UEL: V London po zgodovinski dosežek

Pred domžalskimi nogometaši je tekma kariere. Dvoboj v Londonu lahko rumenim prinese zgodovinsko uvrstitev v playoff UEFA Evropske lige, stopničko pred skupinskim delom tekmovanja, kar se v obstoju domžalskega kluba še ni zgodilo.

Domžalčani so si v minulem tednu s presenetljivo, a zasluženo zmago v Stožicah zagotovili lepo prednost pred povratnim dvobojem v angleški prestolnici. Matic Črnic je v mrežo West Ham Uniteda pospravil dva zadetka, Angleži pa bi se lahko v domovino vrnili tudi z višjim porazom, tako pa bodo Londončani na domači zelenici lovili zadetek zaostanka.

Povratno srečanje v Londonu bo nekaj posebnega, saj bodo Domžalčani kot prvi zaigrali v novem domovanju West Ham Uniteda, na zelenici Olimpijskega parka kraljice Elizabete, otvoritveni dvoboj pa bo odigran pred razprodanimi tribunami in 54 tisoč gledalci. A domžalski kapetan Kenan Horić samozavestno poudarja, da se s soigralci ne bodo prestrašili izziva, ki ga ponuja dvoboj z angleškim nasprotnikom: »Za veliko večino nogometašev bo to nova izkušnja, saj še nismo igrali pred toliko gledalci. Upam in verjamem, da se ne bomo ustrašili. Za nas mora biti to dodaten motiv in dodaten adrenalin, da pokažemo vse kar znamo.«

Luka Elsner dodaja, da je cilj napredovanje v naslednji krog tekmovanja: »Vsi se zavedamo, da nas čaka še težja naloga kot v četrtek. Prepričani smo, da bodo stoodstotno stopili v tekmo in poizkušali omejiti naše kvalitete. Zagotovo si želijo napredovati v četrti krog. Na drugi strani smo mi zadovoljni s prednostjo, ki smo si jo priigrali v Ljubljani in marsikdo je prepričan, da smo svoje že naredili. Temu ni tako. Opravili smo šele polovico dela, saj je naša želja napredovanje v četrti krog. Zavedamo se, da moramo biti na najvišji ravni in prostora za napake ter padec osredotočenosti ni. Moramo verjeti vase in se skupaj s strokovnim vodstvom zapisati v zgodovino kluba. Naloga bo težka, vendar bomo dali vse od sebe, da dosežemo svoj cilj.«

Elsner, ki je včeraj dopolnil 34 let, bo tako kot v prvi tekmi, tudi v Londonu pogrešal Dejana Trajkovskega, saj so Domžalčani bočnega branilca posodili nizozemskemu Twenteju. Mariborčana je na zadnjih dveh evropskih preizkušnjah uspešno nadomestil Jure Balkovec.