07.06.2019 | U21

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let, ki jo vodi Primož Gliha, je v prijateljski tekmi v mestu Aarau z izidom 2:1 premagala Švico. Za slovensko zmago pred okrog tri tisoč gledalci sta zadela Jan Mlakar in Žan Celar.

MEDNARODNA PRIJATELJSKA TEKMA:

ŠVICA U21 - SLOVENIJA U21 1:2 (1:0)

Strelci: Guillemeno (33'); Mlakar (61'/11m), Celar (82')
Rumeni kartoni: Racioppi, Domgjoni, Guillemenot; Brekalo, Frelih.

Švica: Racioppi, Seydoux, Cömert, Bamert, Sidler, Janjičić, Toma, Domgjoni, Bajrami, Guillemenot, Vargas. Igrali so še: Zesiger, Asllani, Zeqiri, Pusić, Ndoye. Selektor: Mauro Lustrinelli.
Slovenija: Frelih, Rom, Zec, Brekalo, Koblar, Petrovič (56' Horvat), Zaletel, Pišek, Gnezda Čerin, Celar (86' Rogelj), Mlakar (91' Valenčič). Selektor: Primož Gliha.

Domači so z golom Jeremyja Guillemenota dobili prvi polčas, Žiga Frelih je klonil v 33. minuti, v drugem polčasu pa smo videli slovenski preobrat. V 61. minuti, po prekršku vratarja Racioppija, je enajstmetrovko uspešno izvedel Jan Mlakar. Preobrat Slovenije je v 82. minuti dokončal mladi up Rome Žan Celar, Slovenci pa se domov vračajo z zmago.

Več sledi!

• 15.10.2019 | U21
    Slovenci dobili dvoboj gostiteljev evropskega prvenstva
    Mlada reprezentanca Slovenije je v knežjem mestu odigrala novo prijateljsko srečanje. Slovenci so se udarili z Madžari, sicer sogostitelji evropskega prvenstva 2021, in srečanje dobili z enajstmetrovko Jana Mlakarja.
  • 14.10.2019 | U21
    Danes z Madžari
    Mlado reprezentanco Slovenije čaka še druga oktobrska pripravljalna preizkušnja. Slovenci se bodo v Celju pomerili z Madžari, sicer sogostitelji evropskega prvenstva 2021.
  • 11.10.2019 | U21
    Po zaostanku do remija
    Reprezentanca do 21 let je v Mariboru odigrala novo prijateljsko srečanje v sklopu priprav na domače evropsko prvenstvo. Mladi Slovenci so gostili Anglijo, ki je v končnico vstopila z dvema goloma prednosti, otoško prednost pa sta izničila Dejan Petrovič in Janez Pišek.
  • 08.10.2019 | U21
    V petek proti Angliji
    Reprezentanca do 21 let nadaljuje s pripravami na evropsko prvenstvo, ki ga bo Slovenija z Madžarsko gostila leta 2021. Mladi Slovenci bodo oktobrska termina izkoristili za dvoboja z Madžari in Angleži, ki bodo v Ljudskem vrtu gostovali v petek.
  • 01.10.2019 | U21
    Gliha izbral za tekmi z Anglijo in Madžarsko
    Slovenska reprezentanca do 21 let bo oktobra odigrala dve močni prijateljski tekmi. Izbranci Primoža Glihe bodo 11. oktobra ob 18.00 v Ljudskem vrtu gostili Anglijo, 15. oktobra pa bo v Celju ob 18.00 na sporedu še obračun med Slovenijo in Madžarsko.
  • 08.09.2019 | U21
    Ljudski vrt videl remi Slovencev in Francozov
    Mlada reprezentanca Slovenije je v sklopu priprav na evropsko prvenstvo, ki bo leta 2021 odigrano tudi na slovenskih tleh, odigrala novo prijateljsko srečanje. Varovanci Primoža Glihe so v Ljudskem vrtu gostili Francoze ter z goloma Dejana Petrovića in Jana Mlakarja prišli do remija.
    Mladi danes s Francijo v Ljudskem vrtu
    Slovenska reprezentanca do 21 let bo danes ob 18.00 v Mariboru odigrala prijateljsko tekmo s Francijo v Ljudskem vrtu.
  • 27.08.2019 | U21
    S Francozi v Ljudskem vrtu
    V začetku septembra nova pripravljalna preizkušnja čaka tudi reprezentanco do 21 let. Mlada izbrana vrsta, ki se pripravlja na domače evropsko prvenstvo, se bo 8. septembra v Mariboru pomerila s selekcijo Francije do 20 let.
  • 10.06.2019 | U21
    V Lendavi brez zmagovalca
    Slovenska reprezentanca do 21 let se je v Lendavi razšla z Gruzijo z rezultatom 1:1 (0:1).
  • 09.06.2019 | U21
    Proti Gruziji brez Mlakarja in Celarja
    Slovenska reprezentanca do 21 let bo jutri v Lendavi ob 17.30 odigrala novo mednarodno prijateljsko tekmo proti izbrani vrsti Gruzije. Selektor Primož Gliha optimistično pričakuje nov dvoboj z Gruzijci, saj so naši fantje nedavno slavili odmevno zmago v Švici.