Statistični posladki 19. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 19. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli 3,2 gola na tekmo. Povprečje sezone znaša 2,56 gola na tekmo.
  • V 19. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 4,8 rumenega in 0,2 rdečega kartona na tekmo. Povprečje sezone po novem znaša 4,2 rumenega in 0,17 rdečega kartona na tekmo.
  • Luka Zahović in Miran Burgić sta se s sedmim zadetkom sezone prebila na tretje mesto ligaške lestvice strelcev.
  • Radomlje so po 18 tekmah prekinile serijo brez zmage.
  • Maribor se je po porazu izognil še 13. zapored, kar je najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni.
  • Domžale so se neodločenemu izidu izognile še 16. zapored, kar je najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni.
  • Dejan Petrovič in Tilen Nagode sta v letošnji sezoni v igro s klopi za rezervne nogometaše vstopila že v desetih primerih, kar je največ med vsemi.

Maribor:

• Maribor v domačih prvoligaških tekmah s Koprom ni izgubil že 15. zapored.
  • Aleks Pihler je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Luka Zahović je dosegel 20. zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Marcos Tavares je dosegel 120. zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Olimpija:

• Olimpija tudi v sedmi zaporedni prvoligaški tekmi s Celjem ni izgubila.
  • Rok Vodišek je presegel mejo tisoč minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Blessing Eleke in Danijel Miškić sta presegla mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Denis Klinar je odigral 150. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Domžale:

• Domžale so v sedmi medsebojni prvoligaški tekmi z Radomljami prvič izgubile.
  • Slobodan Vuk je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Alexandre Kombi je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Matija Širok je presegel mejo 15.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Gaber Dobrovoljc je presegel mejo 8.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Filip Janković se je podpisal pod 800. prvoligaški zadetek v mreži Domžal.

Celje:

• Žiga Kous je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.

Gorica:

• Gorica tudi v šesti zaporedni prvoligaški tekmi z Aluminijem ni izgubila.
  • Alen Jogan je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Matija Škarabot je presegel mejo 7.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Rok Grudina je presegel mejo tisoč minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Rudar Velenje:

• Rudar tudi v sedmi medsebojni prvoligaški tekmi ni uspel premagati Krškega.
  • Matej Radan je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.

Luka Koper:

• Koper v gostujočih prvoligaških tekmah z Mariborom ni uspel zmagati že 15. zapored.
  • Gregor Sikošek je odigral 50. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Jan Andrejašič je presegel mejo 3.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Krško:

• Krško tudi v sedmi medsebojni prvoligaški tekmi ni izgubilo z Rudarjem.
  • Filip Dangubić je odigral 50. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Damjan Vuklišević je v dresu Krškega  v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 26 tekem, s katerimi se je na desetem mestu večne klubske lestvice izenačil z Luko Štefancem.

Aluminij:

• Aluminij v zadnjih šestih prvoligaških tekmah ni uspel premagati Gorice.
  • Aluminij je doživel 30. poraz v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Vedran Turkalj je v dresu Aluminija na prvoligaških igriščih preživel natanko 1.674 minut, s katerimi se je prebil na deseto mesto večne klubske lestvice, pred Tadeja Žagar-Kneza.
  • Milan Kocić je presegel mejo 5.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Kalcer Radomlje:

• Radomlje so prekinile niz 18 tekem brez zmage in dosegle prvo zmago v letošnji sezoni.
  • Radomlje so v sedmi medsebojni prvoligaški tekmi z Domžalami prvič zmagale.
  • Marko Nunić je dosegel deseti zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Filip Janković je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Marko Nunić in Josip Balić sta presegla mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Aljaž Ivačič je presegel mejo 2.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Marko Nunić je dosegel peti prvoligaški gol v dresu Radomelj, s čimer se je na prvem mestu večne klubske lestvice izenačil z Igorjem Barukčićem in Janezom Zavrlom.
  • Luka Gajić je v dresu Radomelj v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 29 tekem, s katerimi se je na četrtem mestu večne klubske lestvice izenačil z Juretom Balkovcem.
  • Igor Barukčić je v dresu Radomelj v Prvi ligi Telekom Slovenije odigral 26 tekem, s katerimi se je na sedmem mestu večne klubske lestvice izenačil z Goranom Vukom, Tomažem Avbljem in Luko Vrhuncem.