04.03.2019 | A
Šporar in Verbič dvakrat, v polno še četverica

Za reprezentanti je uspešen teden, saj se je med strelce vpisala kar šesterica nogometašev. Andraž Šporar je z dvema goloma nadaljeval strelski niz na Slovaškem, Luka Zahović je odločil dvoboj v Kidričevem, na Apeninskem polotoku pa sta bila natančna tudi Josip Iličić in Jasmin Kurtić. Že v začetku tedna sta zadela Miha Zajc in Benjamin Verbič.

Iličić je z Atalanto gostil Fiorentino, ki se je domov vrnila brez točk, čeprav so gostje povedli že v tretji minuti tekme. Prednost nekdanjega kluba je v 28. minuti izničil prav Iličić, ki je odigral celotno srečanje. Atalanta se z 41 točkami nahaja na sedmem mestu, slabše kaže SPAL-u, ki se bori za obstanek. Jasmin Kurtić in soigralci so morali tokrat na domačem igrišču čestitati Sampdorii, poraz gostiteljev pa je v 94. minuti omilil Belokranjec. Vid Belec je obsedel na klopi. Frosinone je brez Luke Krajnca remiziral z Genoo, Leo Štulac pa zaradi poškodbe ni pomagal Parmi, ki je pri Empoliju iztržila točko.

Miha Zajc se je že v začetku tedna razveselil prvega gola po selitvi v Fenerbahče. Rumeno-modri so se v mestnem derbiju merili z Bešiktašem, ki je bil po prvem polčasu na poti do suverene zmage. Fenerbahče je namreč zaostajal s 3:0, pot do točke pa je z golom v 55. minuti pričel prav Zajc. Šempetrčan je zelenico zapustil šest minut pred koncem tekme, konec tedna pa je v dvoboju z Rizesporjem odigral dobro uro nogometa. Gostje so tudi po zaslugi Daria Melnjaka, bivšega člana Domžal, povedli, nato pa izenačili, na koncu pa so tri točke ostale v Carigradu. Skubic je v dvoboju z Göztepejem odigral vseh 90 minut, Konyaspor pa je vknjižil točko. Rajko Rotman z Akhisarsporjem danes gosti Alanyaspor.

Kijevski Dinamo je v nadaljevanje domačega prvenstva zakorakal z visoko zmago nad Zoryjo, dva od petih zadetkov pa je prispeval Benjamin Verbič. v 38. minuti je podvojil domačo prednost, v osmi minuti nadaljevanja pa je s četrtim golom zapečatil usodo gostov. Kijevčani so bili uspešni tudi v 20. krogu prvenstva, saj so brez pomoči Benjamina Verbiča z 1:2 premagali Desno.

Andraž Šporar je nadaljeval strelski pohod na Slovaškem, s Slovanom je na kolena spravil tudi aktualnega prvaka. Ljubljančan je dvakrat zatresel mrežo Spartaka iz Trnave, prvič v 56. minuti, nato pa še pol ure kasneje. Šporar je v državnem prvenstvu dosegel že 19 zadetkov, devet več od prvega zasledovalca, Slovan pa ob njegovi pomoči koraka proti naslovu slovaškega prvaka.

Zadetka se je razveselil tudi Luka Zahović, ki je izpustil uvodno tekmo pomladi proti Muri, v Kidričevem pa je bil junak Maribora. Vijoličasti so po njegovem zadetku sredi drugega polčasa ohranili sedem točk naskoka pred Olimpijo. V Kidričevem je zaigral tudi Amir Dervišević. Rudi Požeg Vancaš je s Celjem klonil v Ljubljani, a z 11 zadetki ostaja na vrhu ligaške lestvice strelcev.

Robert Berić je v Marseillu odigral drugi polčas srečanja, ki so ga z 2:0 dobili gostitelji, Rene Krhin pa je z Nantesom gostoval pri Guingampu. Štajerec je zelenico zapustil v 91. minuti, tekmeca pa sta se razšla brez zadetkov.

Drugi del prvenstva so odprli tudi v Rusiji. Bojan Jokić je z Ufo doma izgubil z moskovskim Dinamom, prve minute je dobil tudi Andres Vombergar. Miha Mevlja, ki se je pred dnevi vrnil v Rostov, ponovnega debija v dresu nekdanjega kluba ne bo ohranil v najlepšem spominu, saj je tekmo poškodovan sklenil v 74. minuti. Srečanje z Yeniseyjem se je končalo z izidom 1:1. Jaka Bijol je ob porazu CSKA-ja pri Arsenalu iz Tule odigral zadnjih deset minut tekme.

V ZDA in Kanadi so zakorakali v novo sezono lige MLS, v kateri letos igrajo trije Slovenci. Aljaž Ivačič je zaradi poškodbe izpustil dvoboj Colorada in Portlanda (3:3), Aljaža Strune pa ni bilo v kadru Houstona, ki je remiziral s Salt Lakeom.

S točko se je moral sprijazniti tudi Nemanja Mitrović, dvoboj Jagiellonie in Gornika se je končal z 2:2. Mitrović, ki je odigral vso srečanje, se je s soigralci dvakrat veselil vodstva, rumeno-rdeči pa so s 40. točko ohranili tretje mesto. Na vrhu madžarske lige pa vztraja Ferencvaroš. Ekipa iz Budimpešte je s 7:0 razbila DVTK, Miha Blažič pa je domači obrambi poveljeval vseh 90 minut.

Z vodstvom se lahk pohvali tudi APOEL, ki pa končnice državnega prvenstva ni pričel po pričakovanjih. Vodilna ekipa prvenstva je remizirala v gosteh pri Nea Salamisu, Roman Bezjak je bil zamenjan v 68. minuti. Andraž Struna je z Anorthosisom pristal v skupini za obstanek in uvodoma izgubil z zadnjim Ermisom. Pirančana ni bilo v kadru.

Brez točk je ostal tudi Panionios, ki je brez pomoči Matica Kotnika v gosteh pri Atromitosu izgubil s 3:0. Brez zmage so ostali tudi nogometaši Dinama, ki so v mestnem derbiju remizirali z Lokomotivo. Petar Stojanović je odigral celotno tekmo.

Verona je z 1:0 premagala Venezio, Jure Balkovec pa je obračun z Benečani spremljal na klopi za rezerviste.

Belasí v úvodnom zápase na novom Tehelnom poli zvíťazili nad Spartakom Trnava 2:0. O oba góly sa postaral Andraž Šporar. Duel sledovalo 22 500 fanúšikov, ktorí vytvorili fantastickú atmosféru. Belasí sú lídrami ligovej tabuľky so ziskom 55 bodov a stále bez jedinej prehry. #Tehelnepole #SpoluSmeSlovan