Statistični posladki 27. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 27. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli 2,6 gole na tekmo. Povprečje sezone znaša 2,61 gola na tekmo.
  • V 27. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 4,8 rumenega kartona na tekmo. Povprečje sezone po novem znaša 4.4 rumenega in 0,15 rdečega kartona na tekmo.
  • Dominik Glavina se po 15. zadetku sezone sam nahaja na prvem mestu ligaške lestvice strelcev.
  • John Mary se je z 12. zadetkom sezone na tretjem mestu ligaške lestvice strelcev izenačil z Miranom Burgićem.
  • Filip Dangubić se je z desetim zadetkom sezone na tretjem mestu ligaške lestvice strelcev izenačil z Daliborjem Volašem.
  • Klemen Šturm je prejel osmi rumeni karton v letošnji in je ob Amarju Rahmanoviću, Robertu Pušaverju in Stjepanu Babiću največkrat opominjani nogometaš v letošnji sezoni.
  • Jasmin Handanović, Marko Zalokar in Grega Sorčan v treh četrtinah letošnje sezone niso izpustili niti minute.
  • Jasmin Handanović, Marko Zalokar, Grega Sorčan in Matic Vrbanec so zaigrali na vseh 27 tekmah letošnje sezone.
  • Tilen Nagode je v letošnji sezoni v igro s klopi za rezervne nogometaše vstopili že v 16 primerih, kar je največ med vsemi.
  • Radomlje so izgubile še šestič zapored, kar je izenačen najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni.
  • Aluminij je v Prvi ligi Telekom Slovenije osvojil 58 točk, s čimer je na večni lestvici izenačil dosežek Steklarja.

Maribor:

• Maribor v sedmi medsebojni prvoligaški tekmi s Krškim ni zmagal.
  • Aleks Pihler je presegel mejo 5.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Dare Vršič je dosegel 70. zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Domžale:

• Zeni Husmani je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Gaber Dobrovolj je odigral stoto tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Ivan Firer je presegel mejo 12.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Alvaro Brachi je presegel mejo tisoč minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Olimpija:

• Denis Klinar je presegel mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.
  • Ricardo Alves je presegel mejo 2.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Gorica:

• Rifet Kapić je presegel mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.
  • Uroš Celcer je odigral stoto tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Celje:

• Damir Hadžić je presegel mejo 23.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Lovro Cvek je presegel mejo 6.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Koper:

• Marijan Antolović je presegel mejo tisoč minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Matej Pučko je v dresu Kopra na prvoligaških igriščih preživel natanko 10.859 minut, s katerimi se je prebil na deveto mesto večne klubske lestvice, pred Sašo Božičića.

Rudar Velenje:

• Stjepan Babić je presegel mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.
  • John Mary je dosegel deseti zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Krško:

• Krško je v sedmi medsebojni prvoligaški tekmi z Mariborom vknjižilo prvo točko.
  • Uroš Jovanović je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Aluminij:

• Milan Kocić in Nemanja Jakšić sta presegla mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.
  • Francesco Tahiraj je presegel mejo 2.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Blaž Kramer je dosegel tretji prvoligaški gol v dresu Aluminija, s čimer se je na šestem mestu večne klubske lestvice izenačil s Klemnom Bingom in Jurico Jelećem.
  • Luka Janžekovič je v dresu Aluminija v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 26 tekem, s katerimi se je na osmem mestu večne klubske lestvice izenačil z Aljažem Medvedom in Mitjo Reškom.
  • Luka Janžekovič je v dresu Aluminija na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.340 minut, s katerimi se je prebil na sedmo mesto večne klubske lestvice, pred Semirja Spahića.
  • Vedran Turkalj je v dresu Aluminija na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.304 minut, s katerimi se je prebil na osmo mesto večne klubske lestvice, pred Semirja Spahića.

Kalcer Radomlje:

• Radomlje so vknjižile 20. poraz v letošnji sezoni.
  • Radomlje so prejele 150. zadetek v tekmah Prve lige Telekom Slovenije.
  • Igor Barukčić je presegel mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.
  • Rok Jazbec je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Robi Jakovljević je v dresu Radomelj v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 29 tekem, s katerimi se je na sedmem mestu večne klubske lestvice izenačil z Juretom Balkovcem.
  • Aljaž Ivačič je v dresu Radomelj v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 28 tekem, s katerimi se je na devetem mestu večne klubske lestvice izenačil z Denisom Lidjanom.
  • Aljaž Ivačič je v dresu Radomelj na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.520 minut, s katerimi se je prebil na peto mesto večne klubske lestvice, pred Jureta Balkovca.