22.10.2025 | Sodniki
Slovenki v Dusseldorf na polfinale ženske lige narodov Nemčija- Francija

V tretji izvedbi ženske lige narodov UEFA Women's Nations League, kjer je nastopilo 53 reprezentanc so v boju za lovoriko ostale le še štiri najboljše izbrane vrste nogometašic. Na zadnji delovni dan tedna sta na sporedu prvi polfinalni tekmi, kjer bo pozornost slovenskih ljubiteljev nogometa usmerjena v nemški Düsseldorf.

V glavno mesto zvezne dežele Severno Porenje- Vestfalija se jutri namreč odpravljata Aleksandra Česen (DNSG Kranj) in Staša Špur (MDNS Murska Sobota), ki bosta na tekmi Nemčija- Francija sodelovali z glavno sodnico Ivano Projkovsko iz Skopja. Spomnimo, da je sodnica iz prestolnice Severne Makedonije 24. maja opravljala naloge četrte sodnice na finalu ženske Lige prvakinj Arsenal- Barcelona v Lizboni (Staša v vlogi rezervne pomočnice).

Na prvem od dveh dvobojev za uvrstitev v veliki finale bo Aleksandra v Düsseldorfu med rezervnima klopema opravljala naloge četrte sodnice, medtem ko bo Staša delovala kot druga pomočnica. V sodniški ekipi so še prva pomočnica Elena Soklevska Ilievski iz Severne Makedonije in video sodnika Katalin Kulcsar in Ferenc Karakó (oba iz Madžarske). Uefa kontrolorka sojenja bo tokrat 49-letna Pernilla Larsson iz Švedske (FIFA od 2010-2021).

Dvoboj na stadionu Merkur Spiel-Arena z zložljivo streho (54.600 sedežev), ki je dom bundesligaša Fortuna Düsseldorf se bo pričel v zgodnje večernem terminu v petek ob 17.45 uri.

