Statistični posladki 33. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 33. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli 3,4 gole na tekmo. Povprečje sezone znaša 3,09 gola na tekmo.
  • V 33. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 3,6 rumenega kartona na tekmo. Povprečje sezone znaša 4,4 rumenega in 0,27 rdečega kartona na tekmo.
  • Rok Kronaveter je s 17 zadetki najboljši strelec Prve lige Telekom Slovenije.
  • Amir Dervišević je s 15 asistencami najboljši podajalec Prve lige Telekom Slovenije.
  • Marco Da Silva je z devetimi rumenimi in rdečim kartonom največkrat opominjani nogometaš v letošnji  sezoni Prve lige Telekom Slovenije.
  • Marcos Tavares je v letošnji sezoni v igro s klopi za rezervne nogometaše vstopil na 20 tekmah, kar je največ med vsemi.
  • Tonći Mujan je zaigral na vseh 33 tekmah letošnje sezone.

Maribor:

• Maribor je potrdil 15. naslov državnega prvaka.
  • Maribor je vknjižil 50. zmago na prvoligaških tekmah s Celjem.
  • Aleksander Rajčević je v dresu Maribora na prvoligaških igriščih preživel natanko 16.803 minut, s katerimi se je prebil na šesto mesto večne klubske lestvice, pred Anteja Šimundžo.

Olimpija:

• Dino Štiglec je presegel mejo 6.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Domžale:

• Matija Rom je presegel mejo 3.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Shamar Nicholson je presegel mejo 2.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Gregor Sikošek je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot 2.000 minut.
  • Slobodan Vuk je v dresu Domžal dosegel 44 prvoligaških zadetkov, s čimer je izboljšal prvoligaški rekord Domžal.

Mura:

• Klemen Šturm je presegel mejo 13.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Žiga Kous je presegel mejo 11.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Celje:

• Celje je doživelo 50. poraz na prvoligaških tekmah z Mariborom.
  • Jure Travner je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot 2.000 minut.

Aluminij:

• Jure Matjašič je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot tisoč minut.

Rudar Velenje:

• Rudar je vknjižil deseto zmago na gostujočih prvoligaških tekmah z Gorico.
  • Robert Pušaver je presegel mejo 9.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Marko Pridigar je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot 2.000 minut.

Triglav Kranj:

• Luka Čadež je presegel mejo tisočih minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Gorica:

• Gorica je doživela deseti poraz na domačih prvoligaških tekmah z Rudarjem.
  • Kristijan Šipek je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot tisoč minut.

Krško:

• Darijo Čavar je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Robert Jandrek je presegel mejo tisočih minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Dalibor Volaš je presegel mejo 16.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije, v letošnji sezoni pa je odigral že več kot 2.000 minut.
  • Marin Perić je presegel mejo 7.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije, v letošnji sezoni pa je odigral že več kot tisoč minut.