30.09.2015 | 1. SŽNL
SŽNL: Bohova odločila derbi, Pomurke in Ljubljančanke pri strelu

Prvakinje iz Beltincev so v 5. krogu visoko z 18:0 odpravile Krko, za presenečenje so poskrbeli v taboru Moje-lece.si Radomlje, ki so premagale Rudar Škale. Visoko zmago je dosegla Olimpija, ki je z 10:0 ugnala Ajdovke, Ankaran Hrvatini so bili z 2:0 boljši od Krima, Velesovo pa je slavilo zmago v Mariboru.

SŽNL, 5. krog, 27.9.
ŽNK Maribor – Velesovo 0:1 (0:0)
ŽNK Teleing Pomurje – ŽNK Krka 18:0 (7:0)
ŽNK Olimpija – ŽNK Ajdovščina 10:0 (4:0)
ŽNK Moje-lece.si Radomlje – ŽNK Rudar Škale 1:0 (1:0)
ŽNK Ankaran Hrvatini – ŽNK Krim 2:0 (1:0)

ŽNK Maribor – Velesovo 0:1

Zanimiv je pogled na lestvico tekem v gosteh. Aktualne prvakinje Teleing Pomurje in Velesovo sta na vrhu, oba imata po dve zmagi. Gorenjke so do drugega trojca točk prišle v Mariboru, kjer so z 0:1 in golom Lucije Kos premagale domačinke. Morda bi bil rezultat drugačen, če ne bi gostiteljice igrale v zdesetkani zasedbi.

Boštjan Kamenšek, trener ŽNK Maribor:
»Zaradi neigranja štirih standardnih igralk smo se na igrišču zavestno postavili bolj obrambno in poskušali preko protinapadov presenetiti goste. Skoraj nam je uspelo izpeljati načrt, vendar smo nesrečno prejeli gol, sami pa nismo izkoristili stoodstotnih priložnosti v prvem polčasu. Čestitam nasprotniku za zmago.«

Primož Štrajhar, trener Velesovega:
»Vesel sem te zmage. Igrali smo dobro. Če bi izkoristili še kako priložnost, bi bila naša zmaga še višja. Zasluženo smo se domov vrnili s tremi točkami.«

ŽNK Teleing Pomurje – ŽNK Krka 18:0

Pomurke so profesionalno opravile s preizkušnjo z ekipo Krke, ki se po letu neigranja v članski ligi vnovič postavlja in sestavlja. S sedmimi goli se je izkazala Biljana Bradić, enega manj je dodala Tjaša Tibaut.

Štefan Kozic, direktor ŽNK Teleing Pomurje:
»Kljub vsem težavam, ki jih imamo v klubu, smo odigrali solidno tekmo, dosegli smo precej golov. Tudi igra je bila na trenutke všečna in domiselna. Zdaj mislimo na nov teden in gostovanje v Velenju.«

Nebih Zeneli, trener ŽNK Krka:
»Pomurke so bile premočne. Povozile so nas, tehnično-taktično so boljše, tudi fizično so kvalitetnejše od nas. Imamo mlado ekipo, ki rabi izkušnje in tekme. Prek noči pa ne gre.«

ŽNK Olimpija – ŽNK Ajdovščina 10:0

S kar štirimi zadetki se je ljubljanski publiki predstavila novinka v dresu zmajčic srbska reprezentantka Jelena Čubrilo. Prav toliko jih je dodala še Moira Murić, Olimpija pa se je še utrdila v zgornjem delu prvenstvene lestvice.