Tekst: NZS/ ŽD

Foto: m24.si

SORODNE NOVICE

  • 08.12.2025 | Sodniki
    Slavko Vinčić v Lizbono na Benfica- Napoli
    Po sojenju včerajšnje predzadnje tekme jesenskega dela državnega prvenstva Bravo-Olimpija in za tem, ko je 27. avgusta letos sodil na povratni odločilni tekmi za uvrstitev v 71. izvedbo najmočnejšega klubskega tekmovanja na stari celini (34. sezona Lige prvakov), se najvišje rangirani Uefa slovenski sodnik in drugi najboljši na svetu po izboru IFFHS v letu 2024 Slavko Vinčić jutri zopet vrača v prestolnico Portugalske.
  • 07.12.2025 | Sodniki
    Zadnji žvižg Mateja Juga v slovenskem državnem prvenstvu
    Po odsojenih 325 obračunih najvišjega ranga tekmovanja bo včerajšnja tekma 18. kroga 35. sezone Prve lige Telemach 2025/26, ko ste se ob Kamniški Bistrici pomerila Kalcer Radomlje in Mura ostala v sodniških arhivih zapisana kot zadnja tekma na zelenici za dolgoletnega mednarodnega prvoligaškega sodnika.
  • 04.12.2025 | Sodniki
    Uefa sodniška konvencija z delavnico na Dunaju
    Na Dunaju je med torkom in četrtkom potekala potekala dvodnevna delavnica "Uefa Referee Convention Workshop". V avstrijski prestolnici se je zbralo 52 predstavnikov sodniških organizacij nacionalnih nogometnih zvez, ki so odgovorni za izpolnjevanje zahtev in normativov, ki jih s kriteriji in parametri predpisuje Uefina sodniška konvencija.
  • 30.11.2025 | Sodniki
    Nov mandat za Borisa Grabarja na čelu MDNS Ptuj
    V najstarejšem slovenskem mestu so imeli včeraj na sporedu volilno skupščino Medobčinskega društva nogometnih sodnikov Ptuj. Delegati so vodenje sodnikov iz območja Spodnjega Podravja, Dravskega in Ptujskega polja, Haloz in južnega dela Slovenskih goric v naslednjem mandatnem obdobju 2025-2029 namenili dosedanjemu predsedniku Borisu Grabarju, ki je na čelu ptujskih sodnikov od leta 2021.
  • 29.11.2025 | Sodniki
    Slovenki v Nemčiji na mini turnirju za ženski Euro do 19 let
    Mednarodna sodnica Tjaša Misja iz Gornje Radgone (FIFA od 2023) je skupaj z 40-letno pomočnico sodnice Sladjano Jovičić iz Škofij (FIFA od 2020) v torek odpotovala v zahodni del Nemčije v zvezno deželo Severno Porenje-Vestfalija, z nalogo upravljanja s pravili igre an tekmah v skupini A2, kjer nastopajo reprezentance Belgije, Španije, Nemčije in Ferskih otokov. Poleg obeh Slovenk so na turnirju še po dve glavnici sodnici in pomočnici iz Italije, Srbije in Nemčije.
  • 28.11.2025 | Sodniki
    Vanja in Staša v Toskani na turnirju za ženski Euro U19
    V pokrajini Toskana pri naših zahodnih sosedih med 26. novembrom in 2. decembrom poteka eden od 7. kvalifikacijskih turnirjev skupine A6 za uvrstitev na 23. Evropsko prvenstvo nogometašic do 19. leta starosti (European Women's Under-19 Championship 2026). Na Apeninskem polotoku se od ponedeljka mudita tudi tridesetletna članica DNSG Kranj Vanja Janković iz Žabnice (FIFA od 2023) in 37-letna pomočnica sodnice iz MDNS Murska Sobota Staša Špur (FIFA od 2011), poleg obeh Slovenk pa so na turnirju še sodnice iz Bolgarije, Poljske in Italije.
  • 27.11.2025 | Sodniki
    Tanja Subotić v BiH na turnir za žensko EP do 19 let
    Po oktobru 2021, ko je v trening centru Nogometne zveze Bih na Crkvičkom Brdu v Zenici sodila na mini turnirju štirih ženskih ekip v okviru kvalifikacij za žensko ligo prvakinj 2021/2022 se je slovenska kontrolorka sojenja Tanja Subotić iz Ljubljane od torka ponovno nahaja na severovzhodu BiH. 
  • 27.11.2025 | Sodniki
    Državni futsal izpit za 3 kandidate
    Na sedežu Nogometne zveze Slovenije je včeraj potekal izpit za pridobitev naziva državni Futsal sodnik. Trije kandidati iz programa talentov so sprva opravljali preizkus iz teoretičnega znanja, kjer so izmed 24 vprašanj morali zbrati 18 točk za prepustitev k opravljanju ustnega dela.
  • 26.11.2025 | Sodniki
    Matej Jug na Porto- Nice
    Po 14. septembru 2016, ko je v ligi prvakov sodil dvoboj med portugalskim Portom in danskim Kobenhavnom se na stadion Dragao vrača izkušeni Matej Jug. Sodniški komite evropske nogometne zveze ga je namreč delegiral na četrtkovo tekmo v drugo največje mesto na Portugalskem, kjer se bosta na stadionu Dragao v Portu, ki sprejme nekaj več kot 50033 gledalcev jutri ob 17.45 uri pomerila Porto in Nice.
  • 26.11.2025 | Sodniki
    Aleksandra Česen v Zenico na prijateljsko tekmo BiH- Belorusija
    Na povabilo Nogometne zveze Bosne in Hercegovine (FS BiH) se je najvišje rangirana slovenska mednarodna sodnica Aleksandra Česen včeraj iz Cerkelj na Gorenjskem odpravila v nekaj manj kot 500 km oddaljeno industrijsko mesto Zenica. Članica DNSG Kranj bo v mednarodni zasedbi sodnic iz Slovenije, Srbije in BiH v glavnem mestu zeniško-dobojskega kantona vodila prijateljsko meddržavno tekmo med BiH in Belorusijo.

DELI NA