30.07.2012 | Ženska A
Selektorju zaradi igralk žal remija, kapetank pohvalno o akciji

Slovenke so se v nedeljo zvečer dobro kosale z mlado vrsto Združenih držav Amerike, po tekmi v Slovenski Bistrici pa sta svoje vtise strnila selektor Damir Rob in kapetanka Anja Milenkovič.

»Škoda je, ker smo v zadnji izdihljajih tekme prejeli zadetek. Ne bi bilo nezasluženo, če bi se končalo z neodločenim rezultatom,« pove selektor Rob, ki je ekipo zbral v soboto.

Nad prikazanim je prvi mož stroke zadovoljen.
»Kljub temu da smo zaostajali, smo se pobrali in ujeli tekmeca. Mi je pa žal igralk, ker so se borile in dale vse od sebe.«

Očitno je, da je začetek sezone.
»Nekaj igralk komaj začenja z delom in pripravami, zato niso v pravem trenažnem procesu. Se je pa tekmec izkazal, vidi se, da gre za izvrstno ekipo.«

Anja Milenkovič, tudi v novi sezoni bo nastopala v elitni italijanski ligi, je podala dobro oceno po koncu obračuna. »Tekma je bila zahtevna, naredile smo nekaj napak, ki jih ne bi smele. Tudi zadetka sta plod tega… A mislim, da je bil to dober test pred tem, kar nas čaka jeseni.«

Kapetanka je tudi vesela, da selektor iz akcije v akcijo dodaja članski vrsti mlade igralke.
»Prav je, da so z nami, da se vključijo  in da vidimo, kaj sploh imamo na voljo. Vsako dobro sprejmemo.«

Slovenska reprezentanca bo naslednjo tekmo odigrala 28.8. v Radljah ob Dravi, ko v goste prihaja Romunija.

• 08.03.2021 | Ženska A
    Do zmage Nina Predanič in Pamela Begić
    V Italiji tokrat točka za ekipe naših legionark. Osvojila jo je Nika Babnik (igrala je 90 minut), ki je z ekipo San Marina remizirala pri Florentii (0:0). Dominika Čonč je z Milanom gostovala pri Juventusu in doživela poraz, 0:4 je bilo.
  • 03.03.2021 | Ženska A
    Izjemen večer Mateje Zver
    Vodilna ekipa avstrijske lige St. Pölten, kjer igra Mateja Zver, je gostoval pri švedskem Rosengardu. Avstrijske predstavnice so v 46. minuti vodili že 0:2, oba zadetka pa je prispevala prav Mateja Zver. Uvodoma je zadela že v 21. minuti.
  • 01.03.2021 | Ženska A
    Maja Zajc na Irsko
    Slovenska reprezentančna vratarka  Maja Zajc (1998) ostaja na tujem. Po naslovu državnih prvakinj, ki ga je osvojila z litovsko ekipo Gintra Universitetas, se zdaj seli na Irsko.
    Uspešna vrnitev Sare Ketiš
    V Nemčiji bi moral Eintracht Lare Prašnikar včeraj odigrati tekmo 19. kroga proti Duisburgu, a je zavoljo karantene tekmic srečanje preloženo. Ekipa naše reprezentantke Lare Prašnikar je tako odigralo pripravljalno tekmo z drugoligaško ekipo Würzburger Kickers, 17:0 je bilo za Eintracht. Gol k zmagi je dodala tudi Lara Prašnikar.
  • 24.02.2021 | Ženska A
    Z evrogoloma tlakovale pot k zmagi
    Slovenska ženska nogometna reprezentanca je z visoko zmago proti Estoniji (9:0 je bilo v Tallinu) sklenila kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2022. K izdatni zmagi so po dva gola prispevale Mateja Zver, Lara Prašnikar ter Zala Vindišar.
  • 23.02.2021 | Ženska A
    Vesela vrnitve v ekipo, ki je naredila velik korak naprej
    „Pričakujem zmago, v Estonijo smo prišle po tri točke. Sama pa si želim, da izkoristim priložnost, če dobim minute na terenu,“ pa napove Adrijana Mori, igralka nemškega kluba Turbine Potsdam. Za Adrijano je zahtevno obdobje. Kvalifikacije za EP 2022 je izpustila zaradi poškodbe, ki jo je za dobrih 13 mesecev oddaljila s terena.
  • 22.02.2021 | Ženska A
    Po Estoniji z jasnimi cilji v nove kvalifikacije
    „Estonija je zadnja v skupini, to je res. A se ne obremenjujemo s tem, kdo je prvi, kdo zadnji. Na vsaki tekmi nas zanima 100-odstoten pristop. Za našo ekipo ni lahkih tekem,“ je med letom proti Baltiku razmišljala kapetanka reprezentance Mateja Zver.
  • 21.02.2021 | Ženska A
    Kvalifikacije pri koncu, ciljev ne manjka
    Ženska reprezentanca končuje s kvalifikacijami za evropsko prvenstvo leta 2022, pred izbrano vrsto selektorja Boruta Jarca je še torkovo gostovanje v Estoniji. Reprezentanca se je zbrala v petek, ko je začela z delom, jutri pa ekipa že leti v Tallin, kjer jo v torek čaka tekma v Sportland Areni.
  • 19.02.2021 | Ženska A
    Prvi test pred kvalifikacijami za SP
    Ženska članska nogometna reprezentanca se bo danes zbrala v Mariboru, v torek, 23.2., pa jo čaka še zadnji preizkus v kvalifikacij za EP 2022. Slovenija in Estonija sta se že pomerili lani decembra v Kopru, 2:0 je bilo za Slovenijo, en gol je dosegla Barbara Kralj, drugega so si tekmice zabile same.
  • 15.02.2021 | Ženska A
    Čonč in Eržen v polfinalu italijanskega pokala
    Lana Golob se je iz ekipe ŽNK Nona Pomurje Beltinci preselila v ZDA, kjer je vnovič združila študij in igranje nogometa. S svojo ekipo Virginia Commonwealth University je dobro začela tekmovanje v Ligi NCAA. Uvodoma so zabeležile dve zmagi, Lana je obakrat igrala celo tekmo.