19.12.2021 | Futsal AA
Slovenija boljša od Poljske

Slovenija je v Laškem na prvi od dveh pripravljalnih tekem premagala Poljsko, 2:1 je bilo. Gola za zmago sta prispevala Žiga Čeh in Jeremy Bukovec. To je bila 11. medsebojna tekma reprezentanc, Slovenija je dosegla sedmo zmago. Tekmeca se bosta pomerila vnovič jutri, tekma bo spet v Laškem, začne se ob 20. uri, prenos na Sportklubu.

Slovesno pa je bilo danes že pred tekmo. Predsednik Nogometne zveze Slovenije Radenko Mijatović je Kristjanu Čujcu predal darilo ob sklenitvi reprezentančne kariere ter se mu skupaj s Stankom Glažarjem, podpredsednikom NZS, zahvalil za vse, kar je naredil v dresu članov Slovenije, kjer je zbral 126 tekem, dosegel je 75 golov.

Pripravljalni tekmi:

Laško, 19.12.

Slovenija – Poljska 2:1
(1:0)
1:0 Čeh (16./10m), 2:0 Bukovec (25.), 2:1 Kriezel (38.)

Posnetek tekme:

Laško, 20.12.
Slovenija – Poljska (20.00) (prenos na Sportklubu)

Razigrani Fideršek

Slovenija je začela tekmo z Nejcem Berzelakom na golu, v polju pa so začeli Alen Fetić, Žiga Čeh, Denis Totošković, Matej Fideršek. Prav slednji je bil z dvema streloma najbolj opazen v prvih minutah, enkrat pa je tudi stresel okvir vrat.

Selektor Tomislav Horvat to pot ni mogel računati na Tea Turka, Klemna Duščaka in Gašperja Vrhovca, po poškodbi sta se vrnila Igor Osredkar in Žiga Čeh. Veseli dejstvo, da sta bila oba precej aktivna in dejavna na nocojšnji tekmi, kar je dober znak, da sta poškodbi preteklost.

Z Berzelakom v igri

Slovenija je dominirala, prevladovala, igrala. Selektor Tomislav Horvat je to pot med vratnici postavil Nejca Berzelaka, v praksi pa preizkusil igro z Berzelakom v polju, golman Litije se je večkrat vključil v igro v napadu.

Gostujoči vratar je imel precej dela, obranil je strele Nejca Kovačiča (včeraj je praznoval rojstni dan, na reprezentančni večerji ga je pričakala torta), s pomočjo soigralcev je v kot uspel odbiti strel Nejca Hozjana.

Po prekršku nad Fetićem Čeh za 1:0

Nagrada za Slovenijo je prišla v 16. minuti. Poljaki so zrušili Fetića, po 6. akumuliranem prekršku pa je na svoj račun prišel Žiga Čeh, ki je bil uspešen za vodstvo 1:0, kar je bil tudi rezultat prvega polčasa.

Hitro 2:0

V nadaljevanju je Slovenija v 25. minuti povedla 2:0. Levji delež posla je s prodorom po levem boku, obšel je dva poljska igralca, naredil Nejc Hozjan, ki je lepo pred golom našel Jeremyja Bukovca, ki je povišal na 2:0.

V 30. minuti se je poljski golman še enkrat izkazal, po dvojni podaji in izigrani poljski ekipi je izvrstno z desne strani pomeril Matej Fideršek.

V 31. minuti je Hozjan meril od daleč, v posredovanju pa je za svojo igro prejel rumeni karton (prvi slovenski danes), Slovenija pa je s tem v 32. minuti prišla do 5. akumuliranega prekrška.

Za končnih 2:1

V 37. minuti je bil pri strelu spet danes razpoloženi Nejc Hozjan, a je gostujoči golman žogo odbil.

Po minuti odmora so Poljaki zaigrali z igralcem vratarjem v polju in v 38. minuti z golom Tomasza Kriezla znižali na 2:1, to pa je bil tudi končni rezultat tekme.

Izjave po tekmi:

Tomislav Horvat, selektor:
»Take tekme nas čakajo na EP, vse ekipe bodo čvrste kot Poljska. Imeli smo dosti priložnosti, na koncu pa bi se taka tekma lahko pripeljala do 2:2. To nas mora nekaj naučiti: da ni nikoli konec, dokler ni konec. Čestitam fantom za borbenost in čvrst odgovor Poljakom ter zasluženo zmago.«

Nejc Hozjan:
»Na EP nas čakajo take ali še boljše ekipe. Dobro smo odigrali, tale rezultat je tudi dobra popotnica za evropsko prvenstvo. Preizkusili smo tudi igro z golmanom, ki jo gojijo tudi oni. Veliko ekip to že uporablja, zdaj bomo tudi mi.«

Žiga Čeh:
»Ti dve tekmi sta zelo pomembni, to je naša generalka za EP. Videli smo, kaj moramo še popraviti. Prva tekma je zelo uspela. Je pa v našem športu tako, da je po zmagi prvi dan tista druga tekma drugi dan najtežja. Isti tekmec, fizična utrujenost in motiviran tekmec naredijo svoje.«

Mesec dni do EP-ja

Za obe ekipi so to zadnje preizkušnje pred skorajšnjim začetkom evropskega prvenstva, ki se na Nizozemskem začne čez točno mesec dni! Prvenstvo stare celine bo potekalo med 19.1. in 6.2. 2022. Slovenija je bila izžrebana v skupino B. Varovanci selektorja Tomislava Horvata se bodo v skupinskem delu merili s Kazahstanom, Italijo in Finsko. Slovenija bo svoji uvodni tekmi predtekmovanja igrala v Groningenu, kjer se bo naprej 20.1. pomerila s Kazahstanom, potem pa še 24.1. z Italijo. Za konec predtekmovanja bo v Amsterdamu 28.1. Slovenija igrala s Finsko.

Sedmič na EP

Slovenija bo na evropskem prvenstvu članov igrala sedmič, dosedaj se je med evropsko elito merila v letih 2003, 2010, 2012, 2014, 2016 in 2018. Pred tremi leti je Nogometna zveza Slovenije vzorno gostila evropsko prvenstvo v športni dvorani Stožice, kjer so evropski prvaki postali Portugalci. Dosedaj sta reprezentanco na EP vodila dva selektorja: Darko Križman (2003.) in Andrej Dobovičnik (2010., 2012., 2014., 2016., 2018.), Tomislav Horvat pa se bo v tej vlogi predstavil premierno.