09.02.2025 | A
Šeško zrežiral zmago Leipziga

Na današnjih tekmah 21. kroga nemške nogometne lige sta igrala oba kluba slovenskih nogometašev. Kiel Davida Zeca je, tudi z golom Slovenca, igral neodločeno 2:2 proti tekmecu za obstanek Bochumu, Leipzig pa je premagal St. Pauli z 2:0. Benjamin Šeško je dosegel prvi gol za saško ekipo, Leipzig pa je skočil na četrto mesto.

Kiel je imel priložnost, da se s 17. mesta, kjer je imel dve točki naskoka pred zadnjim Bochumom, prebije celo na 16. pred Heidenheim, ki je v soboto izgubil proti Freiburgu. Na koncu je z delitvijo točk ostal predzadnji, z enako razliko do Bochuma (13-11).

Severnonemška ekipa je odlično začela, že v tretji minuti je po igranju z roko tekmecev z bele točke zadel Steven Skrzybski. A ob koncu prvega dela je Bochum poskrbel za preobrat, v le treh minutah je dvakrat zadel Myron Boadu. V drugem polčasu pa je že po petih minutah udaril Zec: po podaji Johna Tolkina je natančno meril z glavo in v 50. minuti izenačil na 2:2, to je bil njegov drugi gol v bundesligi.

Zatem so domači zadeli še okvir vrat, v 73. minuti pa je Lewis Holtby dosegel še gol, ki pa zaradi prekrška pred tem ni obveljal. Zec pa je imel v 89. minuti še eno veliko priložnost, a je vratar Patrick Drewes njegov poskus tokrat ustavil.

Leipzig je na zadnji tekmi kroga zvečer igral s St. Paulijem. Status favorita v obračunu je prvi potrdil Šeško v 16. minuti, ko je protinapad začel Xavi Simons, dokončal pa slovenski zvezdnik za deveti gol v sezoni. Šeško je s podajo vrnil soigralcu v 36. minuti, ko je Simons zadel za 2:0.

Gostje kljub zaostanku niso bili podrejeni, ob koncu prvega dela so stresli okvir vrat, od 69. minute pa so imeli igralca več, saj je Willi Orban dobil rdeči karton. A terenske premoči hamburški ekipi ni uspelo izkoristiti. Oba Slovenca - tudi Kevin Kampl je bil v začetni postavi - sta igrišče zapustila v 73. minuti.

Na lestvici je tretji za Bayernom in Bayerjem Eintracht (39), Leipzig je z današnjo zmago prehitel Stuttgart in ima na četrtem mestu zdaj 36 točk.

Tekst: LD/STA
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 21.03.2025 | A
    Slovenci zadovoljni z obrambo, v nedeljo več vložka v napad
    Slovenska nogometna vrsta je v četrtek v Bratislavi prvo tekmo za obstanek v ligi B lige narodov proti Slovaški končala z 0:0. V slovenskem taboru so si bili po obračunu enotni, da imajo po dobri obrambni predstavi aktiven izid, da pa so premalo pokazali v napadu. Tudi zato je pred nedeljskim povratnim obračunom ob 18.00 v Stožicah vse odprto.
  • 20.03.2025 | A
    V Bratislavi brez zadetkov
    Slovenska nogometna reprezentanca je v Bratislavi igrala prvo tekmo za obstanek v ligi B lige narodov in proti Slovaški igrala 0:0. Povratna tekma bo v nedeljo ob 18.00 v Stožicah.
  • 20.03.2025 | A
    Slovenski nogometaši danes proti Slovakom
    Slovenska nogometna reprezentanca bo drevi ob 20.45 v Bratislavi igrala prvo tekmo za obstanek v ligi B lige narodov. Tekmec izbrancev Matjaža Keka bo Slovaška, cilj pa je jasen, obstati v drugem razredu tega tekmovanja. Povratna tekma bo v nedeljo ob 20.45 v Stožicah.
  • 19.03.2025 | A
    V prvi obračun za obstanek v ligi B z jasnim ciljem
    Slovenska nogometna reprezentanca bo v četrtek ob 20.45 v Bratislavi igrala prvo tekmo za obstanek v ligi B UEFA Lige narodov. Tekmec izbrancev Matjaža Keka bo Slovaška, cilj pa je jasen, obstati v drugem razredu tega tekmovanja. Povratna tekma bo v nedeljo ob 20.45 v Stožicah.
  • 19.03.2025 | A
    Zaradi poškodbe Sešlarja vpoklican Svetlin
    Slovenski selektor Matjaž Kek je zaradi težav s poškodbo Svita Sešlarja za tekmi s Slovaško naknadno vpoklical vezista Celja Tamarja Svetlina.
  • 18.03.2025 | A
    Brez kalkulacij
    Slovenska nogometna reprezentanca je danes opravila nov trening pred prihajajočim dvojčkom v playoffu Uefa lige narodov s Slovaško. Slednji se je pričel s hudomušno rojstnodnevno čestitko Žanu Vipotniku, ki je dodatno potrdila sproščeno vzdušje v ekipi. K slednjemu je nedvomno pripomogel tudi povratek kapetana Jana Oblaka, ki je danes prvič treniral po povratku iz Madrida.
  • 17.03.2025 | A
    Reprezentanca pričela priprave na Slovaško
    Slovenska nogometna reprezentanca je v Nacionalnem nogometnem Brdu pričela s pripravami na prihajajoči tekmi playoffa Uefa lige narodov s Slovaško.
  • 17.03.2025 | A
    Horvat junak Sturma, Slovaški derbi za vrh v znamenju slovenskih strelcev
    Minuli konec tedna so slovenski nogometni reprezentanti znova dokazali svojo kakovost in pomembno prispevali k uspehom svojih klubov. Med strelce so se vpisali Kenan Bajrić, Adrian Zeljković in Tomi Horvat, asistence pa so prispevali še Jon Gorenc Stanković, Erik Janža in Benjamin Šeško.
  • 11.03.2025 | A
    Kek izbral za Slovaško
    Selektor slovenske nogometne reprezentance Matjaž Kek je na današnji novinarski konferenci v Nacionalnem nogometnem centru Brdo predstavil seznam vpoklicanih reprezentantov za prihajajoči tekmi s Slovaško v playoffu Uefa lige narodov.
  • 10.03.2025 | A
    Dobra strelska forma pred tekmama s Slovaško
    Minuli konec tedna so se na evropskih zelenicah znova dokazovali slovenski reprezentanti. Jan Mlakar je na tekmi svojega kluba Hajduk Split proti Rijeki dosegel zadetek, ki je Dalmatincem pomagal do zmage. Kenan Bajrić je prispeval gol za Slovan, Erik Janža pa je bil med strelci za Górnik Zabrze. Adrian Zeljković je z asistenco Spartaku pomagal do remija.

DELI NA