12.10.2019 | U17
Šeško in Zajšek za zmago

Kadetska reprezentanca Slovenije je v nizozemskem Venrayju dobila drugo tekmo kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo. Slovenci so bili z goloma Benjamin Šeška in Domna Zajška boljši od Kosova.

KVALIFIKACIJE ZA EP U17 - DRUGA TEKMA:

SLOVENIJA U17 -  KOSOVO U17 2:0

Strelec: Šeško (12'), Zajšek (86')
Rumeni kartoni: Popotnik, Baruca, Jevšenak; Hoti.
Rdeči kartoni: Hoti (63').

Slovenija U17: Turk, Zajšek, Ratnik, Jevšenak (84' Križ), Begić (75' Sadiković), Perc, Slaviček, Djelovci (19' Baruca), Šeško (84' Marsetič), Podgornik, Popotnik. Selektor: Tonči Žlogar.
Kosovo U17: Bytyqi, Kuci, Halili (65' Collakaj), Spahiu, Hoti, Tahiri (46' Krasniqi), Ibrahimi (88' Pervetica), Berisha, Ademi (58' Hana), Hishori (46' Demi), Morina. Selektor: Besnik Kollari.

Slovenci so v nizozemskem Venrayju povedli že v 12. minuti in tako umirili manjši kosovski nalet v uvodnih minutah tekme, ko si je nasprotnik priigral dva kota in prosti strel. Četo Tončija Žlogarja je v vodstvo popeljal Benjamin Šeško, ki je zadel po podaji Arijana Djelovcija. Slednjega je zaradi poškodbe že v 19. minuti zamenjal Baruca, pet minut zatem pa smo videli novo lepo priložnost Slovenije, vendar je Begić streljal malce mimo vrat Kosova.

V naslednjem napadu je bil pri zaključnem udarcu premalo zbran tudi Slaviček, strel Begića v 30. minuti pa je zaustavil kosovski vratar Bytyqi. Večina kosovskih poizkusov je končala v slovenskem bloku, ob koncu polčasa pa je nasprotnikova vrata vnovič ogrozil Šeško, a meril mimo gola. Lepe priložnosti za povišanje vodstva tik pred odmorom ni izkoristil niti Perc.

Šeško je bil kot prvi nevaren tudi v drugem polčasu, po prostem strelu Slavička je zgrešil kosovska vrata. Bytyqi je v 57. minuti odbil nevaren udarec Jevšenaka, Kosovo pa je v 63. minut, po še drugem rumenem kartonu, izgubilo Hotija. Prosti strel po prekršku Hotija je izvedel Baruca, a se je z dobro obrambo izkazal Bytyqi. Kosovski vratar je bil na pravem mestu tudi v 76. minuti, ko je zaustavil udarec Slavička, na drugi strani pa je Turk odbil prosti strel Berishe.

Slovenci so odgovorili preko Šeška, ki pa znova ni bil dovolj zbran pri zaključku akcije, v 80. minuti pa je nov strel Berishe še enkrat zaustavil Turk. Bytyqi je moral posredovati tudi v 86. minuti, ko je streljal Sadiković, srečanje pa je bilo dokončno odločeno tri minute kasneje, ko je po prostem strelu Baruce zadel Domen Zajšek. V končnici se izid ni več spremenil, zadnji strel na tekmi pa je pripadel Marsetiču.

Slovenijo v torek čaka še zadnje srečanje, pravtako v Venrayju se bodo pomerili z gostitelji Nizozemci, ki jih danes čaka še tekma z Walesom.