21.01.2019 | Ženska A
Slovenija s 4:0 porazila Črno goro

Slovenska ženska reprezentanca je z zmago začela leto 2019. Varovanke selektorja Boruta Jarca so v Črni gori s 4:0 porazile domačinke. Dva gola je dosegla Mateja Zver, po enega sta dodali Špela Kolbl in Lara Prašnikar.

Pripravljalna tekma, 21.1.
Črna gora – Slovenija 0:4
(0:1)
0:1 Prašnikar (35.), 0:2 Kolbl (52.), 0:3 Zver (60.), 0:4 Zver (73.)

Slovenija: Meršnik, Eržen, Rozmarič, Agrež, Prša, Korošec, Čonč, Kolbl, Prašnikar, Ivanuša, Zver
Igrale so še: Mori, Vindišar, Klopčič, Milović, Kuštrin in Babnik.

Videopovzetek tekme:

Meršnik na mestu

Slovenija je povedla v 35. minuti, gol je dosegla Lara Prašnikar. Pri vodstvu naše reprezentance se je vnovič izkazala vratarka Zala Meršnik, ki je v velikem slogu in suvereno obranila 11-metrovko.

V drugem polčasu je bila Slovenija še bolj razpoložena: v 52. minuti je svoj prvi gol v članski vrsti dosegla Špela Kolbl, na 3:0 je povišala kapetanka Mateja Zver, ki je v 73. minuti postavila tudi končni rezultat tekme.

Hvaležni za akcijo

„Lahko rečem, da smo veseli, da nam je Nogometna zveza Slovenija omogočila, da imamo januarsko akcijo. Lepo se je videlo, da reprezentanca potrebuje takšno akcijo v mesecu januarju,“ je uvodoma povedal selektor Jarc, potem pa nadaljeval:

Prava reakcija

„Vprašanje zmagovalca niti v enem trenutku ni bilo ogroženo. Naša ekipa je dominirala vseh 90 minut. Domačinke so imele svoj taktični način in model igre, s katerim so nas hotele presenetiti, a jim ni uspelo. Potrebovali smo en polčas, da smo začeli vsaj delno izpeljevati zadeve, ki jih že znamo in jih lahko ponavljamo. Zelo pa sem vesel reakcije igralk, ko so odgovorile tekmicam, ki so bile za hip malce bolj agresivne. Naš odgovor je bila kvalitetna in zbrana igra, ki je rezultirala z dobro igro v nadaljevanju in končno zmago!“

Špela Rozmarič je od 75. minute prvič nosila kapetanski trak, Lara Klopčič in Zala Vindišar pa sta debitirali v članski vrsti.

Čakamo žreb

Slovenija zdaj pozorno čaka žreb za prihajajoče že 13. po vrsti evropsko prvenstvo, ki bo leta 2021 v Angliji. Žreb je na sporedu 21.2. 2019 v Nyonu. Kvalifikacije se pričnejo avgusta letos.