21.11.2021 | 1. SŽNL
Upravičile vlogo favoritinj

Pomurke so v 12. krogu SŽNL opravile s Ptujčankami (8:0), Radomlje so s 4:0 odpravile ŽNK Cerklje, najvišja zmaga kroga pripada Ljubljani, ki je s z 11:1 odpravila krimovke.

SŽNL, 12. krog, 21.11.
ŽNK Nona Pomurje Beltinci – ŽNK Doxakey 8:0 (5:0)
ŽNK Ljubljana – Krim 11:1 (5:0)
ŽNK Radomlje – ŽNK Cerklje 4:0 (2:0)

preloženo:
ŽNK Olimpija Ljubljana – Primorje Gaia Naturelle

preložena tekma 10. kroga, 28.11.
Primorje Gaia Naturelle – ŽNK Doxakey (14.00)

preložena tekma 7. kroga, 4.12.
ŽNK Doxakey – ŽNK Cerklje (11.00)
ŽNK Nona Pomurje Beltinci – Primorje Gaia Naturelle (11.00)

Lestvica strelk:
Ana Milović (ŽNK Olimpija Ljubljana) 38
Špela Kolbl (ŽNK Nona Pomurje Beltinci) 25
Zala Kuštrin (ŽNK Radomlje) 16
Izabela Križaj (ŽNK Olimpija Ljubljana) 16

Pomurke na vrhu

Aktualne državne prvakinje in vodilna ekipa SŽNL je doma napolnila mrežo Ptujčank in prišla do prepričljive zmage z 8:0. Prvi gol je dosegla kapetanka Špela Kolbl, ki je v 31. minuti povišala na 4:0. Vmes sta se med strelke vpisali še Maja Dimitrijević in Lucija Kos, peterico golov v prvem polčasu je zaokrožila Sara Makovec v 33. minuti. V nadaljevanju sta zmago potrdili Anja Eferl in Kim Juršnik, svoj tretji gol danes pa je zabila kapetanka Špela Kolbl.

Enajst za 7. zmago

ŽNK Ljubljana je bila prepričljivo boljša od mlade zasedbe Krima, 11:1 je bilo na koncu. Prvi gol je dosegla Pamela Begić, tekla je 25. minuta. Za njo sta zabili še Katja Turk in Monika Kastelec, na 4:0 je povišala Pamela Begič, rezultat polčasa pa je postavila Mirjam Kastelec, ki je z golom v 48. minuti poskrbela za vodstvo 6:0. Do konca tekme so gole za Ljubljano dodale Pamela Begić (1), Mirjam Kastelec (2), Laura Šenk (1) in Nika Pintarič (1). Za 7:1, bilo je v 72. minuti, je častni gol gostij dosegla Ema Erman. Ljubljančanke so pri 21 točkah, zbrale so sedem zmag.

Za 3. mesto

Radomljanke so na domači zelenici s 4:0 premagale ŽNK Cerklje. Varovanke trenerja Aljaža Gornika so povedle v 19. minuti, gol je dosegla Tija Vrhovnik. Na 2:0 je povišala Eva Vodušek, na 3:0 Maša Osojnik, piko na i je v 66. minuti postavila Zala Kuštrin, ki je dosegla svoj 16. gol, s katerim se je zavihtela na 3. mesto na lestvici strelk. To je bila 4. zaporedna zmaga Radomljank, peta v zadnjih šestih tekmah, kar je dovolj za 3. mesto z zbranimi 21 točkami.