15.05.2019 | 2. SNL
Radomlje odpadle iz bitke za vrh lestvice

Bravo in Tabor nadaljujeta bitko za vrh lestvice, dva kroga pred koncem prvenstva pa tekmeca delita vsega dve točki. Ljubljančani so brez večjih težav premagali Beltince, Sežanci pa so se pošteno namučili z Nafto. Po porazu v Biljah so iz bitke za vrnitev med prvoligaše izpadli Radomljani.

Vodilna ekipa prvenstva je zasedbo iz Beltincev ugnala s 3:1, varovanci Dejana Grabiča pa so pot do zmage tlakovali že v prvem polčasu. Že kmalu po začetku tekme je mrežo gostov načel Mitja Križan, po pol ure igre je z evrogolom postregel Jaka Ihbeisheh in ljubljanskemu klubu priigral zajetno prednost. Kmalu po začetku drugega polčasa je veliko napako gostujoče obrambe izkoristil še Marko Dabro in srečanje je bilo dokončno odločeno. Gostje so na razmočeni zelenici prišli zgolj do častnega zadetka, ki ga je v 81. minuti dosegel Jan Kristl.

Precej bolj so za nove točke trepetali na Krasu. V Sežani je gostovala Nafta, ki je po golu Benceja Grabanta povedla že v četrti minuti. V 26. minuti je prvič danes udaril Papa Ibou Kebe in zadel za izenačenje, gostitelji pa so gol za tako zelo potrebno zmago lovili vse do izdihljajev tekme. V 90. minuti je domače občinstvo razveselil prav Kebe, ki je z 22. golom sezone potrdil zmago, s katero Tabor ostaja v igri za naslov prvaka.

Radomljani so izgubili prvič po tem, ko jih je zapustil trener Vugdalić, »mlinarji« so se praznih rok vrnili z gostovanja v Biljah. Uvodne minute tekme so postregle s tremi zadetki in preobratom. Geancarlo Slaviero je v tretji minuti zadel za domače vodstvo, nato pa je v 10. in 17. minuti dvakrat udaril Anel Hajrić. Nova zadetka Ajdovca - v letošnji sezoni je v polno meril že 32-krat - nista bila dovolj za zmago, v drugem polčasu so na zelenici zagospodarili domačini. S »hat-trickom« je zablestel Mathias Oyewusi, gol k zmagi s 5:2, s katero so črno-beli potrdili obstanek v 2. SNL, je dodal tudi Luka Žižmond.

Novo sezono v drugoligaški konkurenci so s skalpom Ilirije potrdili tudi Slatinčani. Ilirijo je s tremi goli potopil Alen Neskić, ki je v polno meril v 31., 61. in 87. minuti. Rogaška je z 31 točkami ujela devete Beltince.

Ptujčani so se na koprski Bonifiki veselili visoke zmage in s tremi doseženimi podaljšali zmagovalni post Ankarančanov. Potop Primorcev je v 28. minuti pričel Marko Marciuš, tik pred odmorom je najstrožjo kazen izkoristil še Anton Rogina. Zadnje dvome o zmagovalcu tekme je v 82. minuti razblinil Marciuš. Drava se je s 45. točko povzpela na peto mesto lestvice, pred lendavsko Nafto.

Ankarančani ostajajo v nevarnih vodah, saj so se z remijem v dvoboju z Jadranom približale tudi zadnje Brežice, ki za »galebi« zaostajajo tri točke. Posavci so do točke na razmočenem igrišču prišli v 98. minuti, ko je v polno meril Matic Predanič. Gostje so povedli v 40. minuti, ko je bil natančen Eldin Hadžić.

Kar šest zadetkov je padlo v Dobu, zmage pa so se veselili gostje iz Novega mesta. Domačo mrežo je v 23. minuti načel Južni Korejec Kim Dohyun, izid dvoboja pa je dobrih deset minut kasneje postavil Luka Kambič. Dobljani so bolje odprli drugi polčas tekme, saj so se z golom Denisa Petroviča približali Krki, a so se Dolenjci v 64. minuti spet odlepili. Matej Potokar je zadel za vodstvo z 1:3. Za nekaj drame v končnici tekme je v 80. minuti poskrbel Gaber Petric, v prvi minuti sodniškega dodatka pa je Dohyun zadel še drugič in tehtnico dokončno nagnil v korist Krke. Novomeščani so s šestimi točkami naskoka tik pred tem, da si dokončno zagotovijo četrto mesto.

Z zadetki so na deževno sredo skoparili na Koroškem, Ravenčani in Brici so se razšli z delitvijo točk.