Statistični posladki 27. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 27. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli 2,4 gola na tekmo. Povprečje sezone znaša 3,07 gola na tekmo.
  • V 27. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 4,6 rumenega in 0,6 rdečega kartona na tekmo. Povprečje sezone znaša 4,5 rumenega in 0,26 rdečega kartona na tekmo.
  • Rudi Požeg Vancaš je s 14 zadetki najboljši strelec Prve lige Telekom Slovenije.
  • Milan Tučić se je z desetim zadetkom sezone na šestem mestu ligaške lestvice strelcev izenačil z Janom Mlakarjem in Andresom Vombergarjem.
  • Amir Dervišević je s 14 asistencami najboljši podajalec Prve lige Telekom Slovenije.
  • Luka Volarič, Uroš Celcer in Andrija Filipović so z devetimi rumenimi kartoni največkrat opominjani nogometaš v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.
  • Marcos Tavares, Mark Gulić, Žan Žužek in Tomi Horvat so v letošnji sezoni v igro s klopi za rezervne nogometaše vstopili na 15 tekmah, kar je največ med vsemi.
  • Žan Karničnik, Dejan Petrovič, Adam Gnezda Čerin, Tonći Mujan, Dominik Radić in Saša Ivković so zaigrali na vseh 27 tekmah letošnje sezone.
  • Saša Ivković v letošnji sezoni ni izpustili še niti minute.
  • Maribor je neporažen na 13 zaporednih srečanjih, kar je najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.
  • Mura se je z 39. točko na večni lestvici Prve lige Telekom Slovenije na 32. mestu izenačila z Jadranom Dekani.
  • Dare Vršič je v igro s klopi za rezerve vstopil na 72 tekmah in se s tem na devetem mestu večne lestvice Prve lige Telekom Slovenije izenačil z Jako Štromajerjem.

Maribor:

• Aleksander Rajčević je presegel mejo 26.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Kenan Pirić je presegel mejo tisočih minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Luka Zahović je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot 2.000 minut.

Olimpija:

• /

Domžale:

• Adam Gnezda Čerin je presegel mejo 3.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Tilen Klemenčič je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot 2.000 minut.
  • Slobodan Vuk je v dresu Domžal v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 139 tekem, s katerimi se je na osmem mestu večne klubske lestvice izenačil z Zenijem Husmanijem.

Mura:

• Mura je vknjižila prvo zmago na prvoligaških tekmah s Celjem.
  • Mura je vknjižila deseto zmago v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Matic Maruško je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot 2.000 minut.

Aluminij:

• Ilija Martinović je presegel mejo 3.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Celje:

• Celje je doživelo prvi poraz na prvoligaških tekmah z Muro.

Rudar Velenje:

• Rudar je vknjižil 20. zmago na prvoligaških tekmah s Triglavom.
  • Li Haoran je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Robert Pušaver je odigral stoto tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Josip Tomašević je odigral 50. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Dominik Radić in Robert Pušaver sta v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigrala že več kot 2.000 minut.
  • Leon Črnčič je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot tisoč minut.

Triglav Kranj:

• Triglav je doživel 20. poraz na prvoligaških tekmah z Rudarjem.
  • Aleš Mertelj je odigral 250. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • David Tijanić je presegel mejo 4.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Žan Rogelj je presegel mejo tisočih minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • David Tijanić je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot 2.000 minut.

Gorica:

• Gorica je doživela prvi domači poraz na prvoligaških tekmah s Krškim.
  • Matteo Tomiček je presegel mejo 3.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Žiga Lipušček je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot 2.000 minut.
  • Semir Smajlagić je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot tisoč minut.

Krško:

• Krško je vknjižilo prvo gostujočo zmago na prvoligaških tekmah z Gorico.
  • Luka Volarič je presegel mejo 9.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Ante Kordić je dosegel prvi prvoligaški zadetek in presegel mejo tisočih minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Marco Da Silva je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot 2.000 minut.