21.09.2021 | U17
Prvi dvoboj kadetov pripadel Hrvatom

Kadetski reprezentanci Slovenije in Hrvaške sta v Čatežu odigrali prvo od dveh prijateljskih tekem pred oktobrskimi kvalifikacijami za evropsko prvenstvo. Hrvaško prednost je po dobri uri igre izničil Niko Kasalo, a so južni sosedje v končnici tekme zadeli še dvakrat in vknjižili zmago.

MEDNARODNA PRIJATELJSKA TEKMA

SLOVENIJA U17 - HRVAŠKA U17 1:3 (0:1)

Strelci: Kasalo (63'); Nezirović (21'), Travaglia (80'), Križan (92')
Slovenija U17: Tomažič, Benkič, Hribar, Stojinović (52' Zajc), Poredoš, Ristić (57' Kovačič), Štricelj (74 Jarkovič), Čuk (64' Zajc), Kasalo (73' Hojč), Čuber Potočnik (64' Baš), Islamagić (52' Kvaternik). Selektor: Aleksandar Radosavljević.
Hrvaška U17: Todorović, Perković (59' Žlibanović), Majdandžić (59' Markanović), Ruškovački (46' Corelli), Vrbanac (46' Damjanić), Čajić (59' Ivković), Nezirović (70' Križan), Kapulica (46' Krivak), Vrbančić, Ivelj (59' Mažar), Koščević (59' Tavaglia). Selektor: Tomislav Rukavina.

Hrvati so slovenska vrata ogrozili že v uvodu srečanja, povedli pa so v 21. minuti tekme. Predložek z desne strani igrišča je v slovensko mrežo preusmeril Lovro Nezirović. Varovanci selektorja Aleksandra Radosavljevića so v drugi polovici polčasa vzpostavili ravnotežje, najnevarnejši pa so bili ob koncu prvega polčasa. Najprej je zapretil Luka Poredoš, v zadnji minuti pa je Hrvaško kar dvakrat rešil okvir gola.

Reprezentanca Slovenije je izenačila v 63. minuti. Niko Kasalo je sijajno izvedel prosti strel z leve strani igrišča in neubranljivo meril v bližnji kot Marina Todorovića. Zatem smo videli še nekaj slovenskih poskusov, Hrvaška pa je v 80. minuti znova povedla. Slovenska obramba je odbila dva hrvaška udarca, iz tretjega poskusa pa je bil uspešen Lorenzo Travaglia. Gostje so zmago potrdili v drugi minuti sodniškega dodatka. Po samostojnem prodoru Fabiana Krivaka je v polno meril Riccardo Maria Križan.

Kadetski reprezentanci Slovenije in Hrvaške se bosta v četrtek pomerili še enkrat, tokrat na Hrvaškem. Srečanje v Samoboru se bo pričelo ob 11. uri.

• 12.10.2021 | U17
    Kadeti s tretjo zmago potrdili elitni del kvalifikacij
    Kadetska reprezentanca Slovenije je prvi del kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2022 sklenila brez oddane točke in bo spomladi zaigrala v elitnem delu tekmovanja. Po Ferskih otokih in Kosovu je s 4:0 padla še Avstrija. Ob avtogolu domačinov so zadeli še Jaka Čuber Potočnik, Tine Čuk in Mark Stojinović.
  • 11.10.2021 | U17
    Tudi jutri po zmago
    Kadetska reprezentanca bo jutri odigrala še zadnjo tekmo kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo 2022. Slovenci se bodo po dveh zmagah spopadli še z domačo Avstrijo, po besedah selektorja Aleksandra Radosavljevića pa želijo turnir skleniti z novo zmago.
  • 09.10.2021 | U17
    Kadeti po Ferskih otokih ugnali še Kosovo
    Kadetska izbrana vrsta je v avstrijskem Lindabrunnu dobila še drugo tekmo kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo 2022. Dvoboj z reprezentanco Kosova je v 68. minuti odločil Aleks Ristić, ekipi pa sta dvoboj sklenili z deseterico igralcev.
  • 08.10.2021 | U17
    Ponoviti predstavo s prve tekme
    Slovenski kadeti so kvalifikacijski turnir za evropsko prvenstvo 2022 odprli z visoko zmago. Na avstrijskih tleh so z 8:0 odpravili Ferske otoke, v sobotnem dopoldnevu pa se bodo pomerili z reprezentanco Kosova, ki je v sredo dobila dvoboj z Avstrijci.
  • 06.10.2021 | U17
    Turnir odprli z visoko zmago
    Kadetska reprezentanca Slovenije je kvalifikacijski turnir za evropsko prvenstvo 2022 odprla z visoko zmago. Varovanci Aleksandra Radosavljevića so srečanje s Ferskimi otoki dobili z izidom 0:8.
  • 04.10.2021 | U17
    Kadeti napredovanje napadajo v Avstriji
    Oktober bo poln reprezentančnih preizkušenj, aktivna bodo tudi kadetska reprezentančna selekcija. Mladi Slovenci, ki jih vodi Aleksandar Radosavljević, se bodo v Avstriji dokazovali na kvalifikacijskem turnirju za evropsko prvenstvo 2022.
  • 28.09.2021 | U17
    S kvalifikacijami pričenjajo tudi kadeti
    Slovenska reprezentanca do 17 let (letniki 2005) bo med 6. in 12. oktobrom sodelovala v uvodnem krogu kvalifikacij za Uefa evropsko prvenstvo U17 2022. Slovenski selektor Aleksandar Radosavljević je predstavil dvajset nogometašev, ki se bodo pomerili s Ferskimi otoki, Kosovim in Avstrijo.
  • 23.09.2021 | U17
    Hrvati tudi v drugo premočni
    Slovenska reprezentanca do 17 let je na drugi prijateljski tekmi s Hrvaško izgubila z rezultatom 0:2 (0:0).
  • 15.09.2021 | U17
    Pred kvalifikacijami še s Hrvaško
    Kadetska reprezentanca Slovenije se bo pred oktobrskim kvalifikacijskim turnirjem za evropsko prvenstvo dvakrat pomerila s hrvaškimi vrstniki.