Milan Petrovič, trener ŽNK Olimpija:
»Tekmo smo odigrali po načrtih: odgovorno, agresivno in kar je najbolj pohvalno kolektivno. Kot nagrada za takšno igro je prihajalo do zadetkov in velikega števila domiselnih akcij. Pohvale vsem igralkam, še posebej novinki Jeleni Čubrilo in Moiri Murić. Želja vseh je, da z dobrimi igrami in všečnimi predstavami nadaljujemo tudi na naslednjih tekmah.«

Luka Kompara, trener ŽNK Ajdovščina:
»V tekmo smo vstopili v pričakovanju težke preizkušnje, kljub temu pa optimistično in z željo po čvrstem odporu. Na žalost je svoj davek spet zahtevala nasa neizkušenost, vse skupaj pa smo si oteževali še z preobilico osnovnih tehničnih napak. Dekleta so mlada in upam, da se bodo iz te tekme čimvec naučila.«

ŽNK Moje-lece.si Radomlje – ŽNK Rudar Škale 1:0

Radomeljčanke so v tej sezoni že presenetile. A prvič negativno, zdaj pa pozitivno. V derbiju 5. kroga so doma z 1:0 ugnale favorizirane gostje iz Velenja. Domačinke so z zvrhano mero borbenosti anulirane odsotnost poškodovanega dvojca Jerina – Ulbin. Odločilni gol je že v prvem polčasu prispevala 21-letna Monika Boh.

»Zmage smo izjemno vesele, saj smo se vse borile in delale ena za drugo,« je za klubsko spletno stran po zmagi povedala Bohova.

Milomir Mandič, trener ŽNK Moje-lece.si Radomlje:
»Pomembnost srečanja je vplivala na slabšo predstavo obeh moštev. Mi smo imeli rahlo pobudo v prvem, gostje v drugem polčasu. Nam je uspelo doseči zadetek, gostjam pač ne. V tem trenutku štejejo le točke, vse ostalo gre hitro v pozabo. Igralkam čestitke za srčno in borbeno igro. Naše misli pa se že počasi počasi usmerjajo na nedeljsko gostovanje v Mariboru.«

Dušan Uršnik, trener ŽNK Rudar Škale:
»Začeli smo dobro. V prvih 10 minutah smo kontrolirali tekmo, potem pa naredili tri napake, iz ene od teh so domačinke zabile gol. V drugem polčasu smo skušale narediti vse, da spreobrnemo tkemo. Ne smem reči, da igralke ne bi želele. Imeli smo številne prilike, a nismo zabile. Če zapraviš 14,15 strelov in izgubiš, si sam kriv. Sreča ni bila na naši strani.«

ŽNK Ankaran Hrvatini – ŽNK Krim 2:0

Do petega kroga so Primorke čakale prvo zmago, ko so ugnale novinke v ligi ŽNK Krim. Odločitev o zmagovalcu je padla ob koncu prvega oz. drugega polčasa. V 45. minuti je za 1:0 zadela 21-letna Italijanka Alessia Sarnataro, končni izid pa je v 86. postavila Petra Pasar.

Miha Gaberc, trener ŽNK Ankaran Hrvatini:
»Potek srečanja je bil nemiren. Gledalci so videli precej grobe igre. Posledično pa tudi kar nekaj kartonov, rumenih in rdečega. Z rezultatom sem zadovoljen. Punce so dale toliko, da smo mirno speljali tekmo do konca. Omeniti moram rahlo poškodbo vezistke Cristine Lofino, ki je dobila udarec v glavo. Cilj je bil dosežen, čestitam ekipi.«

David Fekonja, trener ŽNK Krima:
»Tekmo smo pričeli tako, kot smo si zamislili. Z agresivnostjo smo nekoliko presenetili in bili zelo neugoden nasprotnik. Žal nam je v zadnji minuti prvega polčasa popustila koncentracija, kar je Ankaran znal izkoristiti. V drugem polčasu smo igrali bolj ofenzivno in bili več pri žogi, a je igro zaznamovalo sojenje in kopica kartonov, med katerimi je bil tudi izključujoči drugi rumeni karton naše igralke. Tudi brez izključene igralke smo bili še vedno pri močeh in imeli priložnosti, a nismo znali zadeti. V želji po zadetku smo v obrambi pustili preveč prostora, kar so izkušene Primorke znale izkoristiti. Z igro in predvsem borbenostjo svoje ekipe sem zelo zadovoljen, a imamo še veliko rezerv. Čestitke nasprotnicam za zmago.«