16.09.2017 | Ženska A
Slovenske nogometašice izgubile v Nemčiji

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v 1. krogu kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2019 v skupini 5 v Ingolstadtu izgubila proti Nemčiji z 0:6 (0:4). Slovenke bodo naslednjo tekmo v tem tekmovanju igrale 20. oktobra, ko bodo v Domžalah gostile Češko.

Kvalifikacije za SP 2019, 1. krog, 16.9.
Nemčija - Slovenija 6:0 (4:0)
1:0 Huth (15.), 2:0 Marozsan (18./11m), 3:0 Hendrich (35.), 4:0 Kemme (45.), 5:0 Kemme (80.), 6:0 Demann (88.)

Nemčija: Schult (Benkarth/26.), Hendrih, Maier, Peter, (Eisig/64.) Demann, Simon, Laudehr (Islacker/72,), Marozsan, Däbritz, Huth, Kemme
Slovenija: Čevnik, Rozmarič, Agrež, Emran, Zver, Čonč (Mori/64..), Prašnikar (Rogan/84.), Kralj, Eržen, Makove, Tibaut (Kolbl/79.)

Učinkovite domačinke

Izbranke Damirja Roba so kvalifikacije začele s porazom proti eni najboljših ženskih nogometnih reprezentanc, trenutno drugi na lestvici Mednarodne nogometne zveze. Nemke, dvakratne svetovne in osemkratne evropske prvakinje, je v vodstvo popeljala Svenja Huth v 15. minuti, Dzsenifer Marozsan je z bele točke podvojila prednost gostiteljic v 18. minuti, do konca polčasa pa sta zadeli še Kathrin-Julia Hendrich v 35. in Tabea Kemme v sodniškem dodatku prvega dela. Slednja je v 80. minuti povišala na 5:0. Kristin Demann je v 88. minuti postavila končni izid. Nemčija je od 26. minute igrala brez prve vratarke Schultove (poškodba), a je njena namestnica Benkarthova dobro opravila svoje.

Pravi pristop

"Za nami je zelo zahtevna tekma proti eni najboljših ekip ženskega nogometa. Čestitke igralkam za pristop, ostaja pa žal za nekaj priložnosti, ko bi lahko boljše posredovali in celo zadeli. Za našo mlado ekipo so to neprecenljive izkušnje," je povedal po tekmi selektor Damir Rob.

Prva postava

Rob je v začetno enajsterico uvrstil Sonjo Čevnik, Špelo Rozmarič, Saro Agrež, Kristino Erman, Matejo Zver, Dominiko Čonč, Laro Prašnikar, Barbaro Kralj, Kajo Eržen, Saro Makovec in Tjašo Tibaut. V nadaljevanju so priložnost dobile še Adrijana Mori, Špela Kolbl in Manja Rogan.

Tekmo pred 3222 gledalci je sodila glavna sodnica Belorusinja Volha Tsiareshka.

Tekst: STA, D.P.