27.11.2019 | 1. SFL
Prvak do treh točk v Škofji Loki

Z nocojšnjo tekmo v Škofji Loki se je sklenil 9. krog 1. SFL. Aktualni državni prvak Dobovec Pivovarna Kozel je s 5:1 porazil domačine, tri gole je k zmagi prispeval Žiga Čeh.

Uvodne tri tekme 9. kroga 1. SFL so bile že minuli petek (22.11.) – do zmag sta prišla Oplast in KMN Tomaž Šic Bar, derbi na Vrhniki se je končal z delitvijo točk

1. SFL, 9. krog, 22.11.
KMN Oplast Kobarid – FC Hiša daril Ptuj 3:1 (1:0)
1:0 Aleksič (16.), 2;0 Vulikič (22.), 3:0 Vulikič (25.), 3:1 Gajser (35.)

Siliko – FC Litija 3:3 (2:1)
0:1 Kazič (8.), 1:1 Ćosić (13.), 2:1 Jurić (15./ag), 3:1 Ćosić (34.), 3:2 Lah (36.), 3:3 Širok (38.)

KMN Tomaž Šic Bar – KMN Bronx Škofije 8:3 (5:0)
1:0 Marot (1.), 2:0 Marot (11.), 3:0 Goričan (15.), 4:0 Rednak (15.), 5:0 Gašparič (17.), 6:0 Kos (22.), 6:1 Kamenčič (27.), 6:2 Peroša (29.), 6:3 Kamenčič (30.), 7:3 Marot (34.), 8:3 Senekovič U. (39.)

27.11.
FSK Stripy – Dobovec Pivovarna Kozel 1:5 (0:2)
0:1 Mordej (2.), 0:2 Fetić (12.), 1:2 Kanc (23.), 1:3 Čeh (39.), 1:4 Čujec (40.), 1:5 Čeh (40.)

Vrnitev Litije

Na Vrhniki se je končal derbi s 3:3, čeprav so domačini v 34. minuti vodili 3:1. Gremo po vrsti: Staš Kazič je v 8. mintui poskrbel za vodstvo gostov, ki pa ga je Siliko med 13. in 34. minuto obrnil sebi v prid z dvema goloma Admirja Ćosića in avtogolom Josipa Jurića. Litijani se niso predali – v 36. in 38. minuti sta zadela David Lah in Anže Širok za končnih 3:3.

Prva v Kobaridu v tej sezoni

Oplast je pod taktirko trenerja Zorana Teska dosegel drugo zaporedno zmago. Tokrat so bili boljši od Ptuja, 3:1 je bilo v Kobaridu. Ilija Aleksić je dosegel prvi gol za Oplast in postavil rezultat polčasa (1:0). V nadaljevanju je dvakrat zadel Dani Vulikič, častni zadetek za goste je prispeval Tilen Gajser. Oplast se je tako po točkah poravnal s Ptujčani in zasedbo KMN Tomaž Šic Bar.

Vse rešeno v 1. polčasu

Prav slednji so prišli do najvišje zmage kroga. Doma v Ljutomeru so z 8:3 porazili KMN Bronx Škofije, ki v tej sezoni ostajajo brez točke v gosteh. Varovanci trenerja Mateja Gajserja so vse rešili v prvem polčasu, ki so ga dobili s 5:0! Aleš Marot je zadel v 1. in 11. minuti, k „petici“ mreži gostov so svoje dodali še Urban Goričan, Rok Rednak in Mitja Gašparič.