31.01.2025 | Prva liga Telemach
V zadnji vrsti Celja tudi nekdanji up Manchester Uniteda

Grofje so obrambno vrsto okrepili z bivšim članom mlade poljske izbrane vrste. Łukasz Bejger, ki šteje 23 let, je s Celjem sklenil dogovor do konca sezone 2026/27.

"Vesel sem, da sem novi član Celja. Postal sem del kluba, ki je prvak svoje države, kar se mi je lani pri Slasku izmuznilo iz rok zaradi gol razlike. Pomembno se mi je zdelo, da najdem ambiciozen projekt, klub, ki se bo vsako sezono boril za lovorike. Prepričan sem, da bom v Celju to dobil, tudi že letos. Slovenska liga je po kakovosti podobna poljski, kar se je videlo že v konferenčni ligi, ko sta igrala prvaka med seboj, stil življenja v državah je prav tako podoben. Glede na to, da sem že kot zelo mlad imel  izkušnjo z življenjem in igranjem v tujini, ne bom imel težav s prilagajanjem na novo okolje. Sem branilec, ki ima rad žogo v nogah, zato mi je slog igre, ki ga zagovarja trener Riera, zelo všeč in domač. Ekipi želim pomagati, da bomo prejeli čim manj zadetkov, kar bo pomenilo več točk, več zmag in več izpolnjenih ciljev," je dejal nekdanji up Manchester Uniteda, ki je kar 47-krat oblekel dres mlajših reprezentančnih selekcij Poljske.

Bejger je doslej igral za Slask iz Vroclava, v najmočnejšem poljskem prvenstvu pa je odigral 99 tekem, sedem v jesenskem delu letošnje sezone.

Tekst: PDo
Foto: NK Celje

SORODNE NOVICE

  • 16.03.2025 | Prva liga Telemach
    Celje po preobratu do zmage
    Nogometaši Celja so v 26. krogu Prve lige Telemach premagali Nafto 1903 s 3:2 (1:0).
  • 15.03.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Celje - Nafta 1903
    Celje na krilih zgodovinskega preboja v četrtfinale UEFA Evropske konferenčne lige pričakuje Nafto, ki je sredi tedna prišla do pomembne zmage v boju za obstanek.
  • 13.03.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Evropska pravljica Celjanov po drami v Thunu s četrtfinalnim nadaljevanjem
    Nogometaši Celja so v švicarskem Thunu podaljšali evropsko pravljico, po pravi drami so po izvajanju kazenskih udarcev izločili Lugano in se uvrstili v četrtfinale UEFA Konferenčne lige.
  • 12.03.2025 | Mednarodna tekmovanja
    V Thun po četrtfinale UEFA Konferenčne lige
    Nogometaši Celja v četrtek igrajo povratno tekmo osmine finala UEFA konferenčne lige. Izbranci trenerja Alberta Riere imajo po zmagi na domačem igrišču lepo priložnost, da v dvoboju z Luganom naredijo nov korak naprej v zgodovinski sezoni za slovenski klubski nogomet na mednarodnem odru.
  • 09.03.2025 | Prva liga Telemach
    Celjani znova brez zmage proti Ajdovcem
    Nogometaši Celja in Primorja so se v 24. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 2:2 (1:0).
  • 07.03.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Celje - Primorje
    Primorje je poleti že dobro izkoristilo evropske obveznosti Celja, ki se v dvoboj 24. kroga Prve lige Telemach podaja po novem uspehu na mednarodnem prizorišču. Kdo se bo veselil v knežjem mestu?
  • 06.03.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Svetlin odločil prvo tekmo Celja in Lugana
    Nogometaši Celja so dobili prvo tekmo osmine finala UEFA Konferenčne lige. Mrežo švicarskega Lugana je sredi prvega polčasa zatresel Tamar Svetlin.
  • 05.03.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Celjani v dvoboju z Luganom po nov evropski uspeh
    Celjani so preskočili prvega nasprotnika v izločilni fazi UEFA Konferenčne lige, lahko izločijo še drugega? Državni prvaki se bodo v četrtkovem večeru merili s švicarskim Luganom.
  • 02.03.2025 | Prva liga Telemach
    Zmaji ustavili nalet Grofov
    Nogometaši Olimpije so v 23. krogu Prve lige Telemach premagali Celje z 2:0 (1:0).
  • 27.02.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Olimpija - Celje
    Stožice gostijo obračun trenutno vodilne ekipe Prve lige Telemach in aktualnih državnih prvakov. Olimpija in Celje sta slovenski nogomet še pred dnevi družno predstavljala na evropskem odru, kdo bo boljši v ligaškem obračunu?

DELI NA