19.03.2023 | Futsal U19
V Moldavijo po vozovnico za evropsko prvenstvo

Danes se je v Mariboru zbrala reprezentanca do 19 let, ki jo v prihodnjih dneh čakajo kvalifikacije za evropsko prvenstvo.

„Priprave so končane. Izkoristili smo jih, da ponovimo taktične zamisli v obrambi in napadu; od prekinitev, presinga, igre štiri na štiri, do igre z vratarjem v polju. Ponovili smo tudi vse napadalne akcije, ki jih bomo koristili. Predvsem je pri vsem tem bistveno ujeti pravi „timing,“ da to potem uspešno izvedeš. V času priprav smo to vse ponovili, levji delež posla pa je bil opravljen v letu dni, ki smo ga preživeli skupaj s to selekcijo in trdo delali. Imamo dobro reprezentanco, ki je sposobna za dobre stvari. Fantje so lepo napredovali. Sposobni so, da pokažejo, da si ta ekipa zasluži nastop na evropskem prvenstvu,“ še pove selektor Tomislav Horvat, ki v ponedeljek zjutraj z ekipo potuje v Moldavijo, kjer Slovenijo čakajo tekme z domačini (22.3.), Poljsko (23.3.) in Kazahstanom (25.3.).

Naši mladinci lovijo krstni nastop na evropskem prvenstvu, kjer dosedaj še niso zaigrali. Bomo pa tretjič sodelovali v kvalifikacijah za tovrstno evropsko prvenstvo, ki bo septembra letos na Hrvaškem v Poreču.

Slovenija FU19:
Luka Grm (FK Dobrepolje), Kristjan Čeh (KMN Miklavž), Nik Ambrožič (ŠD Extrem), Luka Čop (ŠD Extrem), Anže Žlindra (ŠD Extrem), Andraž Gregorič (ŠD Extrem), Lovro Skrinjar (FK Siliko), Gaj Križaj (FK Siliko), Žiga Frank (FK Siliko), Alen Ruis (KMN Meteorplast ŠIC bar), Luka Lovrec (KMN Meteorplast), Vid Kos (ŠD Mlinše), Lovro Trdin (ŠD Mlinše).

Tekme Slovenije na kvalifikacijah v Moldaviji:

22.3.
Slovenija – Moldavija (14.00)

23.3.
Slovenija – Poljska (14.00)

25.3.
Slovenija – Kazahstan (14.00)

Sistem kvalifikacij

Slovenija bo kvalifikacije začela v glavnem delu, igrala bo v skupini v Moldaviji. Glavni del kvalifikacij bo na sporedu med 21. in 26. marcem, predkrog je bil igran med 18. in 21. januarjem, ko so si tri reprezentance od desetih priborile osrednji del kvalifikacij, kjer je že bilo 25 ekip. Skupaj bo v glavnem delu 28 reprezentanc (3 iz predkroga in 25, ki so že v glavnem delu), ki so bile razdeljene v sedem skupin po štiri. Prvaki posameznih skupin si zagotovijo nastop na EP, ki bo letos septembra na Hrvaškem. Slovenija v tej starostni kategoriji na prvenstvu stare celine še ni tekmovala. V dosedanjih dveh prvenstvih (v letih 2019 in 2022) so vsakič prvaki postali Španci.

Tekst: D.P.
Foto: Nzs.si

SORODNE NOVICE

  • 24.05.2023 | Futsal U19
    Sloveniji otvoritvena tekma na EP U19
    Slovenski futsal reprezentanca U19 je na žrebu v Poreču dobila tekmece na prihajajočem evropskem prvenstvu, zdaj pa so znani tudi vsi termini tekem.
  • 16.05.2023 | Futsal U19
    Slovenija dobila tekmece na EP U19
    Slovenski futsal reprezentanca U19 je na žrebu v Poreču dobila tekmece na prihajajočem evropskem prvenstvu, ki bo med 3.9.in 10.9. v Poreču.
  • 15.05.2023 | Futsal U19
    Slovenija jutri dobi tekmece na EP
    Slovenski futsal reprezentanca U19, ki se je pod taktirko selektorja Tomislava Horvata prvič uvrstila na evropsko prvenstvo, bo jutri po 19. uri na žrebu v Poreču dobila tekmece predtekmovanja na 3. evropskem prvenstvu, ki ga med 3.9. in 10.9. gosti prav Poreč.
  • 28.04.2023 | Futsal U19
    Tekmece na EP bodo dobili 16. maja
    Slovenski futsal reprezentanci do 19 let je uspelo, da se uvrsti na evropsko prvenstvo, ki bo letos septembra v Poreču. Mesec maj pa prinaša žreb skupin evropskega prvenstva.
  • 25.03.2023 | Futsal U19
    Slovenija se je uvrstila na evropsko prvenstvo
    Varovanci selektorja Tomislava Horvata so s 5:0 premagali Kazahstan in prišli do sedmih točk. To pa je bilo tudi dovolj za 1. mesto v kvalifikacijski skupini in sploh prvo uvrstitev na mladinsko evropsko prvenstvo.
  • 24.03.2023 | Futsal U19
    Na 70. tekmi lovijo vozovnico za EP
    Futsal reprezentanca do 19 let bo v soboto sklenila kvalifikacije za evropsko prvenstvo, ki bo letos septembra na Hrvaškem. Po zmagi proti Moldaviji (11:0) in remiju s Poljsko (1:1) sledi ob 14. uri še tekma proti Kazahstanu.
  • 23.03.2023 | Futsal U19
    V 39. minuti do točke proti Poljski
    Mladinska futsal reprezentanca je na 2. tekmi kvalifikacij za EP 2023 remizirala s Poljsko ( 1:1). Edini gol za našo reprezentanco je dosegel Alen Ruis. V petek je prost dan, v soboto pa se bo Slovenija pomerila s Kazahstanom.
  • 22.03.2023 | Futsal U19
    Kvalifikacije začeli s suvereno zmago
    Futsal reprezentanca do 19 let je s prepričljivo zmago proti Moldaviji (11:0) začela kvalifikacije za evropsko prvenstvo, ki bo letos septembra na Hrvaškem. Naši mladinci jutri proti Poljski, ki je danes s 3:2 premagala Kazahstan.
  • 21.03.2023 | Futsal U19
    Kvalifikacije začenjajo proti Moldaviji
    „Vem, da ima tudi Moldavija svoje načrte. Gremo od tekme do tekme, prva je Moldavija, potem pa bomo mislili na ostale tekmece in se na njih tudi dobro pripravili,“ pove selektor Tomislav Horvat.

DELI NA