12.11.2021 | 1. SFL
Suvereni prvak, zmaga za Mlinše, remi na Vrhniki

Vodilni Dobovec se je po zmagi v 9. krogu še utrdil na vrhu 1. SFL. Do domače zmage je prišla še Litija, ŠD Mlinše z velikimi tremi točkami z Obale, na Vrhniki pa sta si Siliko in KMN Meteorplast Šic bar razdelila izkupiček.

1.SFL, 9. krog, 12.11.

Dobovec – KMN Oplast Kobarid 11:0 (8:0)
1:0 Turk (2.), 2:0 Čujec (3.), 3:0 Matošević (3.), 4:0 Cesarec (6.), 5:0 Turk (10.), 6:0 Matošević (14.), 7:0 Čujec (17.), 8:0 Turk (19.), 9:0 Cesarec (23.), 10:0 Cesarec (29.), 11:0 Kneževič (39.)

FC Litija – FK Dobrepolje 4:0 (2:0)
1:0 Allex (12.), 2:0 Vrhovec (13.), 3:0 Osredkar P. (27.), 4:0 Jediael (39.),

Siliko – KMN Meteorplast Šic bar 3:3 (1:0)
1:0 Janež (13.), 2:0 Mohorič (28.), 2:1 Gašperič (31.), 2:2 Jandrić (35./AG), 3:2 Janež (36.), 3:3 Goričan (37.)

KMN Bronx Škofije – ŠD Mlinše 2:4 (0:3)
0:1 Mezek (4.), Klopčič (11.), 0:3 Lipovšek (14.), 1:3 Stanič (33.), 2:3 Stanič (36.), 2:4 Kvartič (40.).

Suvereni prvaki

Dobovec je bil brez Žige Čeha in Roka Mordeja, a še vedno z dovolj kvalitete in znanja, da je bil prevelik zalogaj za Oplast. Domačini so v 17. minuti vodili 7:0, prvi gol so zabili že v 2. minuti, uspešen je bil Teo Turk, ki je tako kot Niko Cesarec tekmo sklenil pri treh golih.

Dvakrat slovensko-brazilska naveza, remi na Vrhniki

Litija je doma strla odpor Dobrepolja (4:0) za 5. zmago v sezoni. V prvem polčasu sta gola prispevala Brazilec Alex in kapetan Gašper Vrhovec, v nadaljevanju je slovensko – brazilska naveza to ponovila: med strelci pa Patrick Osredkar in Brazilec Jediael. Litija je s to zmago s 17 točkami ujela Siliko, ki je vknjižil 2. remi v sezoni. Verjetno so Vrhničani pričakovali več: nenazadnje so vodili že 2:0. Za točko gostov iz Ljutomera je v 37. minuti zadel Urban Goričan, ki je postavil končni rezultat 3:3.

Točke v Zasavje

ŠD Mlinše se veseli 2. letošnje zmage, a hkrati prve v gosteh. Zasavci so s 4:2 slavili v Kopru, domači FC Bronx pa ostaja na 9. mestu s tremi remiji in še brez zmage v tej sezoni. Gostje so šokirali domačine in v 14. minuti vodili. Aleksander Stanić je z dvema goloma in znižanjem rezultata na 2:3 obudil upanje na preobrat, a je z zmago gostov zabil Alen Kvartič, ki je zmago potrdil s svojim 7. golom v 1. SFL.