V Stožicah veselje Latvijcev

Uvodne dejanje nove sezone se ni izšlo po željah Ljubljančanov. Olimpija je v domačih Stožicah pokleknila pred latvijskim Rigasom, ki je odigral šele prvo evropsko tekmo in v nori končnici slavil z 2:3.

KVALIFIKACIJE UEFA EVROPSKE LIGE - PRVA TEKMA PRVEGA KROGA

OLIMPIJA - RIGAS 2:3

Stadion: Stožice, sodniki: Schnyder, Köbeli in Kurnazca (vsi Švica).
Strelci: Boakye (82.), Menalo (90.); Lemajić (52./11 m, 88.), Vukmanić (90.).
Rumeni kartoni: Čekiči, Putinčanin, Bagnack, Suljić; Savalnieks, Blagojević.
Rdeči karton: /.
Olimpija: Vidmar, Boakye, Šme, Bagnack, Jurčević, Suljić, Tomić, Putinčanin (od 72. Menalo), Savić, Čekiči, Kidrič (od 63. Vukušić).
Rigas: Ikstens, Savalnieks, Jagodinskis, Girdvainis, Sorokins, Simković (od 77. Vukmanić), Seto, Blagojević, Ciganiks (od 64. Kouadio), Lemajić, Kaludjerović (od 71. Kluskins).

Ljubljančani, ki so bili nesporni favoriti v dvoboju z Rigasom, ki je igral svojo sploh prvo evropsko tekmo, so razočarali svoje navijače. Doma so si zelo otežili delo za preboj v drugi krog, potem ko so tekmecem, ki so se večinoma le branili, dovolili kar tri zadetke.

Prvi polčas ni ponudil prav veliko nogometnih užitkov, v 18. minuti so domači zahtevali enajstmetrovko po padcu Endrija Čekičija v kazenskem prostoru, a se sodniki niso odločili zanjo. V 32. minuti pa so imeli gosti najlepšo priložnost, ko je strel Andrije Kaludjerovića obranil Nejc Vidmar.

V drugem polčasu so najprej domači zapravili polpriložnost prek Stefana Savića, v 52. minuti pa so gosti povedli. Z bele točke je bil po prekršku Denisa Šmeja natančen Darko Lemajić. Novo lepo priložnost so gosti imeli v 61. minuti, ko je Vidmar preprečil povišanje vodstva, minuto zatem pa je po protinapadu Asmir Suljić z dobrih desetih metrov zadel prečko.

Zatem je Saviću strel obranil gostujoči vratar, Ljubljančani so nadaljevali s pritiskom proti vratom Latvijcev, v 82. minuti pa so to vendarle unovčili, ko je Eric Boakye ustavil žogo na prsih, si spustil žogo na tla in zadel z roba kazenskega prostora. V 88. minuti pa je sledil nov hladen tuš za domače, ko je po prostem strelu in odbiti žogi z volejem zadel Lemajić.

Toda Ljubljančani se še niso vdali, v 90. minuti je novinec Luka Menalo zadel z glavo po Savićevi podaji. Malce zatem je Ante Vukušić sprožil z 20 metrov z diagonalnim strelom dobro meril, a se je izkazal vratar Rigasa. Že v tretji minuti sodniškega dodatka pa so Latvijci znova utišali domače navijače, ko je sam pred Vidmarja prišel Tim Vukmanić in ga z malce srečnim lobom premagal za končno zmago s 3:2.

Tekst: STA/PDo