08.09.2015 | 1. SŽNL
SŽNL: Pomurke napolnile mrežo novink, jutri že 4. krog

Pomurke tudi v novi sezoni navdušujejo s svojo učinkovitostjo, dosegajo po 10 golov na tekmo. Najboljša obramba pa je še vedno v domeni Rudarja Škal, ki še edini ni prejel gola. Poleg teh dveh ekip ima devet točk še neporaženi Maribor.

Jutri, v sredo, je na sporedu že četrti krog.

SŽNL, 3. krog, 6.9.
ŽNK Maribor – ŽNK Krka 5:1 (3:0)
ŽNK Moje-lece.si Radomlje – Ajdovščina 5:0 (4:0)
ŽNK Teleing Pomurje – ŽNK Krim 15:0 (7:0)
ŽNK Olimpija – ŽNK Ankaran Hrvatini 1:1 (1:0)

ŽNK Krim – ŽNK Olimpija (17.00)
Ajdovščina – ŽNK Teleing Pomurje (17.00)
ŽNK Rudar Škale – ŽNK Maribor (17.00)
ŽNK Krka – ŽNK  Moje-lece.si Radomlje (17.00)

ŽNK Maribor – ŽNK Krka 5:1

Mariborčanke tudi po treh krogih ostajajo neporažene. Še boljše - ob Pomurju Teleing in Rudarju Škale so edine, ki se lahko pohvalijo s popolnim izkupičkom. Tokrat predvsem zahvaljujoč razigrani Živi Hanžič, ki je že v prvem polčasu, med 10. in 44. minuto, dosegla tri gole in zapečatila usodo Dolenjk.

Boštjan Kamenšek, trener ŽNK Maribor:
»Z zmago smo zelo zadovoljni. V prvem polčasu smo pokazali zelo dobro igro, v drugem pa smo malo popustili, a kljub temu brez skrbi pripeljali tekmo do konca.«

Nebih Zeneli, trener ŽNK Krka:
»Pokazali smo nekaj več, a tudi to ni bilo dovolj. Ekipa ni popolna, pozna se nam, da smo pozno začeli priprave. Prepričan pa sem, da bo prišla tudi naša zmaga. Če ne prej pa spomladi. Bilo pa bi dobro, da bi že prej slavili, ker bi to pozitivno vplivalo na samozavest igralk.«

ŽNK Moje-lece.si Radomlje – Ajdovščina 5:0

Vsega en polčas je bilo dovolj tudi Radomeljčankam, ki so bile prevelik zalogaj za Ajdovke. Barbara Kralj, Nina Predanič in Kaja Jerina (2) so poskrbele za visoko vodstvo 4:0 po prvih 45 minutah, nadaljevanje je bilo formalnost.

Milomir Mandič, trener ŽNK Moje-lece.si Radomlje:
»Igramo toplo, hladno. Dekleta se ne zavedajo, da so vsa srečanja enako pomembna. Vse preveč je nihanj v igri, ni prave motivacije in želje po igri. S takim razmišljanjem, pristopom in odnosom do igre bomo imeli z moštvi na vrhu razpredelnice še veliko težav. Čestitke gostjam, ki so odigrale borbeno, korektno in fer srečanje.«

Luka Kompara, trener Ajdovščine:
»Čestitke Radomljam za zasluženo zmago. Moje igralke so jim po svojih najboljših močeh oteževale igro v napadu in obenem parkrat tudi same nevarno zapretile. Tehnične napake so še vedno prepogoste in jih bo potrebno čimprej odpraviti. Čeprav rezultati tega morda ne kažejo, pa rastemo iz tekme v tekmo.«

ŽNK Teleing Pomurje – ŽNK Krim 15:0

Aktualne državne prvakinje so tudi tekmo z novinkami vzele resno in do vrha napolnile mrežo gostij. Bile so tako prepričljive, da je lahko domači trener Bojan Jančar prepotrebne minute namenil tudi domači vratarki Sari Nemet, ki je menjala Ljiljano Gardijan. S šestimi goli je navdušila reprezentantka Tjaša Tibaut.

Štefan Kozic, direktor ŽNK Teleing Pomurje:
»Profesionalno in korektno smo opravili s tekmicami, ki so organiziran in urejen klub. Ob takem nadaljevanju je pred njimi svetla prihodnost, Slovenija pa bo bogatejša za novo nogometno sredino.«

David Fekonja, trener ŽNK Krim:
»Čestitke nasprotnicam za zmago. Kljub visokem porazu sem s predstavo svoje ekipe zadovoljen. Dekleta so težke taktične zahteve s treningov uspešno prenesle na tekmo in delovale enotno. Težave smo imeli predvsem s hitro igro in individualno kvaliteto Pomurk, a smo se veliko naučili, kar pa je za tako mlado ekipo bistvenega pomena.«

ŽNK Olimpija – ŽNK Ankaran Hrvatini 1:1

Ljubljančanke so prišle do prve točke tudi na domačem terenu. Po zadetku Sare Gregorčič so bile blizu trem, a so vztrajne gostje prek Line Čepak v drugem delu poravnale rezultat. To je bilo dovolj za prvo primorsko točko sploh v novi sezoni.

Milan Petrovič, trener ŽNK Olimpija:
»To je bila nedvomno odlična nogometna predstava obeh ekip. Naša dekleta so po eni veliki napaki, ki ni bila usodna, dominirali v prvem polčasu. Plod dobre igre je bil zadetek Sare Gregorčič po filigranski podaji Ines Špelič. Dominacija je prinesla še dve stoodstotni priložnosti, a sta bili Meletova in Maroltova premalo zbrani. Kdor ne da, ponavadi dobi. V drugem polčasu nam je zmanjkalo moči, rezervistke so se potrudile, žal pa niso uspele preprečiti zadetka. Remi je na koncu pravičen. Priložnost, da pred pavzo naredimo korak naprej ter zmagamo, imamo že jutri.«

Miha Gaberc, trener ŽNK Ankaran Hrvatini:
»V samem začetku igre se nismo zbrali. Pripravili smo si dve lepe priložnosti, vendar po lepo odigrani akciji Olimpije prejeli zadetek. Zaradi hude poškodbe kolena je predčasno igro zapustila Lara Pečar. V drugem polčasu smo odigrali podjetneje in tudi dosegli izenačujoči zadetek. V nadaljevanju smo postopoma stopnjevali, vendar žoga ni hotela v mrežo nasprotnika. Punce je potreba pohvaliti, vendar se moramo zavedati, da bodo morali biti natančnejši pri zaključkih. To nam bo prineslo zmage in točke. Pohvalil bi tudi ekipo Olimpije.«

ŽNK Rudar Škale – Velesovo 7:0

Po porazu v pokalu so se Velenjčanke pobrale, svojo jezo pa stresle nad vsaj po rezultatu sodeč nebogljenimi Gorenjkami. Najučinkovitejša je bila povratnica v velenjski dres Sanja Malinić, med strelke se je vpisala tudi najboljša strelka lige Lara Prašnikar.

Dušan Uršnik, trener ŽNK Rudar Škale:
»Vesel sem zmage, predvsem pa pristopa ter v določenih trenutkih tudi igre. Postavili smo nov sistem, ki ga bomo sčasoma uporabljali in igrali proti vsem – tudi proti Radomljam in Pomurju.«

Primož Štrajhar, trener Velesovega:
»Rudar je zasluženo zmagal. Pokazalo se je, da je težka tekma in sredina zmaga nad Olimpijo pustila nekaj posledic. Tempo nedelja sreda nedelja sreda je kar naporen za našo ekipo.«