23.11.2021 | U16
V Čatežu slavili Poljaki

Slovenska reprezentanca do 16 let je na prvi prijateljski tekmi v Čatežu ob Savi izgubila s Poljsko z 1:4 (0:1).

Prijateljska tekma U16:

Slovenija – Poljska 1:4 (0:1)

Strelci: Mlakar 54.; Mikolajewski 33., Wolski 52., Borkowski 80., 86.
Rumeni kartoni: Tomczyk, Krzyzanowski
Rdeči kartoni: /
Glavni sodnik: Kristijan Marković

Slovenija: Trivunčević, Tomšič, Bendra, Obrič, Golič, Sojer, Topalović, Jelen, Petrov, Dovžan Karahodžić, Mlakar
Poljska: Piekutowski, Kabaj, Krzyzanowski, Rejczyk, Orlikowski, Pioterczak, Wolski, Borys, Mikolajewski, Tomczyk, Bugaj.

Slovenska reprezentanca do 16 let je v Čatežu ob Savi odigrala prvo prijateljsko tekmo s selekcijo Poljske, ki se je izkazala kot kakovosten nasprotnik. Poljakom je pripadel že prvi polčas, ki so ga dobili z zadetkom iz najstrožje kazni v 33. minuti. Tomšič je podrl Tomczyka, zanesljiv izvalajec pa je bil Mikolayeski.

V nadaljevanju so slovaki povišali vodstvo preko Wolskega, ki je prodrl po desni strani in neubranljivo zaključil. Slovenija se je kmalu zatem vrnila v igro, potem ko je nespretno posredovanje vratarja Poljakov kaznoval Luka Mlakar, ki je žogo poslal v mrežo po strelu z glavo. Slovenija je skušala preobrniti potek srečanja, a so bili Poljaki v končnici obračuna bolj spretni. Borkowski je v 80. minuti realiziral lepo podajo z leve strani, v 86. minuti pa postavil še končni rezultat srečanja.

Obe reprezentanci se bosta še enkrat pomerili v četrtek ob 11.00.

Tekst: MKo

• 08.04.2024 | U16
    Izbrana vrsta do 16 let proti Albaniji
    Slovenska reprezentanca do 16 let se bo v drugi polovici aprila pomerila z izbrano vrsto Albanije. Selektor Goran Cvijanović je v ta namen objavil seznam 22 igralcev, na katere bo računal na prihajajočem obračunu.
  • 13.10.2023 | U16
    Slovenija kljub vodstvu poražena
    Slovenska izbrana vrsta do 16 let je odigrala še drugo prijateljsko tekmo proti Avstriji. Varovanci Miša Brečka so v prvem polčasu povedli, a so na koncu morali priznati premoč severnim sosedom.
  • 11.10.2023 | U16
    Slovenija na prvi tekmi klonila proti Avstriji
    Slovenska izbrana vrsta do 16 let je odigrala prvo izmed dveh prijateljskih tekem proti Avstriji. Varovanci Miša Brečka so na tekmi polni zadetkov morali priznati premoč severnim sosedom. Druga tekma bo na sporedu v petek.
  • 03.10.2023 | U16
    Izbrana vrsta do 16 let dvakrat z Avstrijo
    Slovenska reprezentanca do 16 let se bo sredi oktobra dvakrat pomerila z izbrano vrsto Avstrije. Selektor Mišo Brečko je v ta namen objavil seznam 23 igralcev, na katere bo računal na prihajajočih srečanjih s severnimi sosedi.
  • 28.09.2023 | U16
    Slovenija po dveh preobratih do zmage
    Slovenska izbrana vrsta do 16 let je odigrala še drugo tekmo proti Madžarski. Varovanci Miša Brečka so v Radencih na tekmi polni preobratov prišli do zmage s tremi zadetki. Za Sloveniji so bili natančni Belovič, Videnović in Kozar.
  • 27.09.2023 | U16
    Slovenija ob remi proti Madžarski
    Slovenska izbrana vrsta do 16 let je odigrala prvo izmed dveh prijateljskih srečanj z Madžarsko. Varovanci Miša Brečka so v Novi proti vzhodnim sosedom klonili v zadnji minuti srečanja. V četrtek se bosta tekmeca pomerila znova.
  • 10.05.2023 | U16
    Varovanci Radosavljevića ugnali Avstrijo
    Slovenska izbrana vrsta do 16 let je odigrala mednarodno prijateljsko tekmo proti reprezentanci Avstrije. Varovanci Aleksandra Radosavljevića so v NNC Brdo svoje vrstnike premagali z 2:0.
  • 02.05.2023 | U16
    Izbrana vrsta do 16 let z Avstrijo
    Slovenska reprezentanca do 16 let se bo v maju v NNC Brdo na mednarodnem prijateljskem obračunu pomerila z izbrano vrsto Avstrije.
  • 10.04.2023 | U16
    Slovenija uspešna tudi proti Gruziji
    Slovenska izbrana vrsta do 16 let je odigrala še zadnje srečanje UEFA razvojnega tunirja. Varovanci Aleksandra Radosavljevića so v San Marinu dosegli še tretjo zmago. S 3:1 so bili boljši od reprezentance Gruzije.
  • 07.04.2023 | U16
    Slovenija ugnala tudi Črno goro
    Slovenska izbrana vrsta do 16 let je odigrala drugo srečanje UEFA razvojnega tunirja. V San Marinu so bili tokrat s 3:0 boljši od izbrane vrste Črne gore. Naslednji in hkrati zadnji obračun turnirja jih čaka v soboto, ko se bodo pomerili z Gruzijo.