V teh dneh poteka uvodni del kvalifikacij za SP 2020, ki ga bo jeseni prihodnje leto gostila Litva. V osmih skupinah predkvalifikacij se meri 32 ekip, od tega jih bo polovica napredovala v osrednji del kvalifikacij, ki bo med 22. in 27.10. letos.
Slovenija bo oktobra nastopala v predtekmovalni skupini 2, kjer je že Ukrajina, pridružili pa se jima bosta še dve zasedbi: prvak predtekmovalne skupine C in druga ekipa predtekmovalne skupine B.
Skupina C začenja s tekmami danes v Makedoniji, v skupini pa po prvih dveh tekmah najboljše kaže Norveški in Belorusiji, ki sta zabeležili zmagi.
Na turniju v Moldaviji sodi slovenski mednarodni sodnik Dejan Veselič.
Spomnimo: slovenska članska vrsta bo prihodnji teden, 5. in 6. februarja, odigrala tekmi proti Franciji. Uvodno srečanje bo gostil Novigrad, drugo pa Koper.
Se vidimo v Kopru? ?????? #bodiznami pic.twitter.com/9x41TNTVQr
— NZS | FA Slovenia (@nzs_si) January 31, 2019
Predkrog kvalifikacij za SP 2020
Skupina A: Latvija*, Anglija, Ciper, Gibraltar
Skupina B: Belorusija*, Norveška, Kosovo, Andora
Skupina C: Makedonija*, Albanija, Grčija, San Marino
Skupina D: Gruzija*, Danska, Nemčija, Izrael
Skupina E: Belgija, Švedska*, Armenija, Malta
Skupina F: Bosna in Hercegovina*, Turčija, Švica, Škotska
Skupina G: Nizozemska, Črna Gora, Bolgarija*, Estonija
Skupina H: Finska, Moldavija*, Wales, Severna Irska
Glavni del kvalifikacij za SP 2020, 22.10. - 27.10. 2019
Skupina 1: Španija, Poljska*, prvak predtekmovalne skupine D, druga ekipa predtekmovalne skupine H
Skupina 2: Ukrajina*, Slovenija, prvak predtekmovalne skupine C, druga ekipa predtekmovalne skupine B
Skupina 3: Azerbajdžan*, Slovaška, prvak predtekmovalne skupine H, druga ekipa predtekmovalne skupine G
Skupina 4: Italija*, Madžarska, prvak predtekmovalne skupine B, druga ekipa predtekmovalne skupine A
Skupina 5: Kazahstan, Romunija*, prvak predtekmovalne skupine G, druga ekipa predtekmovalne skupine C
Skupina 6: Srbija, Francija*, prvak predtekmovalne skupine E, druga ekipa predtekmovalne skupine F
Skupina 7: Rusija, Hrvaška*, prvak predtekmovalne skupine F, druga ekipa predtekmovalne skupine E
Skupina 8: Portugalska*, Češka, prvak predtekmovalne skupine A, druga ekipa predtekmovalne skupine D
* - gostitelj skupine
Terminski plan kvalifikacij za SP 2020:
12.12. 2018 žreb kvalifikacij
29.1. – 3.2. 2019 predkrog kvalifikacij
22. – 27.10. 2019 glavni del kvalifikacij
7.11. 2019 žreb elitnega del kvalifikacij
28.1. – 2.2. 2020 elitni del kvalifikacij
(datum bo določen naknadno) žreb končnice kvalifikacij
9.4. – 12.4. 2020 končnica kvalifikacij
(datum bo določen naknadno) žreb skupin za SP 2020
12.10 – 4.10. 2020 SP 2020 v Litvi
Tekst: D.P.
Foto: M24.si