16.09.2020 | Pokal Slovenije
V drugi krog tudi Domžale

Domžalčani so si kot predzadnji zagotovili nastop v drugem krogu Pokala Pivovarna Union. Četa Dejana Djuranovića je v Šiški s pol ducata golov premagala Ilirijo.

Gostje so si v prestolnici hitro priigrali zajetno prednost. V osmi minuti, po kotu Svetlina, je ljubljansko mrežo načel Til Mavretić, na katerega so pozabili domači branilci. Svetlin je podal tudi za drugi gol Domžal, v 11. minuti je po prostem strelu mladega vezista z glavo zadel Damjan Vuklišević. Domžalčani so na odmor odšli z dvema goloma prednosti, v nadaljevanju pa so zadeli še štirikrat.

V 58. minuti in predložku Tonćija Mujana je žogo v lastno mrežo preusmeril domači kapetan Darko Zec, sicer dolgoletni član Domžal. Ilirija je po prekršku nad Đajićem prišla do najstrožje kazen, a je Jaka Corn streljal mimo vrat Ajdina Mulalića. Je pa bil v 69. minuti natančnejši Dario Kolobarić, ki je po dolgi podaji in odličnem sprejemu žoge zadel v 69. minuti, še drugič pa je bil z bližine natančen v 82. minuti. Piko na i domžalski zmagi je v 87. minuti postavil Tonći Mujan.

V prihodnjem tednu bomo dobili še zadnjega udeleženca drugega kroga Pokala Pivovarna Union. Za zadnjo vstopnico se bodo udarili nogometaši Beltincev in Brava.