20.03.2019 | U19
V zaključku do pomembne točke

Mladinska reprezentanca Slovenije je elitni del kvalifikacij za evropsko prvenstvo odprla z remijem. V izdihljajih dvoboja s Španci, ki so na mladinskih evropskih prvenstvih slavili že deset zmag, je izenačil Kregar.

ELITNI DEL KVALIFIKACIJ ZA EP U19 2019, SKUPINA 4:

ŠPANIJA - SLOVENIJA 1:1 (0:0)

Strelca: Ruiz (56'/11m); Kregar (91')
Sodniki: Fabri (ITA), Alassio (ITA), Inia (NIZ).
Rumeni kartoni: Guillamon, Blanco; Gril.
Rdeči kartoni: Gomez (38'); Svetlin (30').

Španija: Fernandez, Gomez, Miranda, Guillamon, Blanco, Torres (87' Garcia), Moha (74' Gutierrez), Ruiz (80' Mollejo), Gomez, Garcia, Orellana (87' Marques). Selektor: Santi Denia.
Slovenija: Gril, Zec, Stojinović, Maher, Prelec, Svetlin, Matko (70' Kolobarić), Kolmanič (86' Žugelj), Kryeziu (64' Kregar), Burin (64' Kurtović), Štravs (70' Rorič). Selektor: Agron Šalja.

Španci so zapretili že v uvodni minuti tekme, poskus Torresa je končal v bloku, udarec Huga Guillamona pa je zaustavil Gril. Nadaljevanje je prineslo manj nevarnih situacij, strel Ruiza v 23. minuti je končal v bloku, minuto kasneje se je podobno zgodilo tudi s strelom Gomeza. Slovenci so v 29. minuti ostali brez Tamarja Svetlina, ki je po prekršku nad Moho prejel neposredni rdeči karton. Španci so po izključitvi Svetlina zapretili v 33. minuti, a je Gomez sprožil mimo gola. Slovenci so z igralcem manj igrali manj kot deset minut, v 38. minuti je pordečel Sergio Gomez. Tik pred odmorom je poskušal še Blanco, Gril pa je bil na pravem mestu.

Slovenska reprezentanca je prvi udarec sprožila v 52. minuti, ko pa je prosti strel Maherja končal v španskem bloku. Prav Maher je v 55. minuti storil prekršek za najstrožjo kazen, ki jo je v špansko vodstvo pretvoril Ruiz. Slovenci so odgovorili v 63. minuti, ko pa se Fernandez ni pustil premagati. Gril je bil tri minute zatem na pravem mestu po strelu Garcie. Na drugi strani je Kregar zgrešil španska vrata, najbližje zadetku pa je bil Kolmanič, a so Španci blokirali njegov udarec. Ob koncu tekme je bil nenatančen tudi Prelec, Fernandez pa je odbil strel Kregarja. Slovenski nalet v zaključnih minutah ni pojenjal, četa Agrona Šalje pa je bila nagrajena v 91. minuti, ko je špansko prednost po podaji Žuglja izničil Kregar.

V sodniškem dodatku se izid ni več spremenil, Slovenci so vknjižili prvo točko, v soboto pa bodo nove lovili v dvoboju z Nizozemci.

Agron Šalja, selektor Slovenije: »Želeli smo si več, a glede na potek tekme smo lahko zadovoljni. Sredi prvega polčasa smo ostali brez Svetlina in določeno obdobje zdržali brez prejetega zadetka. Z igralcem manj smo se postavili bolje kot prej z enajsterico. Španci so pokazali, da gre za kakovostno reprezentanco, ta generacija ni bila slučajno evropski prvak in finalist svetovnega prvaka. Potek tekme je olajšala tudi španska izključitev, nadaljevanje tekme pa je bilo specifično. Zadetek smo prejeli iz enajstmetrovke, ki je sodniku ne bi bilo potrebno dosoditi, vendar smo z menjavami in spremembo načina igre obrnili potek tekme. V zadnjih dvajsetih minutah smo močno pritiskali na Špance, ki so branili na vse pretege, a smo ob koncu zasluženo dosegli zadetek. Točka je zaslužena!«