Ukrajinci boljši od Mure

Nogometaši Mure so nedeljo izkoristili za predzadnjo preizkušnjo na turških tleh. Četa Anteja Šimundže se je pomerila z ukrajinskim prvoligašem Lvivom, ki je bil boljši z 0:2.

Črno-beli so uvodoma sicer prevzeli pobudo, v 23. minuti pa so povedli Ukrajinci, ki so izkoristili strel z bele točke. Sedem minut pozneje je tekmec podvojil svoje vodstvo, rezultat pa se v drugem polčasu ni spremenil. Amadej Maroša je v 86. minuti zapravil enajstmetrovko, v dresu Mure pa sta prvič zaigrala Andrija Filipović in Marko Zalokar. Muraše jutri čaka še zadnja tekma pred vrnitvijo v domovino, pomerili se bodo z armenskim Noahom.

Velenjčani so gostili nogometaše Beltincev, ki so po zaslugi Hartmana dobili prvi polčas. Knapi so v drugem polčasu prišli do preobrata, s strelom z bele točke je izenačil Robert Pušaver, v končnici pa je zmago priigral Elvedin Džinić.

MURA - LVIV 0:2 (0:2)

Mura: Šafarić (63’ Zalokar), Karničnik, Maruško, Gorenc, Šturm, Kouter, Brkić (77’ Horvat), Mandić, Bobičanec (63’ Maroša), Šušnjara (79’ Bubnjar), Žižek (70’ Filipović). Trener: Ante Šimundža.

RUDAR VELENJE - BELTINCI 2:1 (0:1)

Strelci: Pušaver (11m), Džinić; Hartman

• 28.06.2020 | Prva liga Telekom Slovenije
    Domžalčani slavili v Fazaneriji
    Nogometaši Mure so v 30. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Domžalam z 0:1 (0:0).
  • 25.06.2020 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Mura - Domžale
    V Murski Soboti so med tednom bučno proslavili naslov pokalnega prvaka. Mura si je s pokalno lovoriko že zagotovila evropsko vozovnico, v nedeljo pa bo gostila Domžale. Kdo bo srečnejši v nedeljo?
  • 24.06.2020 | Pokal Slovenije
    Pokalna krona pripadla Muri
    Prekmurski finale Pokala Slovenije je pripadel Muri. Sobočani so na Brdu pri Kranju potrdili status favorita, čeprav se je Nafta dobro upirala rivalu iz Murske Sobote. Črno-beli so do zmage prišli z goloma Maroše in Karničnika v drugem polčasu.
  • 23.06.2020 | Pokal Slovenije
    Lendavčani in Sobočani v pričakovanju finala
    V taboru Mure in Nafte odštevajo še zadnje ure do vrhunca pokalnega tekmovanja. Derbi prekmurskih rivalov bo dal pokalnega prvaka, tako Lendavčani kot Sobočani pa napadajo prvi naslov prvaka v zgodovini pred leti novonastalih klubov.
  • 20.06.2020 | Prva liga Telekom Slovenije
    Bravo nadaljuje serijo
    Nogometaši ljubljanskega Brava so v 29. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Muro z 1:0 (0:0).
  • 19.06.2020 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Bravo - Mura
    Bravo in Mura sta hit nadaljevanja prvenstva. Prekmurci so po prekinitvi PLTS nanizali že štiri zmage, nazadnje so prekinili serijo Celja, Ljubljančani pa se lahko po skalpu Olimpije pohvalijo s petimi zaporednimi zmagami.
  • 16.06.2020 | Prva liga Telekom Slovenije
    Mura zaustavila Celjane
    Nogometaši Mure so v 28. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Celje s 3:1 (2:1).
  • 15.06.2020 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Mura - Celje
    Fazanerija bo gostila uvodno dejanje zadnje četrtine PLTS. Celje po zimskem premoru še ne pozna poraza, grofje so nazadnje slavili v Stožiah, Mura pa je po trimesečnem premoru dobila vse tri tekme in se prebila v pokalni finale.
  • 14.06.2020 | Prva liga Telekom Slovenije
    Mura nadaljuje serijo zmag
    Nogometaši Mure so v 27. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali CB 24 Tabor Sežano s 3:2 (2:0).
  • 12.06.2020 | Prva liga Telekom Slovenije
    Nova za kapetana, prva za mladega upa
    V Murski Soboti so v torek proslavili preboj v pokalni finale, v katerem se bodo čez manj kot dva tedna udarili z Nafto. Danes pa je vodstvo kluba sporočilo novo dobro novico, zvestobo črno-belim sta podaljšala kapetan Alen Kozar in obetavni Tio Cipot, ki je podpisal prvo poklicno pogodbo.