Remi premalo za drugi krog

Domžalski mladinci so v Empoliju sklenili letošnjo sezono na mednarodnem prizorišču. Fantje v rumenem so na povratni tekmi z italijanskim prvakom iztržili remi, kar pa na koncu ni zadostovalo za preboj v drugi krog UEFA Mladinske lige prvakov.

UEFA MLADINSKA LIGA PRVAKOV - PRVA TEKMA PRVEGA KROGA

EMPOLI U19 DOMŽALE U19 1:1 (1:1)

Strelca: Asllani (45+2'); Perc (18').
Empoli U19: Biagini, Moreli, Rizza, Asllani, Degli, Pezzola, Rossi (70' Bonassi), Baldanzi, Evangelisti, Ekong (92' Heimisson), Logrieco (63' Ignacchiti). Trener: Antonio Busce.
Domžale U19: Štubljar, Ilenič (46' Turudija), Klašnja (31' Švigelj), Makovec, Strajnar, Ficko (81' Jakupović), Jovičević, Žavbi, Saitoski (81' Lekše), Čene (58' Snedic), Perc. Trener: Darko Birjukov.

Domžalčani so v Toskani lovili gol zaostanka s prvega srečanja, ki so ga Italijini dobili z izidom 1:2. Varovanci Darka Birjukova so dobro odprli obračun, v 18. minuti pa so se veselili vodstva. Jovićević je prodrl po levi strani igrišča, njegovo podajo pa je izkoristil Nick Perc in z volej udarcem zadel v spodnji desni kot gola Empolija.

Gostitelji srečanja so po zaostanku odgovorili z nekaj nevarnimi napadi, ki pa so jih Domžalčani ob pomoči okvirja gola - le-ta je rumene rešil v 22. minuti - uspešno odbijali do izdihljajev prvega polčasa. Empoli je v sodniškem dodatku prvega polčasa prišel do najstrožje kazni, ki jo je v izenačenje pretvoril Kristjan Asllani. Domžalčani so sicer po pol ure igre izgubili kapetana Nejca Klašnjo, ki se je poškodoval.

Empoli bi lahko povedel v 47. minuti, ko je Innocenti zatresel desno vratnico, gostje pa so po 65. minuti igrali le še z deseterico igralcev. Po drugem rumenem kartonu je moral zelenico zapustiti Jure Žavbi. Rezultat se kljub temu ni več spremenil, se je pa Lovro Štubljar četrt ure pred koncem tekme izkazal z obrambo po strelu Asllanija.

"Sploh nisem razočaran. Igrali smo proti prvaku Italije in lahko smo ponosni, saj smo Domžale in slovenski nogomet vnovič predstavljali zelo dobro," je po koncu dvoboja dejal domžalski strateg Darko Birjukov.