29.03.2021 | Ženska A
Slovenski derbi Mateji Zver, prva zmaga za Tino Marolt

Petega aprila se bo vnovič zbrala ženska članska reprezentanca, do tedaj pa se naše legionarke merijo na tujem.

V Avstriji je bil na sporedu 12. krog, ki je prinesel tudi slovenski derbi. Le ta pa je pripadel Mateji Zver. Njena ekipa St. Pölten je bila s 5:1 boljša od Sturma Nine Predanič, domačinke pa so zmago potrdile v zadnjih minutah tekme. St. Pölten je do 83. minute vodil 2:0, potem je na 2:1 znižala Nina Predanič, Mateja Zver pa je domačinkam olajšala zaključek tekme z golom v 85. minuti.

V Nemčiji se je igral 16. krog. Že v petek je Eintracht Lare Prašnikar klonil proti Bayerju Leverkusen. Naša reprezentančna napadalka je igrala do 68. minute, na tekmi pa je prejela rumeni karton. Poražena je zelenico zapustila tudi ekipa Turbine Potsdam, ki jo je drugič zapored premagal Freiburg, najprej v pokalu, zdaj pa še za prvenstvene točke (1:0). Sara Agrež je igrala celo tekmo in tudi prejela rumen karton, Zala Meršnik je bila na klopi za rezerve, Adrijane Mori ni bilo v ekipi. Potsdam je na 4. mestu prvenstvene lestvice, Eintracht je osmi.

V Italiji je bilo igrano 17. kolo Serie A. Roma Kaje Eržen je doma z 2:0 premagala San Marino Nike Babnik. Kaja je igrala 90 minut, Nika je ostala na klopi za rezerve. Mestni derbi v Milanu je pripadel AC Milanu Dominike Čonč, ki je bil s 4:1 boljši od Interja. Dominika je v igro vstopila v 90. minuti. Vodilni Juventus je napolnil mrežo Barija, kjer igra Sara Ketiš (igrala je do 43. minute). V Serie B sta se pomerili vodilni ekipi. Pomigliano Kristine Erman je na domačem terenu izgubil priti Laziu (0:2), a je ohranil štiri točke naskoka. Kristina Erman je igrala do 27. minute.

Sporting de Huelva Pamele Begić (to pot je ni bilo v ekipi) je gostoval v španskem glavnem mestu in tesno izgubil proti Madridu (1:0), a kljub temu ohranil 11. mesto v španski ligi.

Do sploh prve zmage v švicarskem prvenstvu je prišel Lugano Tine Marolt, ki je bil doma z 2:1 boljši od Basla. Maroltova je igrala vseh 90 minut.

Kar dve zmagi pa je v minulih dneh dosegla Lana Golob. S svojo univerzo je porazila univerzitetni ekipi Davidson in George Washington University, ob tem pa se je vnovič vpisala med strelke (25.3.).

Ferencvaroš Lare Ivanuše je doma z 1:0 premagal vrsto KESZ, Lara Ivanuša pa je tekmo spremljala s klopi za rezervne igralke.

S tekmami so začeli tudi v Republiki Irski, kjer je Galway Maje Zajc doma remiziral z ekipo Cork City. Naša reprezentančna vratarka je branila celo tekmo.