02.05.2019 | U15
V Gorici zmaga Italije

Slovenska reprezentanca do 15 let je v sosednji Gorici priznala premoč Italijanom z 0:2 (0:0).

Turnir narodov U15:

Italija – Slovenija 2:0 (0:0)

Strelci: Rossi 2x

Italija: Manzari, Missori, Regonesi, Cagia, Cher, Turco, Alesi, Mancini, Biagetti, Biral, Accornero.
Slovenija: Dermastija, Marsetič, Kuzmič, Trdin, Puconja, Klašnja, Zrnec, Kljun, Belinc, Černe, Kamenšek Pahič.

Slovenska reprezentanca do 15 let je odigrala prvo tekmo v razigravanju od 5. do 8. mesta na mednarodnem turnirju narodov. Nogometaši Tomaža Petroviča so tokrat gostovali v sosednji Gorici, kjer so se pomerili z Italijo. Zahodni sosedi so se pokazali kot kakovosten tekmec in slavili z dvema zadetkoma rezervista Rossija.

Slovenija je pokazala dobro igro in bila zelo nevarna predvsem v prvem polčasu, ko si je priigrala kar tri lepe priložnosti za zadetek. Žal je tokrat naše fante na cedilu pustila realizacija, tako da bodo zadnjo tekmo na turnirju odigrali v soboto ob 11.00, ko se bodo v Biljah pomerili s Portugalsko.

Tomaž Petrovič, selektor Slovenije: “Odigrali smo odlično tekmo do prejetega zadetka v drugem polčasu. V prvem polčasu smo imeli tri velike priložnosti za gol, ki jih nismo realizirali. Tekma je bila enakovredna, potem pa smo naredili napako, ki so jo Italijani kaznovali. Želeli smo izenačiti, a nato prejeli še zadetek iz kota. S prikazanim smo lahko zadovoljni, žal pa so Italijani izkoristili sovje priložnosti, mi pa ne.”