26.09.2013 | Ženska A
Slovenke odlično začele na Slovaškem

Slovenska ženska članska vrsta je na Slovaškem z zmago 3:1 začela kvalifikacije za svetovno prvenstvo. Varovanke Damirja Roba so si z zadetki Rybarove (avtogol, sprva so zadetek pripisali Anji Milenkovič), Andreje Nikl in Mateje Zver priigrale tri dragocene točke. Drugo tekmo kvalifikacij bo Slovenija odigrala 26.10., ko gosti svetovno velesilo Nemčijo.

Kvalifikacije za SP 2015, 1. krog, 26.9.
Slovaška – Slovenija 1:3 (0:2)
0:1 Rybarova (30./ag.), 0:2 Nikl (45.), 1:2 Škorvánková (77.), 1:3 Zver (89.)
Slovenija: Čevnik, Grad, Rola, Nikl, Zver, Benak, Čonč, Milenkovič, Eržen, Žganec, Tibaut.
Igrali sta še: Jerina in Špelič.

Dve podaji Mateje Zver

Uvodoma, to je bilo pričakovati, so pobudo prevzele domačinke, izkazala pa se je vratarka Sonja Čevnik, ki je do 27. minute zbrala štiri obrambe. Potem so pobudo prevzele gostje. V 30. minuti je s kota podajala Mateja Zver, po strelu Anje Milenkovič pa je žoga zadela Rybarovo, ki jo je poslala v lastno mrežo. Piko na i prvem polčasu je postavila Andreja Nikl, ki je tik pred iztekom izkoristila še eno dobro podajo Zverove za povišanje vodstva na 0:2.

Konec sanj o preobratu

Domači strateg je opravil dve menjavi po prvih 45 minutah, uvodne minute pa so minile v domači pobudi. Po dveh dobrih posredovanjih je Čevnikova klonila v 77. minuti, zadela je Dominika Škorvankova. Med 79. in 82. minuto so Slovakinje vnovič pritisnile, vmes pa je selektor Rob v igro poslal Ines Špelič (v 93. je namesto Kaje Eržen na teren prišla Kaja Jerina), ki je zamenjala Dominiko Čonč. V 83. je dobro merila Niklova, v 89. pa je bilo dokončno konec sanj o slovaškem preobratu. Po podaji Lucije Grad je zadela Mateja Zver.

Izjavi po tekmi:

Damir Rob, selektor Slovenije:
»Te zmage sem vesel zaradi igralk, ki so zasluženo slavile, ta uspeh pa so si prigarale na igrišču!«

Mateja Zver:
»Nocoj smo dale vse od sebe, to se nam je obrestovalo s prvo zmago v kvalifikacijah. Dobile smo dobro navodila pred tekmo, ki smo jih potem udejanila na terenu.«