25.04.2022 | U15
Turnir narodov odprli z remijem proti ZDA

Slovenska reprezentanca do 15 let se je na prvi tekmi turnirja narodov razšla z izbrano vrsto ZDA z rezultatom 1:1.

U15 turnir narodov:

Slovenija – ZDA 1:1 (1:0)

Ajdovščina, 300 gledalcev
Strelci: Aćimović 19.; Ramos 50.
Rumeni kartoni: Radiković, Intihar, Vukelič; Worth.

Slovenija: Žnuderl, Štifter, Vukelić, Intihar, Aćimović, Pejičić, Rašić, Petrovič, Raspet, Radiković, Drobnič. Igrali so še: Bajc, Kurtović, Dassena Ček, Miloševič in Kerin.
ZDA: Campagnolo, Cortellessa, White, Alexandre, Glover, Lumsden, Anderson, Berchimas, Chavira Robles, Rajagopal, Outman.

Slovenska selekcija do 15 let je v Ajdovščini odprla močan mednarodni turni narodov, ki ga tradicionalno gostita Slovenija in Italija. Izbranci Muamerja Vugdalića so se za uvod pomerili z Američani in vknjižili prvo točko.

Slovenija je samozavestno krenila v tekmo in tudi prva povedla. V 19. minuti je hitro in učinkovito akcijo kronal Matteo Aćimović, ki je z elegantnim strelom nadgradil odlično podajo Davida Pejičića z glavo. Že takoj v naslednji akciji so zapretili tudi gostje, ki so imeli kar trojno priložnost, vendar se je s tremi odličnimi obrambami izkazal vratar Tai Žnuderl. Naši fantje so v prvem polčasu nekajkrat resno zapretili predvsem ob prekinitvah, vendar so Američani z nekaj sreče odšli na odmor le z zadetkom zaostanka.

Že v 2. minuti nadaljevanja bi Slovenija lahko povišala prednost. Pejičič je stekel v protinapad in odlično zaposlil Rašića, ki je stresel okvir gola. Reprezentanca ZDA je prišla do izenačenja v 50. minuti, ko je dolgo podajo iz obrambne polovice izkoristil spretni rezervist Ramos, ki je postavil tudi končni rezultat tekme. Slovenija je v končnici obračuna iskala drugi zadetek, vendar ni našla prave rešitve za obrambo ZDA.

Naši fantje bodo naslednjo tekmo na turnirju odigrali jutri ob 17.00, ko se bodo v Novi Gorici pomerili z Belgijo. Tudi to tekmo si boste lahko ogledali v spletnem prenosu na uradni spletni strani Nogometne zveze Slovenije.