Spopad državnega in pokalnega prvaka pripadel Prekmurcem

Nogometaši Celja in Mure so opravili z generalko pred nadaljevanjem Prve lige Telekom Slovenije. V spopadu državnega in pokalnega prvaka so slavili Prekmurci, ki so dvoboj po preobratu dobili z izidom 3:1.

Srečanje so bolje odprli grofje, ki so povedli sredi drugega polčasa. Nezbranost soboške obrambe je po podaji iz kota izkoristil Jakob Novak. Vodstvo domačih ni trajalo prav dolgo. Luka Bobičanec je kmalu izenačil iz prostega strela in postavil izid prvega polčasa. Četa Anteja Šimundža je v deveti minuti nadaljevanja izid preobrnila v svojo korist, v polno je meril Mihael Klepač. Za končni rezultat srečanja je dve minuti pred koncem tekme zadel še Dragan Lovrić, ki je izkoristil predložek Luke Bobičanca.

Celjane uvodoma čaka gostovanje v Kidričevem, Mura pa bo prav tako v četrtek gostila zasedbo Tabora.

CELJE - MURA 3:1 (1:1)

Strelci: Novak (21'); Bobičanec (30'), Klepač (54'), Lovrić (88')
Celje: Jurhar, Vego (70' Martis), Zaletel, Stojinović (52' Benedičič), Kadušić (70' Brecl), Rorič (81' Štravs), Vrbanec, Kuzmanović (81' Kljun), Novak (70' Matjašič), Kerin (70' Sokler), Božić (46' Dangubić).
Mura: Obradović, Kous (76' Lovrić), Maruško, Gorenc, Pucko (76' Tranver, Antolin (62' Ouro), Horvat, Klepač (62' Đurak), Bobičanec, Filipović (76' Štrakl), Maroša (76' Žižek).