09.05.2023 | 1. SFL
Siliko v finale, Ljutomerčani za bron

Vrhniški Siliko je še drugi finalist 1. SFL, po tem ko je v 5. odločilni tekmi s 3:0 porazil KMN Meteorplast Šic bar. Siliko se bo z Dobovcem meril za naslov, KMN Meteorplast pa s KMN Bronx Škofije za bron.

1. SFL, polfinale:

1. tekma, 20.4.
Siliko Vrhnika – KMN Meteorplast Šic bar 2:0 (0:0)
1:0 Suban (32.), 2:0 Suban (32.)

2. tekma, 26.4.
KMN Meteorplast Šic bar – Siliko Vrhnika 4:0 (3:0)
1:0 Rajter (1.), 2:0 M. Goznik (4.), 3:0 M. Goznik (18.), 4:0 Alen Ruis (36.)

3. tekma, 2.5.
Siliko Vrhnika – KMN Meteorplast Šic bar 10:9 (0:2, 4:4)
0:1 Kneževič (9.), 0:2 Kneževič (18.), 1:2 Đurič (26.), 2:2 Vesel (35.), 2:3 Ruis (38./10-m), 3:3 Jandrič (39./10-m), 4:3 Jandrič (40.), 4:4 Kneževič (40.)

4. tekma, 5.5.
KMN Meteorplast Šic bar – Siliko Vrhnika 7:2 (5:1)
1:0 Ruis Al. (3.), 2:0 Šnofl (5.), 3:0 Ruis Alž. (6.), 4:0 Ruis Al. (14./10 m), 5:0 Rajter (18.), 5:1 Jandrić (19./10 m), 6:1 Pihler (22.), 6:2 Bjelčević (23.), 7:2 Goznik A. (29.)

5. tekma, 9.5.
Siliko Vrhnika – KMN Meteorplast Šic bar 3:0 (1:0)  (3:2 v zmagah)
1:0 Ciuha (11.), 2:0 Suban (36./10m), 3:0 Muratagić (38.)

Peta tekma je postregla z dobrim futsalom. Vrhničani so odigrali pragmatično, stopili so korak naprej, veliko več pozornosti pa so namenili obrambi, svoje priložnosti pa iskali v protinapadih.

Vrhničani so tokrat tudi pravočasno umirili nalet gostov, v 11. minuti pa povedli. Jure Suban je meril od daleč, Klemen Anžel bi žogo obranil, a ji je Tod Ciuha zadnji hip spremenil smer in poskrbel za domače vodstvo 1:0, to je bil tudi rezultat prvega polčasa.

V nadaljevanju so imeli več od igre gostje, tudi žogo so imeli več v svojih nogah. Z obrambami se je to pot izkazal Nejc Berzelak. Pri obrambi so mu pomagali tudi soigralci, v zadnji četrtini tekme je gol Meteorplasta preprečil tudi Žan Janež, ki je dobro posredoval, ko je šel Berzelak iz vrat.

V 36. minuti so gostje naredili še 6. akumulirani prekršek, Jure Suban pa je bil zbran z 10-metrovke za vodstvo 2:0.

Berzelak je v 38. minuti dobro posredoval, potem pa stekel v protinapadi. Na levi strani je proti golu gostov tekel Alan Muratagić (bil je kapetan, ker je manjkal Nikola Jandrić), ki je v teku zabil za končnih 3:0 in sploh prvo uvrstitev Silika v finale 1. SFL.