V črno-belem do leta 2022

V Murski Soboti so včeraj predstavili prvega zimskega novinca, danes pa so sporočili, da so sodelovanje podaljšali s trojico nogometašev. Dušan Gyergyek je sklenil prvo profesionalno pogodbo v svoji karieri, sodelovanje z Muro pa sta podaljšala Klemen Šturm in Kevin Žižek.

Med trojico nogometašev je najgloblji pečat v črno-belem dresu pustil Klemen Šturm, ki se je na levi breg reke Mure preselil poleti 2018. Bočni branilec je za Muro odigral 42 ligaških srečanj, jeseni pa je imel nekaj težav s poškodbo, saj med 14. in 20. krogom Prve lige Telekom Slovenije ni odigral niti minute.

Žižek se je Muri pridružil lani pozimi, a se je poškodoval na pripravah v Turčiji in se na igrišča vrnil pozno jeseni. Šimundža ga je v igro poslal v zadnjih treh krogih pred zimskim premorom. Gyergyek, sicer še član mladinske selekcije črno-belih, še čaka na debi v dresu prvega moštva.

Šturm, Žižek in Gyergyek so v podpis prejeli pogodbe, ki se bodo iztekle s koncem sezone 2021/22.

• 01.05.2020 | Prva liga Telekom Slovenije
    Enajstmetrovka: Tomi Horvat
    V peti izdaji Enajstmetrovke se nogometni javnosti predstavlja Tomi Horvat. Mladi Prekmurec v dresu Mure igra drugo prvoligaško sezono, potem ko se je kar pet let kalil v mladinskem pogonu Maribora.
  • 08.03.2020 | Prva liga Telekom Slovenije
    Olimpija dobila derbi in se utrdila na vrhu
    Nogometaši ljubljanske Olimpije so v 25. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Muro z 1:0 (0:0).
  • 07.03.2020 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Olimpija - Mura
    Nedeljski večer bo zaznamoval derbi kroga - v prestolnici bosta moči pomerili Olimpija in Mura.
  • 04.03.2020 | Prva liga Telekom Slovenije
    Mura ni uspela premagati Rudarja
    Nogometaši Mure in velenjskega Rudarja so se v 24. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:0).
  • 02.03.2020 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Mura - Rudar
    Rudar je pomlad odprl z dvema porazoma, knapi pa tudi v tretjem poizkusu niso prišli do krstne zmage sezone. Bodo pa po točki iz dvoboja proti Olimpiji skušali prekrižati načrte Sobočanom, ki iščejo priključek z vodilno četverico.
  • 01.03.2020 | Prva liga Telekom Slovenije
    Triglav in Mura neodločeno
    Nogometaši kranjskega Triglava in Mure so se v 23. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:1).
  • 28.02.2020 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Triglav - Mura
    Muraše po bolečem porazu na prekmursko-štajerskem derbiju čaka gostovanje v Kranju. Bodo prekinili dober niz orlov?
  • 26.02.2020 | Prva liga Telekom Slovenije
    Maribor do velike zmage pri Muri
    Nogometaši Mure so v 22. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Mariboru z 1:2 (0:1).
  • 25.02.2020 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Mura - Maribor
    Derbi kroga se bo tokrat odvil v Murski Soboti. Bodo po devetdesetih minutah bolj zadovoljni Prekmurci ali Štajerci?
  • 23.02.2020 | Prva liga Telekom Slovenije
    Mura slavila v Domžalah
    Nogometaši Domžal so v 21. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Muri z 1:2 (0:1).