Statistični posladki 26. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 26. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli tri gole na tekmo. Povprečje sezone znaša 3,1 gola na tekmo.
  • V 26. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 4,4 rumenega in 0,2 rdečega kartona na tekmo. Povprečje sezone znaša 4,5 rumenega in 0,25 rdečega kartona na tekmo.
  • Rudi Požeg Vancaš je s 14 zadetki najboljši strelec Prve lige Telekom Slovenije.
  • Amir Dervišević je s 14 asistencami najboljši podajalec Prve lige Telekom Slovenije.
  • Luka Volarič in Andrija Filipović sta z devetimi rumenimi kartoni največkrat opominjana nogometaš v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.
  • Tomi Horvat je v letošnji sezoni v igro s klopi za rezervne nogometaše vstopil na 15 tekmah, kar je največ med vsemi.
  • Saša Ivković v letošnji sezoni ni izpustili še niti minute.
  • Maribor je neporažen na 12 zaporednih srečanjih, kar je najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.

Maribor:

• Aleksander Rajčević je odigral 300. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Blaž Vrhovec je dosegel deseti zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Mitja Viler je v dresu Maribora odigral že več kot 19.000 prvoligaških minut.

Olimpija:

• Eric Boakye je presegel mejo tisočih minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Domžale:

• Senijad Ibričić je dosegel prvi »hat-trick« v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Tilen Klemenčič je presegel mejo 15.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Shamar Nicholson je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot tisoč minut.

Aluminij:

• Marcel Čermak je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Matic Vrbanec je presegel mejo 6.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Sanin Muminović je v dresu Aluminija v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 50 tekem, s katerimi se je na sedmem mestu večne klubske lestvice izenačil z Žigo Škoflekom.

Celje:

• Jure Travner je presegel mejo 21.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Rudi Požeg Vancaš je presegel mejo 13.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Rudi Požeg Vancaš je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot 2.000 minut.
  • Metod Jurhar je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot tisoč minut.

Mura:

• Nik Lorbek je presegel mejo 2.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Triglav Kranj:

• Luka Majcen je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot 2.000 minut.

Gorica:

• Etien Velikonja je dosegel 60. zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Etien Velikonja je v dresu Gorice dosegel 36 prvoligaških zadetkov, s katerimi se je na šestem mestu večne klubske lestvice izenačil z Mladenom Kovačevićem.

Rudar Velenje:

• Leon Črnčič je v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije odigral že več kot tisoč minut.

Krško:

• Luka Vekić je presegel mejo 2.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.