Statistični posladki 29. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 29. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli 3,4 gole na tekmo. Povprečje sezone znaša 2,65 gola na tekmo.
  • V 29. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 3 rumene kartone na tekmo. Povprečje sezone po novem znaša 4,3 rumenega in 0,14 rdečega kartona na tekmo.
  • Luka Zahović se je s 15. zadetkom sezone na prvem mestu ligaške lestvice strelcev izenačil z Dominikom Glavino.
  • Filip Dangubić in Dalibor Volaš si z 11. zadetkom sezone delita peto mesto ligaške lestvice strelcev.
  • Jasmin Handanović, Marko Zalokar in Grega Sorčan so zaigrali na vseh 29 tekmah letošnje sezone.
  • Tilen Nagode je v letošnji sezoni v igro s klopi za rezervne nogometaše vstopili že v 18 primerih, kar je največ med vsemi.
  • Domžale in Krško sta odigrala tekmo z največjim številom zadetkov v letošnji sezoni.
  • Koper in Celje sta vknjižila še tretji zaporedni remi, kar je izenačeni najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni.

Maribor:

• Maribor je dobil 50. medsebojno prvoligaško tekmo z Rudarjem.
  • Luka Zahović je presegel mejo 4.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Matej Palčič je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.

Domžale:

• Domžale so v Prvi ligi Telekom Slovenije dobile 150. domačo tekmo.
  • Dejan Milić je presegel mejo 3.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Matija Širok je presegel mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.
  • Jure Balkovec je dosegel deseti zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Ivan Firer je dosegel 30. zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Olimpija:

• Olimpija in Radomlje sta v osmi prvoligaški medsebojni tekmi prvič remizirala.
  • Ridardo Alves je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.

Gorica:

• Matija Boben je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Miran Burgić je presegel mejo 10.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Dejan Žigon je presegel mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.

Celje:

• Damir Hadžić je presegel mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.
  • Matic Kotnik je presegel mejo 14.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Tadej Vidmajer je presegel mejo 9.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Nino Pungaršek je presegel mejo 2.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Rudi Požeg Vancaš je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.

Koper:

• Theofanis Tzandaris je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Matej Pučko je presegel mejo 11.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Toni Datković je presegel mejo 8.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Ed Kevin Kokorović je presegel mejo 3.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Ivor Horvat je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.

Rudar Velenje:

• Rudar je izgubil 50. medsebojno prvoligaško tekmo z Mariborom.

Krško:

• Martin Kramarič je presegel mejo 3.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Klemen Šturm je presegel mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.
  • Miljan Škrbić je dosegel peti prvoligaški gol v dresu Krškega, s čimer se je na drugem mestu večne klubske lestvice izenačil z Martinom Kramaričem.
  • Damjan Vuklišević je v dresu Krškega v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 34 tekem, s katerimi se je na petem mestu večne klubske lestvice izenačil z Miho Drnovškom.
  • Robert Pušaver je v dresu Krškega v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 33 tekem, s katerimi se je na sedmem mestu večne klubske lestvice izenačil z Luko Volaričem in Gregorjem Sikoškom.
  • Robert Pušaver je v dresu Krškega na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.912 minut, s katerimi se je prebil na tretje mesto večne klubske lestvice, pred Gregorja Sikoška.
  • Damjan Vuklišević je v dresu Krškega na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.887 minut, s katerimi se je prebil na peto mesto večne klubske lestvice, pred Luko Volariča.
  • Filip Dangubić je v dresu Krškega na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.463 minut, s katerimi se je prebil na osmo mesto večne klubske lestvice, pred Miho Drnovška.

Aluminij:

• Žiga Škoflek je presegel mejo 2.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Luka Janžekovič in Vedran Turkalj sta v dresu Aluminija v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 28 tekem, s katerimi sta se na sedmem mestu večne klubske lestvice izenačila s Semirjem Spahićem.
  • Luka Janžekovič je v dresu Aluminija na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.520 minut, s katerimi se je prebil na šesto mesto večne klubske lestvice, pred Matica Vrbanca.
  • Vedran Turkalj je v dresu Aluminija na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.484 minut, s katerimi se je prebil na sedmo mesto večne klubske lestvice, pred Matica Vrbanca.

Kalcer Radomlje:

• Luka Gajić je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Rok Jazbec je v dresu Radomelj v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 31 tekem, s katerimi se je na šestem mestu večne klubske lestvice izenačil z Janezom Zavrlom.