29.09.2023 | 1. SFL
Prvak suvereno, novincu derbi, Oplast slavil na Vrhniki

S tekmami v Rogaški Slatini, Sodražici in na Vrhniki ter Škofijah se je začela 29. sezona 1. SFL. Uvodnih zmag so se veselili FK Dobovec, The Nutrition Extrem in KMN Oplast Kobarid, na Škofijah pa remi. Prvenstvo se z 2. krogom nadaljuje 13.10., prihodnji petek pa je rezerviran za reprezentanco – člani v 3. krogu 2. dela kvalifikacij za SP 2024 v Hali Tivoli gostijo Španijo, sedemkratnega evropskega prvaka.

1.SFL, 1. krog, 29.9.
FK Dobovec – KMN Sevnica 8:0 (3:0)
1:0 Duščak (3.), 2:0 Kneževič(8.), 3:0 Pasariček (11.), 4:0 Pihler (30.), 5:0 Dasaiev (31.), 6:0 Pihler (32.), 7:0 Kneževič (35.), 8:0 Pasariček (36.),

The Nutrition Extrem – FK Dobrepolje 5:4 (2:2)
0:1 Dubinović (7.), 0:2 Dubinović (9.), 1:2 Totošković (16.), 2:2 Totošković (19./10m), 2:3 Dubinović (25.), 3:3 Gregorič (27.), 4:3 Kljun (31.), 4:4 Strnad (33.), 5:4 Čop (39.)

KMN Bronx Škofije – KMN Meteorplast Šic bar 5:5 (3:1)
0:1 Rajter (2.), 1:1 Stanič (8.), 2:1 Mandir (12.), 3:1 Stanišič (12.), 4:1 Kneževič-Mrak (22.), 4:2 Lipovšek (22.), 5:2 Prelčec (24.), 5:3 Trstenjak (27.), 5:4 Matan (34.), 5:5 Lipovšek (35.)

Siliko Vrhnika – KMN Oplast Kobarid 2:4 (0:2)
0:1 Kovačič (1.), 0:2 Uršič (20.), 0:3 Kovačič (23.), 0:4 Šturm (28.), 1:4 Kovačič (37./AG), 2:4 Vesel (38.)

1.SFL, 2. krog, 13.10.
KMN Sevnica – The Nutrition Extrem (20.00)
KMN Oplast Kobarid – FK Dobovec (20.00)
KMN Meteorplast Šic bar – FK Dobrepolje (20.30)
KMN Bronx Škofije – Siliko Vrhnika (termin še ni poznan)

Duščak zabil 1. v sezoni

Aktualni državni prvak FK Dobovec je prepričljivo začel 29. sezono 1. SFL. Varovanci trenerja Kujtima Morine so s kar 8:0 premagali KMN Sevnico. Klemen Duščak je v 3. minuti popeljal domačine v vodstvo, to pa je bil tudi 1. gol 29. sezone 1. SFL. Dobovec je polčas dobil s 3:0, na koncu je bilo 8:0. Po dva gola sta prispevala sidraša Patrik Pasariček in Denis Kneževič.

Novincu lokalni derbi

Pravi lokalni derbi je bil na sporedu pred polno dvorano (kar 370 gledalcev) v Sodražici, kjer so se v razburljivi končnici zmage veselili domačini. Pa so boljše začeli gostje, ki so vodili 0:1, 0:2 in 2:3. Vse tri gole za vodstvo Dobrepolja je dosegel novinec Elvir Dubinović. Na drugi strani je takisto novinec reprezentant Denis Totošković zabil za 1:2 in 2:2. Andraž Gregorič je v 27. minuti poravnal na 3:3, Drejc Kljun pa je v 31. minuti poskrbel za domače vodstvo (4:3). Kevin Strnad je v 33. minuti izenačil, za zmago novinca v 1. SFL pa je v 39. minuti poskrbel reprezentant Luka Čop.

Oplast slavil na Vrhniki

Za presenečenje je poskrbel KMN Oplast, ki se z Vrhnike vrača s tremi točkami. Začelo se je, da boljše se za Oplast ne bi moglo: Nejc Kovačič je v 1. minuti popeljal Oplast v vodstvo, Tian Uršič pa je v 20. minuti zabil za 0:2. Nejc Kovačič je v 23. minuti povišal na 0:3, Tine Šturm pa v 28. na 0:4. Gostitelji so v nadaljevanju z dvema goloma omilili poraz, tri točke pa so šle v Posočje z ekipo trenerja Mateja Kavčiča.

Remi v obnovljeni dvorani

Kar 10 golov so ljubitelji futsala videli na Škofijah, kjer so slovesno namenu predali lično obnovljeno Športno dvorano Burja, slovesnosti sta se udeležila Vlado Močnik, član IO NZS in predsednik komisije za futsal, ter Stane Kokalj, Koordinator futsala in reprezentanc. Na terenu pa sta si ekipi KMN Bronx Škofije in KMN Meteroplast Šic bar razdelila izkupiček. Domačini so po hitrem vodstvu gostov, zabil je Tilen Rajter, pobegnili na 4:1 in 5:2, ko se je med strelce vpisal Nikola Prelčec, hrvaški novinec na Škofijah. S tremi zaporednimi goli, zabili so Adrian Trstenjak, Ante Matan in Tim Lipovšek, so gostje prišli nazaj v igro in do rezultata 5:5 oz. točke.