Statistični posladki 23. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 23. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli 3,2 gola na tekmo. Povprečje sezone znaša 2,57 gola na tekmo.
  • V 23. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 5,4 rumenega kartona na tekmo. Povprečje sezone po novem znaša 4,4 rumenega in 0,15 rdečega kartona na tekmo.
  • Luka Zahović in Dominik Glavina si s 13 zadetki delita prvo mesto ligaške lestvice strelcev.
  • Miran Burgić se je z desetim prvoligaškim zadetkom sezone zavihtel na tretje mesto ligaške lestvice strelcev.
  • John Mary in Dalibor Volaš si z devetim zadetkom sezone delita četrto mesto ligaške lestvice strelcev.
  • Denis Klinar se je s sedmo asistenco sezono prebil na tretje mesto ligaške lestvice podajalcev.
  • Milivoje Novaković je nogometaš, ki je prejel 500. rumeni karton v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.
  • Robert Pušaver je v letošnji sezoni prejel osem rumenih kartonov, kar je največ med vsemi.
  • Tilen Nagode je v letošnji sezoni v igro s klopi za rezervne nogometaše vstopili že v 12 primerih, kar je največ med vsemi.

Maribor:

• Maribor je v 88. medsebojni prvoligaški tekmi z Gorico vknjižil 50. zmago.
  • Matej Palčič je presegel mejo 8.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Milivoje Novaković je presegel mejo 2.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Jasmin Handanović je presegel mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.

Olimpija:

• Issah Abass in David Tijanić sta debitirala v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Nemanja Mitrović je odigral stoto tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Alexandru Cretu je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Domžale:

• Miha Blažič je presegel mejo 11.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Celje:

• Lovro Cvek in Goran Galešić sta odigrala prvo prvoligaško tekmo v dresu Celja.
  • Dalibor Volaš je dosegel 80. zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Dalibor Volaš je presegel mejo 13.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Elvedin Džinić je presegel mejo 17.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Gorica:

• Gorica je v 88. medsebojni prvoligaški tekmi z Mariborom vknjižila 50. poraz.
  • Grega Sorčan je presegel mejo 6.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije in 2.000 minut v letošnji sezoni.
  • Alen Jogan je v dresu Gorice na prvoligaških igriščih odigral že več kot 19.000 minut.
  • Matija Škarabot je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.

Koper:

• Sandi Križman in Nermin Hodžić sta debitirala v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Courage Pekuson je presegel mejo tisoč minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Šime Gregov je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.

Rudar Velenje:

• Darko Zec je presegel mejo 13.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Klemen Bolha je presegel mejo 6.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Krško:

• Aluminij in Krško sta se v Kidričevem prvič razšla z neodločenim izidom.
  • Marko Zalokar in Filip Dangubić sta presegla mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.
  • Damjan Vuklišević je v dresu Krškega na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.527 minut, s katerimi se je prebil na peto mesto večne klubske lestvice, pred Žigo Jurečiča.
  • Robert Pušaver je v dresu Krškega na prvoligaških igriščih preživel natanko 2.508 minut, s katerimi se je prebil na sedmo mesto večne klubske lestvice, pred Miho Drnovška.

Aluminij:

• Matic Vrbanec in Josip Zeba sta presegla mejo 2.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Lovro Bizjak je presegel mejo tisoč minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Lovro Bizjak je dosegel tretji prvoligaški gol v dresu Aluminija, s čimer se je na petem mestu večne klubske lestvice izenačil z Jurico Jelećem in Klemnom Bingom.

Kalcer Radomlje:

• Radomlje tudi v sedmi medsebojni prvoligaški tekmi niso uspele premagati Celja.
  • Aljaž Ivačič je presegel mejo 2.000 minut v letošnji sezoni.