Statistični posladki 24. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 24. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli 4 gole na tekmo. Povprečje sezone znaša 2,63 gola na tekmo.
  • V 24. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 3,4 rumenega kartona na tekmo. Povprečje sezone po novem znaša 4,3 rumenega in 0,14 rdečega kartona na tekmo.
  • Luka Zahović in Dominik Glavina si s 14 zadetki delita prvo mesto ligaške lestvice strelcev.
  • Miran Burgić z 11 zadetkom sezone drži tretje mesto ligaške lestvice strelcev.
  • Dalibor Volaš se je z desetim zadetkom sezone zavihtel na četrto mesto ligaške lestvice strelcev.
  • Dare Vršič je vknjižil deseto asistenco sezone, s katero zaseda prvo mesto ligaške lestvice podajalcev.
  • Danijel Pranjić je nogometaš, ki se je podpisal pod 300. zadetek v letošnji sezoni  Prve lige Telekom Slovenije.
  • Tilen Nagode je v letošnji sezoni v igro s klopi za rezervne nogometaše vstopili že v 13 primerih, kar je največ med vsemi.
  • Jasmin Handanović, Aljaž Ivačič, Grega Sorčan, Marko Zalokar in Josip Zeba v letošnji sezoni niso izpustili niti minute igre.
  • Maribor je klub, ki je dobil 50. domačo tekmo v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.

Maribor:

• Luka Zahović je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Mitja Viler je odigral 300. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Marwan Kabha je odigral 50. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Aleksander Rajčević in Mitja Viler sta presegla mejo 23.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Mitja Viler je v dresu Maribora na prvoligaških igriščih preživel natanko 13.841 minut, s katerimi se je prebil na deveto mesto večne klubske lestvice, pred Emila Šterbala.

Olimpija:

• /

Domžale:

• Domžale so v 12. poskusu dobile prvo domačo tekmo z Olimpijo.
  • Luka Žinko je presegel mejo 16.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Jure Balkovec je presegel mejo 8.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Tekmo Domžal in Olimpije si je ogledalo 3.500 gledalcev, kar je najboljši obisk domače tekme v prvoligaški zgodovini Domžal.

Celje:

• Celje je v sedmi prvoligaški tekmi s Krškim doseglo prvi zadetek in zmago.
  • Luka Belić je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Jure Travner je presegel mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.
  • Amar Rahmanović je presegel mejo 3.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Gorica:

• Andrija Filipović je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Koper:

• Danijel Pranjić je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Rudar Velenje:

• Mateo Mužek je presegel mejo 3.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije in 2.000 minut v letošnji sezoni.

Krško:

• Krško je v sedmi prvoligaški tekmi s Celjem prejelo prvi zadetek in prvič izgubilo.
  • Roko Nakić in Svetlan Kosić sta debitirala v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Damjan Vuklišević je presegel mejo 3.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Damjan Vuklišević je v dresu Krškega v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 31 tekem, s katerimi se je na osmem mestu večne klubske lestvice izenačil z Davidom Poljancem.
  • Robert Pušaver je v dresu Krškega na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.598 minut, s katerimi se je prebil na šesto mesto večne klubske lestvice, pred Žigo Jurečiča.

Aluminij:

• Luka Janžekovič Vedran Turkalj sta presegla mejo 2.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Lovro Bizjak je dosegel četrti prvoligaški gol v dresu Aluminija, s čimer se je na četrtem mestu večne klubske lestvice izenačil z Markom Drevenškom.
  • Matic Vrbanec je v dresu Aluminija v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 26 tekem, s katerimi se je na sedmem mestu večne klubske lestvice izenačil z Aljažem Medvedom in Mitjo Reškom.

Kalcer Radomlje:

• Mario Vasilj in Fedor Predragović sta debitirala v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Domen Jugovar je presegel mejo tisoč minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Josip Balić je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Igor Barukčić je v dresu Radomelj v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 30 tekem, s katerimi se je na četrtem mestu večne klubske lestvice izenačil z Luko Gajićem.
  • Igor Barukčić je v dresu Radomelj na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.527 minut, s katerimi se je prebil na tretje mesto večne klubske lestvice, pred Jureta Balkovca.
  • Aljaž Ivačič je v dresu Radomelj na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.340 minut, s katerimi se je prebil na šesto mesto večne klubske lestvice, pred Janeza Zavrla.