Statistični posladki 26. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 25. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli 2,4 gole na tekmo. Povprečje sezone znaša 2,62 gola na tekmo.
  • V 26. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 4,2 rumenega kartona na tekmo. Povprečje sezone po novem znaša 4.4 rumenega in 0,15 rdečega kartona na tekmo.
  • Amar Rahmanović je prejel osmi rumeni karton v letošnji in je ob Robertu Pušaverju in Stjepanu Babiću največkrat opominjani nogometaš v letošnji sezoni.
  • Tilen Nagode je v letošnji sezoni v igro s klopi za rezervne nogometaše vstopili že v 15 primerih, kar je največ med vsemi.

Maribor:

• Maribor je vknjižil 500. zmago v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Olimpija:

• Andraž Kirm je presegel mejo 10.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Julius Wobay je presegel mejo tisoč minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Domžale:

• Luka Volarič je presegel mejo 5.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Gorica:

• Miha Gregorič je presegel mejo 13.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Uroš Celcer je presegel mejo 8.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Celje:

• Amadej Brecl je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Goran Cvijanović je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Jure Travner je odigral 200. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Koper:

• Ed Kevin Kokorović je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.

Rudar Velenje:

• Stjepan Babić je presegel mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.
  • Damjan Trifković je v dresu Rudarja na prvoligaških igriščih preživel natanko 16.058 minut, s katerimi se je prebil na prvo mesto večne klubske lestvice, pred Željka Spasojevića.

Krško:

• Damir Sadiković je presegel mejo tisoč minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Filip Dangubić je presegel mejo 4.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Miljan Škrbić je dosegel tretji prvoligaški gol v dresu Krškega, s čimer se je na petem mestu večne klubske lestvice izenačil z Ibrahimom Mensahom in Nerminom Haljeto.
  • Robert Pušaver je v dresu Krškega v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 31 tekem, s katerimi se je na četrtem mestu večne klubske lestvice izenačil z Davidom Poljancem.

Aluminij:

• Blaž Kramer je presegel mejo tisoč minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Lovro Bizjak je dosegel peti prvoligaški gol v dresu Aluminija, s čimer se je na tretjem mestu večne klubske lestvice izenačil z Josipom Zebo.
  • Matic Vrbanec je v dresu Aluminija v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 28 tekem, s katerimi se je na šestem mestu večne klubske lestvice izenačil s Semirjem Spahićem.
  • Matic Vrbanec je v dresu Aluminija na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.287 minut, s katerimi se je prebil na šesto mesto večne klubske lestvice, pred Semirja Spahića.
  • Vedran Turkalj je v dresu Aluminija na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.214 minut, s katerimi se je prebil na deveto mesto večne klubske lestvice, pred Josipa Zebo.

Kalcer Radomlje:

• Igor Barukčić, Marko Gajić in Rok Jazbec so v dresu Radomelj v Prvi ligi Telekom Slovenije odigrali 31 tekem, s katerimi so se na tretjem mestu večne klubske lestvice izenačili z Janezom Zavrlom.
  • Rok Jazbec je v dresu Radomelj na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.522 minut, s katerimi se je prebil na četrto mesto večne klubske lestvice, pred Jureta Balkovca.