16.03.2020 | A
Sijajen večer Iličića in Oblaka

Pandemija koronavirusa je poskrbela za prekinitev prvenstev širom Evrope in tudi sveta. V minulem tednu je bilo aktivnih le še nekaj reprezentantov, blestela sta Josip Iličić in Jan Oblak, zadetka pa se je veselil tudi Miha Blažič.

Ilićić je izredno formo potrdil na torkovi tekmi v Valencii. Atalanta je z novo zmago - bilo je 4:3 - potrdila napredovanje v četrtfinale UEFA Lige prvakov, Kranjčan pa se je podpisal pod vse štiri zadetke. Že v tretji minuti je izsilil najstrožjo kazen, ki jo je tudi izkoristil, ob koncu prvega polčasa je izsilil še drugo enajstmetrovko in jo znova pretvoril v gol. V 71. minuti je zadel še tretjič in postal najstarejši nogometaš s "hat-trickom" na izločilnih tekmah UEFA Lige prvakov, odlično partijo pa je dopolnil s četrtim zadetkom v 82. minuti srečanja. Iličić je sicer prvi Slovenec, ki je v UEFA Ligi prvakov na eni tekmi dosegel vsaj tri zadetke, ter eden od petih, ki so štirikrat zadeli v izločilni fazi lige prvakov. Odmevnost dosežka potrjuje tudi dejstvo, da je prvi igralec v ligi prvakov, ki je v gosteh dosegel štiri zadetke.

Jan Oblak je bil najbolj zaslužen, da se je v četrtfinale UEFA Lige prvakov prebil tudi Atletico. Madridčani so bili po podaljšku boljši od aktualnega prvaka Liverpoola, ki je izpadel tudi po zaslugi obramb Škofjeločana. Oblak je bil po koncu tekme izbran za najboljšega igralca tekme, z Iličićem pa je kandidiral za igralca tedna, zmaga pa je pripadla nogometašu Atalante.

Na Madžarskem so tekme 25. kroga državnega prvenstva odigrali pred praznimi tribunami. Ferencvaroš je v Budimpešti gostil ekipo Kaposavarja in jo premagal s 5:0, pod tretji zadetek se je sredi drugega polčasa podpisal Miha Blažič. Primorec se je razveselil prvega zadetka v letošnji sezoni, s soigralci pa je prednost pred Fehervarjem povečal na tri točke.

CSKA in Ufa sta se v 22. krogu prvenstva razšla brez zadetkov. Bojana Jokića zaradi prepovedi igranja ni bilo v kadru gostov, Jaka Bijol pa je odigral zadnjih deset minut. Jokić je v začetku tedna Ufi pomagal do točke v Sankt Petersburgu, Jaka Bijol pa ob porazu CSKA-ja v Rostovu (3:2) ni dobil priložnosti za igro. Soči z Miho Mevljo v obrambni vrsti je pred praznimi tribunami presenetil drugouvršečni Krasnodar. Gostitelji so srečanje dobili z 2:0, potem ko so že med tednom premagali Orenburg. Mevlja je tudi ob zmagi s 5:1 odigral celotno tekmo.

Miha Zajc je v celoti odigral sobotno tekmo s Konyasporjem, ki je zadnje četrt ure tekme odigral z dvema možema manj, a kljub temu vknjižil minimalno zmago. Rizespor je z Amedejem Vetrihom na klopi izgubil v Ankari.

Nadaljuje se tudi ukrajinsko prvenstvo. Dinamo je v 23. krogu remiziral z Desno, Benjamin Verbič je igral od prve do zadnje minute srečanja.