04.09.2020 | 1. SFL
Ptuj s preobratom, prva za ŠD Mlinše, Bronxi v 40. minuti

S tekmami 1. kroga se je začela 26. sezona 1. SFL. Prve tri prvoligaške točke je osvojil ŠD Mlinše, ki je slavil v Sevnici. Litija in FK Dobovec sta upravičila vlogo favorita, FC Hiša daril Ptuj pa je režiral preobrat in po izvrstnem 2. polčasu porazil Siliko. V zadnji minuti so do prvih treh točk prišli tudi igralci KMN Bronx Škofije.

1. SFL, 1. krog, 4.9.
KMN Oplast Kobarid – FK Dobovec 1:5
(1:2)
0:1 Duščak (7.), 1:1 Uršič (15.), 1:2 Čeh (17./10m), 1:3 Čujec (22.), 1:4 Čeh (30.), 1:5 Novak (32.)

FC Litija – FK Dobrepolje 6:1 (3:0)
1:0 Totošković (6.), 2:0 Pele (10.), 3:0 Jonhn L. (16.), 4:0 Arnon (30.), 4:1 Škulj (31.), 5:1 Fideršek (32.), 6:1 Lennon (37.)

KMN Sevnica – ŠD Mlinše 0:2 (0:2)
0:1 Kvartič (6.), 0:2 Kvartič (16.)

FC Hiša daril Ptuj – FK Siliko 4:3 (0:2)
0:1 Janež (11.), 0:2 Muratagić (14.), 1:2 Bukovec (21.), 1:3 Končan (27.), 2:3 Gašparič (30.), 3:3 Pihler (32.), 4:3 Ručna (39.)

KMN Bronx Škofije – KMN Tomaž 3:2 (0:0)
1:0 Cupin (26.), 2:0 Djurič (28.), 2:1 U. Senekovič (31.), 2:2 Klemenčič (33.), 3:2 Kolar (40.)

V 40. minuti

Prvih treh točk se veselijo tudi na Škofijah, kjer je mlada ekipa trenerja Marka Hrvatina s 3:2 premagala gostje iz Ljutomera. Tilen Cupin in Uroš Đurić sta v 26. in 28. minuti poskrbela za vodstvo škofjotov. A so izkušeni gostje med 31. in 33. minuto z zadetkoma Urbana Senekoviča in Bojana Klemenčiča poravnali na 2:2. Odločitev je padla v 40. minuti, za tri točke je bil uspešen domači kapetan Borut Kolar.

Super uvod za Mlinše

V praktično sosedskem obračunu so se na koncu v Sevnici veselili v taboru ŠD Mlinše, ki so z 2:0 porazili nekdanjega državnega prvaka. Domačini, nastopili so oslabljeni, so sezono začeli s porazom. Usodna sta bila zadetka, ki jih je v svoji 41. tekmi v futsal ligaških tekmah v dresu ŠD Mlinše dosegel Alen Kvartič. Prvič je bil uspešen v 6. minuti, drugič pa v 16. Mlinše si boljšega uvoda ne bi mogle želeti, Sevničani pa se veselijo, ker se v ekipo po odsluženi kazni vračata Uroš Martič in Denis Kneževič.

Preobrat Ptuja

Vrhničani so odšli na Ptuj z upanjem na dobro dnevno formo in čim manj neumnosti. Tja do 27. minute jim je kazalo izvrstno. V 11. minuti je Žan Janež zadel za 0:1, Alan Muratagić je v 14. povišal na 0:2, to je bil tudi rezultat polčasa. Da bi radi domači v nadaljevanju naredili nekaj več, je v 21. minuti nakazal Jeremy Bukovec s prvencem v dresu Ptujčanov. Aljaž Končan je v 27. minuti poskrbel, da je Siliko z vodstvom 1:3 zadihal malce lažje. A se domačini, vodi jih Robert Grdović, niso predali. V 30. je na 2:3 znižal Mitja Gašparič, kapetan Thomas Pihler pa je v 32. minuti izenačil na 3:3. V 38. minuti so Vrhničani ostali brez najbolj izkušenega Nikole Jandriča, ki je prejel drugi rumeni karton. Borut Ručna je v 39. minuti z golom za 4:3 poskrbel za sploh prvo vodstvo in tudi zmago Ptujčanov v novi sezoni 1. SFL.

Dobovec in Litija prepričljiva

Dobovec je gostoval v Kobaridu in na koncu dosegel zanesljivo zmago, 1:5 je bilo za varovance trenerja Kujtima Morina. Povedli so gostje, v 7. minuti je zadel Klemen Duščak, na 1:1 je poravnal Jure Uršič. Rezultat polčasa je z 10-metrovke v 17. minuti postavil Žiga Čeh. Kristjan Čujec je v 22. minuti povišal na 1:3, Dobovec pa je v nadaljevanju upravičil vlogo favorita.

Suvereno je nalogo opravila tudi Litija, ki je doma gostila FK Dobrepolje, novinca v 1. SFL in slavila zmago s 5:1. Do 16. minute je bilo vse odločeno – zadela sta povratnika Denis Totošković in Jonhn Lennon ter novinec Pele. Arnon je v 30. minuti povišal na 4:0, prvi gol za Dobrepolje v 1. SFL je v 31. minuti dosegel Gal Škulj, ki je mimogrede v 2. SFL zabil kar 70 golov. Domačini so hitro odgovorili – uspešna sta bila še Matej Fideršek in Lennon.