nad cono izpada. Empoli je brez Jureta Balkovca remiziral s Chievom. Modri so po seriji šestih tekem brez zmage na skromnem 16. mestu Serie B.

V minulem tednu sta se gola veselila tudi reprezentanta, ki si kruh služita na Nizozemskem. Haris Vučkić je z devetim golom sezone prekrižal načrte PSV-ja, ki je vodil vse do 87. minute. S "projektilom" z 18 metrov je izenačil prav Domžalčan, ki je v igro vstopil v 66. minuti in na na ligaški lestvici strelcev ujel Tima Matavža. Primorec je ob remiju Vitesseja in Emmna odigral celotno srečanja, v polno pa je meril med tednom. Rumeno-črni so v osmini finala pokalnega tekmovanja premagali Heracles, Matavž pa je z golom v 60. minuti postavil končni izid srečanja (0:2).

Jan Oblak je v 21. krogu španskega prvenstva zaklenil svoja vrata, a to ni bilo dovolj za zmago Atletica. Dvoboj z Leganesom se je končal z začetnim rezultatom, rdeče-beli pa so zdrsnili na peto mesto La lige.

Nantes je z Renejem Krhinom v začetni enajsterici izgubil dvoboj z Bordeauxom, po minimalnem porazu pa je zdrsnil na šesto mesto ligaške razpredelnice. Krhin je v letošnji sezoni za Nantes prvič odigral vseh 90 minut.

APOEL se je v minulem tednu razšel z Romanom Bezjakom, Vid Belec pa je v dvoboju z Doxo svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Ciprski prvak je bil boljši z 0:3, z deveto zmago pa zaseda četrto mesto in za vodilnim Anorthosisom zaostaja za pet točk.

Miha Zajc ob ligaški zmagi Fenerbahčeja, ki je bil z 2:0 boljši od Bašakšehirja, ni dobil priložnosti za igro, je pa Šempetrčan zaigral na torkovi pokalni preizkušnji. Zajc je v igro vstopil v 76. minuti, ko so Carigrajčani v spopadu s Kayserisporjem že vodili z 2:0. Rizespor je med tednom izgubil pokalno tekmo z Galatasarayjem, Amedej Vetrih je igral do 61. minute, danes pa ga čaka gostovanje v Sivasu.

Sporting, ki se mu je pred dnevi pridružil Andraž Šporar, se bo ob 22. uri pomeril Maritimom.