11.08.2019 | U16

Slovenska reprezentanca do 16 let je v polfinalu prvenstva Concacaf premagala Kanado z 2:1 in se uvrstila v veliki finale turnirja.

Prvenstvo Concacaf, polfinale:

Kanada – Slovenija 1:2* (0:0, 1:1)

*Po podaljških

Strelci: Assi 60.; Marsetič 62., Kljun 89.
Rumeni kartoni: /
Rdeči kartoni: /

Kanada: Bontis, Gordon (od 70. Stojadinovic), Caron (od 71. Pusztahegyi), Cloutier, Lemos, Stanford, Saliba (od 84. Daouda), Campagna, Accettola (od 53. Henry), Assi, Afework (od 42. Mbongue), Ortega.
Slovenija: Dermastija, Černe (od 36. Marsetič), Puconja, Trdin, Kljun, Kuzmič, Rotar (od 54. Belinc), Klašnja, Kamenšek (od 11. Zrnec), Rovšek (od 54. Čeferin), Leban.

Slovenska reprezentanca do 16 let se je v polfinalu prvenstva Concacaf pomerila s Kanado, ki je bila slovenski nasprotnik že v skupinskem delu turnirja. Takrat so naši fantje Kanadčane zanesljivo ugnali s 3:0, tokrat pa je bila naloga precej težja.

Kanadčani so namreč odigrali precej bolj motivirano in v prvem polčasu dostojno parirali slovenski selekciji. Prvi del se je tako končal brez zadetkov, je pa bilo v nadaljevanju precej bolj zanimivo. V 60. minuti je namreč Assi poskrbel za hladen tuš in z natančnim strelom popeljal Kanadčane v vodstvo. Varovanci Tomaža Petroviča pa so hitro pripravili odgovor in že dobro minute kasneje izenačili preko Marsetiča.

Redni del srečanja se je končal z rezultatom 1:1, tako da sta obe reprezentanci krenili v podaljške. V slednjih je bila uspešnejša Slovenija, ki si je zmago zagotovila tik pred koncem z zadetkom Kljuna, ki je bil uspešen v 89. minuti.

Slovenija se bo v velikem finalu pomerila s Portugalsko v nadeljo ob 15.30.