16.04.2019 | Tekmovanja mladih
Remi Slovencev in Severnih Makedoncev

V Nacionalnem nogometnem centru na Brdu pri Kranju sta popoldne moči merili reprezentanci Slovenije in Severne Makedonije do 14 let. Tako kot marca, ko sta se v Stožicah srečali članski izbrani vrsti, obračun ni ponudil zmagovalca.

Mednarodna prijateljska tekma:

SLOVENIJA U14 - MAKEDONIJA 2:2

Strelci: Kurti (25'/ag), Krivec (45'); Jamini (3', 63').
Rumena kartona: Velepič (47'); Djorgievski (13').
Slovenija: Kolar, Velepič, Ševo, Hunjet, Štefanec, Trdan, Baš (60' Kujović), Zajc, Krivec (53' Nedeljko), Klopčič Zidar, Vuković (60' Brumec). Selektor: Aleksandar Radosavljević.
Severna Makedonija: Stojanović, Fidanovski, Zdravkovski, Stojilevski, Todorovski, Kurti (70' Nuhija), Djorgievski, Taleski, Jamini, Stojanov (57' Stojoski), Tairi (62' Krstev). Selektor: Toni Jakimovski.

V prijateljskem obračunu Slovencev in Severnih Makedoncev so padli štirje zadetki. Tekmeca sta se razšla z izidom 2:2, Slovenci pa so se najprej pobrali po zaostanku. Gostje so z golom Azisa Jaminija povedli že v tretji minuti tekme, četa selektorja Aleksandra Radosavljevića pa je izenačila v 25. minuti, ko je lastno mrežo zatresel Arbin Kurti.

Za popolno preobrat gostiteljev je v 45. minuti zadel Nejc Krivec, Slovenci pa so vodstvo držali dobrih 20 minut. Severna Makedonija je izenačila v 63. minuti, ko je Luko Kolarja še drugič premagal Jamini.

• 24.07.2023 | Tekmovanja mladih
    EON NextGen liga - priložnost za nove generacije
    Nogometna zveza Slovenije je spremenila sistem tekmovanja v mladinskem klubskem nogometu, v sezono 2023/2024 pa prvič vstopamo s samostojnim tekmovanjem v mladinski ligi.
  • 29.05.2020 | Tekmovanja mladih
    Izvršni odbor odločil o sestavi mladinskih lig
    Izvršni odbor je na današnji 48. seji sprejel sklep o sestavi mladinskih lig v organizaciji NZS v tekmovalnem letu 2020/21, potem ko je letošnjo sezono prekinila epidemija COVID-19. Zmagovalcev v mladniskih kategorijah za sezono 2019/20 se ne razglasi, slovenski nogomet v UEFA mladinski ligi pa bo predstavljala ŠD NK Olimpija, ki je bila prva na skupni lestvici 1.SML/SKL ob zaključku prvenstva.
  • 02.03.2020 | Tekmovanja mladih
    Znani pari Mladinskega pokala NZS in kvalifikacij za UEFA Pokal regij
    Prvi ponedeljek v mesecu marcu je v prostorih Nogometne zveze Slovenije minil tudi v znamenju žreba parov Mladinskega pokala NZS in kvalifikacijskega tekmovanja za UEFA Pokal regij.
  • 02.10.2017 | Tekmovanja mladih
    Tudi letos U11 za dekleta
    Tudi v novi sezoni bomo lahko spremljali tekmovanje deklet v kategoriji U11, prvi turnirji pa so že za nami, sodeluje 12 ekip. Ekipe so razdeljene v tri igralne skupine.
  • 25.06.2017 | Tekmovanja mladih
    Intervju s prvakom: Milan Žurman
    Ljudski vrt je v sezoni 2016/17 spominjal na pravo zbiralnico lovorik. Po sanjski pomladi, ko so točko oddali zgolj Rudarju, so se lahko v Mariboru veselili še šestega naslova kadetskega državnega prvaka. Kaj je po osvojeni lovoriki dejal mariborski strateg Milan Žurman?
  • 24.06.2017 | Tekmovanja mladih
    Intervju s prvakom: Miha Žnidaršič
    Ponujamo vam nov intervju s prvakom. Miha Žnidaršič je bil spomladi del strokovnega štaba kranjskega Triglava, v taboru katerega so se po zadnjem krogu mladinskega prvenstva veselili naslova državnega prvaka.
  • 07.06.2017 | Tekmovanja mladih
    Maribor najboljši tudi v konkurenci U15
    Po članskem, mladinskem in kadetskem prvaku smo dobili še končno odločitev v tekmovanju za nogometaše do 15 let. Naslova se veselijo upi Maribora, ki pa so morali za slavje malce tudi trepetati, saj je povratni dvoboj z Domžalčani postregel s pravcato dramo, ki pa je pripadla Štajercem.
  • 03.06.2017 | Tekmovanja mladih
    Maribor v povratni obračun s prednostjo
    Včeraj je bila odigrana prva finalna tekma državnega prvenstva za nogometaše do 15 let, ki so v Rogozi dobili Mariborčani. Vijoličasti so bili s 3:0 boljši od Domžal in si pred povratno tekmo zagotovili zajetno prednost.
  • 02.06.2017 | Tekmovanja mladih
    Domžale in Maribor v lov na novo lovoriko
    V članski konkurenci smo nad tekmovalnimi boji za sezono 2016/17 že spustili zastor, v fantovski konkurenci pa, vsaj kar se tiče tekmovanj na državnem nivoju, čakamo le še na eno končno odločitev. V prihodnjem tednu bomo namreč dobili še državnega prvaka v konkurenci do 15 let.