13.12.2024 | A
Slovenija pričenja kvalifikacije 5. septembra proti Švedski

Po žrebu kvalifikacijskih skupin je postal znan tudi uradni razpored tekem slovenske nogometne reprezentance v skupini B v kvalifikacijah za SP 2026.

Slovenija bo kvalifikacije odprla 5. septembra z domačo tekmo proti Švedski, tri dni kasneje pa jo čaka zahtevno gostovanje v Švici. Naši fantje bodo s kvalifikacijami nadaljevali 10. oktobra na Kosovu, 13. oktobra pa bodo pred domačimi gledalci skušali premagati Švico. Sklepni del kvalifikacij bo potekal novembra prihodnje leto, ko bodo izbranci Matjaža Keka gostili Kosovo in gostovali na Švedskem. Prva oktobrska tekma bo 15. novembra, zadnja pa 18. novembra. Vse tekme se bodo pričele ob 20.45.

Slovenija se je doslej pomerila s Švedsko štirikrat ter zbrala po dva remija in dva poraza. Precej pogosteje se Slovenci srečujejo s Švicarji, saj so doslej odigrali devet medsebojnih tekem, pri čemer, sta se dve končali z zmago naših fantov, ena z neodločenim rezultatom, kar šestkrat pa so slavili nasprotniki. Obe medsebojni tekmi s Kosovim sta pripadli Slovencem v okviru Uefa lige narodov leta 2021.

Razpored tekem slovenske reprezentance v kvalifikacijah za SP 2026:

5.9.2025 ob 20.45 Slovenija – Švedska
8.9.2025 ob 20.45 Švica – Slovenija
10.10.2025 ob 20.45 Kosovo – Slovenija
13.10.2025 ob 20.45 Slovenija – Švica
15.11.2025 ob 20.45 Slovenija – Kosovo
18.11. 2025 ob 20.45 Švedska - Slovenija

Tekst: MKo
Foto: m24.si

SORODNE NOVICE

  • 06.02.2025 | A
    V prodaji vstopnice za tekmo s Slovaško
    Slovenska nogometna reprezentanca bo marca odigrala prvi tekmi v koledarskem letu proti Slovaški, ki bosta ob enem tudi zadnji v aktualni izvedbi Uefa lige narodov. Od danes naprej si lahko zagotovite tudi vstopnice za gostovanje v Bratislavi.
  • 05.02.2025 | A
    Z Norveške na Švedsko
    Nogometni reprezentant Nino Žugelj bo nogometno pot nadaljeval na Švedskem. Korošec je norveški Bodø/Glimt zamenjal za Djurgården in s klubom iz Stockholma podpisal štiriletno pogodbo.
  • 03.02.2025 | A
    Slovenija v juniju še z Bosno in Hercegovino
    Slovenska nogometna reprezentanca je dobila tudi drugega nasprotnika v junijskem reprezentančnem terminu. Slovenija bo 10. junija doma gostila Bosno in Hercegovino.
  • 29.01.2025 | A
    Slovenska članska reprezentanca junija v gosteh z Luksemburgom
    Nogometna zveza Slovenije in Nogometna zveza Luksemburga (FLF) sta se dogovorili za pripravljalno tekmo članskih reprezentanc v junijskem reprezentančnem terminu 2025. Slovenija bo odpotovala v Luksemburg, kjer se bo z domačo ekipo pomerila na stadionu Stade de Luxembourg, ki sprejme 9386 gledalcev.
  • 29.01.2025 | A
    Oblakov Atletico prepričljivo v osmino finala Lige prvakov
    Nogometaši v ligi prvakov so igrali še zadnji, 8. krog ligaškega dela tekmovanja. Pred tem sta imela neposredni mesti v osmini finala zagotovljeni le Liverpool in Barcelona, danes je neposredni preboj med 16 najboljših potrdila še šesterica. Tudi Atletico Madrid Jana Oblaka kot edini od klubov s slovenskimi nogometaši.
  • 28.01.2025 | A
    Mlakar znova za splitski Hajduk
    Slovenski nogometni reprezentant Jan Mlakar se je po letu dni in pol vrnil k Hajduku iz Splita. Mlakar bo na Poljudu do konca sezone igral kot posojeni nogometaš italijanske Pise, kamor je avgusta 2023 prestopil prav iz vrst splitskega velikana.
  • 27.01.2025 | A
    V prodaji vstopnice za tekmo s Slovaško
    Slovenska nogometna reprezentanca bo marca odigrala prvi tekmi v koledarskem letu, ki bosta ob enem tudi zadnji v aktualni izvedbi Uefa lige narodov. Naši fantje se bodo za obstanek v ligi B pomerili s Slovaško, vstopnice pa so že v prodaji.
  • 22.01.2025 | A
    Šeško zadel za prvo zmago Leipziga v Ligi prvakov
    Nemški nogometni klub Leipzig je v sedmem krogu ligaškega dela lige prvakov dosegel prvo zmago, potem ko je premagal Sporting iz Lizbone z 2:1. Prvega od dveh golov za nemško ekipo je dosegel slovenski zvezdnik Benjamin Šeško. Leipzig je že pred tem ostal brez možnosti za uvrstitev v izločilne boje.
  • 20.01.2025 | A
    Smola Bijola zapečatila usodo Udineseja
    Nogometaši Udineseja so doživeli prvi poraz v 2025. Po treh zaporednih remijih v serie A so morali v 21. krogu priznati premoč Comu, ki je slavil s 4:1.
  • 19.01.2025 | A
    Oblakov Atletico klonil proti Leganesu
    Nogometaši madridskega Atletica so na tekmi 20. kroga španske lige v gosteh pri Leganesu izgubili z 0:1. Po šele drugem porazu v sezoni so atleti slovenskega vratarja Jana Oblaka sicer še ostali na prvem mestu, a ima njihov mestni tekmec Real zdaj priložnost, da jih po svoji tekmi v nedeljo spet prehiti.

DELI NA